Vedúci odboru dopravy (m/ž)

Mesto Nitra

Miesto práce
Nitra
Termín nástupu
dohodou
Od 2 000 EUR/mesiacZákladná zložka zmluvnej mzdy sa môže zvýšiť v závislosti od kvalifikácie a skúseností uchádzača. K základnej mzde je možnosť vyplatenia odmien v súlade s Poriadkom odmeňovania zamestnancov Mesta Nitra a platnou Kolektívnou zmluvou.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zodpovedá za riadenie procesov na odbore dopravy
- zastrešuje a prezentuje rolu mesta ako cestného správneho orgánu pre miestne a účelové cesty
- pripravuje metodické a koncepčné činnosti v oblasti mobility a dopravného urbanizmu
- podieľa sa na príprave všeobecne záväzných predpisov na úrovni samosprávy, spolupracuje s inými odbormi mesta, vydáva stanoviská k rozhodnutiam týkajúcich sa MHD, dopravnej infraštruktúry, parkovania
- zabezpečuje organizačné a rozvojové činnosti na úseku dopravnej infraštruktúry a cestného hospodárstva na miestnej úrovni
- zabezpečuje spracovanie návrhov na zmeny dopravného systému a jeho skvalitnenie
- riadi a koordinuje parkovaciu politiku mesta Nitra
- dohliada na zabezpečenie opráv, údržby a realizácií dopravného značenia, dopravných zariadení na miestnych cestách
- vykonáva organizačné a rozvojové činnosti na úseku dopravnej infraštruktúry a cestného hospodárstva
- usmerňuje prípravu a kontroluje cenové ponuky pre rozsah prác odboru, spolupracuje s odborom verejného obstarávania
- poskytuje súčinnosť ďalším oddeleniam v rámci svojich kompetencií, vypracováva vyjadrenia k investičnej činnosti ako cestný správny orgán v zmysle zákona č. 135/1961 Zb.
- spolupracuje na spracovaní ekonomickej agendy a predkladá návrh rozpočtu za odbor dopravy
- poskytuje súčinnosť kolegom pri vybavovaní sťažností, petícií a podnetov občanov
- zabezpečuje prípravu podkladov pre obstarávanie prác, tovarov a služieb v zmysle zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní, spolupracuje s odborom VO
- pripravuje podklady a materiály na rokovania komisií, MR a MZ
- pravidelne sa zúčastňuje zasadnutí komisie pre mestskú mobilitu, podľa potreby aj ostatných komisií a výborov mestských častí
- spolu s vedením mesta tvorí koncepciu smerovania dopravy a mobility v meste Nitra
- nastavuje procesy nevyhnutné k fungovaniu odboru dopravy a koordinuje prácu zamestnancov
- vytvára podnetnú pracovnú atmosféru a rozvíja odbornosť zamestnancov
- zabezpečuje efektívne hospodárenie zverenej časti rozpočtu
- dohliada a zabezpečuje dodržiavanie predpisov a legislatívy súvisiacich s výkonom práce

- možnosť sebarealizácie
- perspektívna práca
- stabilné sociálne prostredie
- doplnkové dôchodkové sporenie a iné benefity v súlade s Kolektívnou zmluvou: 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
- žiadosť o prijatie do zamestnania
- profesijný životopis a motivačný list
- čestné vyhlásenie o ukončení najvyššieho vzdelania
- čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
- písomný súhlas so spracovaním osobný údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na účel výberového konania

Termín doručenia podkladov je do 11.06.2022.
Poznámka:
Výberové konanie má dve časti. Prvú časť tvorí neverejný pohovor s členmi výberovej komisie, na ktorej sa overujú najmä odborné vedomosti uchádzačov (znalosť relevantnej legislatívy a problematiky), manažérske kompetencie a osobná integrita uchádzačov.
Kandidátom, ktorí v rámci užšieho výberu postúpia do finálneho kola, bude zaslaná úloha so zadaním, ktorú oznámime v dostatočnom časovom predstihu aj s požiadavkami na vypracovanie (téma, rozsah, forma)

Kontaktná osoba:
Ing. Monika Antonuccio, referát ľudské zdroje, [email protected], tel: 037/6502253

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem, kontaktovať budeme len kandidátov, ktorí spĺňajú požadované kritéria a pošlú kompletné doklady (viď. „Zoznam požadovaných dokladov“)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

vzdelanie technického alebo dopravného zamerania

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

prax v obore dopravy – 2 roky

Počet rokov praxe

2

- vysokoškolské II. stupňa; vzdelanie technického alebo dopravného zamerania
- prax na obdobnej riadiacej pozícii minimálne 1 rok

Ostatné znalosti:
- zákon č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách (cestný zákon)
- zákon č. 56/2012 Z.z. o cestnej doprave
- vyhláška č.30/2020 Z.z. o dopravnom značení
- zákon č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke
- zákon č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení.
- prax vo verejnej správe výhodou

- riadiace schopnosti
- osobná integrita
- komunikačné a organizačné schopnosti
- analytické, koncepčné a strategické myslenie
- rozvinuté interpersonálne zručnosti
- zodpovednosť, samostatnosť, adaptabilita

Miestna samospráva.
Mesto Nitra je samostatný územný samosprávny a správny celok Slovenskej republiky; združuje osoby, ktoré majú na jeho území trvalý pobyt.
Mesto Nitra je právnickou osobou, ktorá za podmienok ustanovených zákonom č. 369/1990 Zb. (Zákon o obecnom zriadení) samostatne hospodári s vlastným majetkom a vlastnými príjmami. Základnou úlohou samosprávy je starostlivosť o všestranný rozvoj jej územia a o potreby jej obyvateľov.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 4325785  Dátum zverejnenia: 20.5.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac