Senior projektový manažér

Mesto Nitra

Miesto práce
Nitra
Termín nástupu
01.02.2021 alebo dohodou
1 400 EUR/mesiacMinimálna suma základnej zložky mzdy predstavuje 1400,00 € brutto/mesačne. Reálna mzda podľa skúseností a náročnosti pridelených úloh.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pozícia je obsadzovaná pre implementáciu projektu Kreatívne centrum Nitra. Projektový manažér zabezpečuje projektové riadenie pre pridelený projekt vo všetkých fázach životného cyklu - po stránke organizačnej, koncepčnej a komunikačnej s využitím metodiky riadenia projektov organizácii:
• riadi celý životný cyklus projektu vrátane predprojektovej prírpavy a inicializácie projektu
• dohliada na plnenie cieľov jednotlivých častí projektu
• riadi realizáciu a dosahovanie projektových výsledkov / výstupov podľa zadania projektu vrátane spolupráce pri procesoch verejného obstarávania, tvorbe zmlúv a pod.
• zastrešuje komplexnú komunikáciu v projekte
• riadi medziprojektové väzby a komunikáciu
• plánuje kapacity projektu v spolupráci s líniovými vedúcimi
• vypracováva a priebežne aktualizuje projektovú dokumentáciu
• koordinuje a kontroluje činnosti projektového tímu
• monitoruje a riadi riziká projektu a s nimi súvisiace eskalácie v rámci projektového riadenia a projektových štruktúr
• vypracováva harmonogram prác pre realizovanie projektu
• priebežne sleduje stav úloh podľa harmonogramu projektu
• vypracováva a priebežne aktualizuje kapacitný plán a finančný plán projektu
• zabezpečuje súlad projektových aktivít a rozpočtu so zmluvou a podmienkami financovania v prípade projektov financovaných z EŠIF / externých zdrojov

- možnosti vzdelávania a osobného rastu
- možnosť sebarealizácie,
- perspektívna práca
- príspevok na stravovanie
- stabilné sociálne prostredie
- doplnkové dôchodkové sporenie a iné benefity v súlade s Kolektívnou zmluvou

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:

Žiadosť o prijatie do zamestnania spolu s:

- profesijným životopisom
- zoznam referencií o riadených investičných a neinvestičných projektoch s uvedením relevantného kontaktu
- čestným vyhlásením o bezúhonnosti
- čestným vyhlásením o ukončení vzdelania
- písomným súhlasom so zverejnením a spracovaním osobný údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na účel výberového konania.

Celé znenie je na stránke www.nitra.sk. Uchádzači v termíne dňa 22.01.2021 do 12.00 hod. odovzdajú svoje žiadosti v zapečatenej obálke, ktorá bude označená heslom: „Senior-projektový manažér“ osobne do podateľne Mestského úradu v Nitre alebo zašlú poštou na adresu: MESTO NITRA, Mestský úrad, Štefánikova tr. č. 60, kancelária prednostu, 950 06 Nitra , resp. elektronicky na e-mail: [email protected].
Na oneskorené podané žiadosti o účasť na osobnom pohovore sa nebude prihliadať.

Ak uchádzači doklady zašlú elektronicky, budeme požadovať, aby si originály dokladov priniesli so sebou na osobný pohovor.

Mesto Nitra si vyhradzuje oprávnenie pozvať na osobný pohovor len vybraných uchádzačov.
Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

Riadenie projektov podporených v rámci štrukturálnych fondov EÚ, resp. iných grantových mechanizmov.

Počet rokov praxe

5

• praktické skúsenosti s riadením projektov podporených v rámci štrukturálnych fondov EÚ, resp. iných grantových mechanizmov sú podmienkou (minimálne 5 - ročná skúsenosť)
• skúsenosti s riadením projektov vo verejnej správe výhodou
• znalosti metód projektového riadenia
• výborné organizačné a riadiace schopnosti
• rozvinuté komunikačné zručnosti
• certifikácia PRINCE 2 kľúčovou výhodou
• certifikácia PMI alebo IPMA výhodou
• dobré znalosti práce s Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, gantovými diagramami a s plánovacími nástrojmi (napr. MS Project, Easyproject, Asana alebo iné)
• znalosť anglického jazyka na komunikačnej úrovni výhodou
• spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť proti stresu,
• koncepčné a analytické myslenie

Miestna samospráva.
Mesto Nitra je samostatný územný samosprávny a správny celok Slovenskej republiky; združuje osoby, ktoré majú na jeho území trvalý pobyt.
Mesto Nitra je právnickou osobou, ktorá za podmienok ustanovených zákonom č. 369/1990 Zb. (Zákon o obecnom zriadení) samostatne hospodári s vlastným majetkom a vlastnými príjmami. Základnou úlohou samosprávy je starostlivosť o všestranný rozvoj jej územia a o potreby jej obyvateľov.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 4013953  Dátum zverejnenia: 22.12.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac