Riaditeľ/ka Správy zariadení sociálnych služieb v Nitre

Mesto Nitra

Miesto práce
Nitra
Termín nástupu
Marec 2020
1 221 EUR/mesiacMzdové ohodnotenie bude určené podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov vo výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, minimálna suma mesačného funkčného platu od 1221,00 €, pričom konečná výška funkčného platu bude závislá od skúseností a odbornosti vybratého uchádzača, podľa dĺžky započítanej praxe zamestnanca.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Komplexné riadenie príspevkovej organizácie mesta Nitra.

Informácie o výberovom konaní

Kvalifikačné predpoklady:
• predpoklady pre výkon práce vo verejnom záujme podľa § 3 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších zmien a doplnkov
• prax v oblasti riadenia 3 roky
• prax v sociálnej oblasti 3 roky

Iné kritériá a požiadavky:
• Spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
• Zdravotná spôsobilosť
• Znalosť legislatívy v sociálnej oblasti a to najmä zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov, zákona č. 447/2008 Z. z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov a taktiež zákon č. 219/2014 Z. z. o sociálnej práci a o podmienkach na výkon niektorých odborných činností v oblasti sociálnych vecí a rodiny a o zmene a doplnení niektorých zákonov
• Znalosť legislatívy v oblasti rozpočtových pravidiel verejnej správy s dôrazom na riadenie rozpočtových organizácií zriadených mestom a to najmä zákona č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy v znení neskorších predpisov
• Znalosť legislatívy v oblasti pracovného práva s dôrazom na zákon č. 311/2001 Z.z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov a zákon č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov

Zoznam požadovaných dokladov:
Žiadosť o prijatie do zamestnania spolu s:
- profesijným životopisom v Europasse
- osobným dotazníkom (príloha č. 1)
- fotokópie dokladov o získanom vzdelaní ( diplom, certifikáty, osvedčenia a pod.)
- referenciami od predchádzajúceho zamestnávateľa/ov v sociálnej oblasti
- čestným vyhlásením o bezúhonnosti
- žiadosťou o výpis z registra trestov ( príloha č.2), výpis z registra trestov si vyžiada Mesto Nitra
- písomným súhlasom so zverejnením a spracovaním osobný údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na účel výberového konania a vymenovania do funkcie v mestskom zastupiteľstve.

Dátum a miesto podania žiadostí:
Uchádzači v termíne do 11.02.2020 odovzdajú svoje žiadosti v zapečatenej obálke, ktorá bude označená heslom: „Výberové konanie SZSS riaditeľ– neotvárať“ osobne do podateľne Mestského úradu v Nitre alebo zašlú poštou na adresu: MESTO NITRA, Mestský úrad, Štefánikova tr. č. 60, kancelária prednostu, 950 06 Nitra. Pre posúdenie dodržania lehoty je rozhodujúci dátum doručenia žiadosti do podateľne Mestského úradu v Nitre. Platí odtlačok prezentačnej pečiatky Mesta Nitry .
Mesto Nitra si vyhradzuje oprávnenie pozvať na osobný pohovor len vybraných uchádzačov.
Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov.

Ďalšia informácia:
Výberové konanie nie je v v zmysle § 5 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších zmien a doplnkov.

Výsledok výberového konania má odporúčací charakter. O vymenovaní riaditeľa príspevkovej organizácie Správy zariadenia sociálnych služieb v Nitre rozhodne Mestské zastupiteľstvo mesta Nitry na návrh primátora mesta Nitry v súlade s § 11 ods. 4 písm. l) zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších zmien a doplnkov.

Zásada nediskriminácie:
V súlade so zásadou rovnakého zaobchádzania je pri výberovom konaní je zakázaná diskriminácia z dôvodu pohlavia, náboženského vyznania alebo viery, rasy, príslušnosti k náboženskej alebo etnickej skupine, zdravotného postihnutia, veku, sexuálnej orientácie, manželského stavu a rodinného stavu, farby pleti, jazyka, politického alebo iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, majetku, roku alebo iného postavenia. Zásadu rovnakého zaobchádzania v pracovnoprávnych vzťahoch obdobných právnych vzťahoch ustanovuje zákon č.365/2004 Z. z.o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a o ochrane pred diskrimináciou a o zmene a doplnení niektorých zákonov (antidiskriminačný zákon).

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

v sociálnej oblasti alebo zdravotníctva, resp. v oblasti ekonomického alebo právneho smeru

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Vedenie tímu - Pokročilý
Microsoft Office - Pokročilý

Počet rokov praxe

3

• Organizačné a riadiace schopnosti, samostatnosť
• Zodpovednosť, rozhodnosť, schopnosť pracovať v záťažových situáciách
• Komunikatívnosť, časová flexibilita

Miestna samospráva.
Mesto Nitra je samostatný územný samosprávny a správny celok Slovenskej republiky; združuje osoby, ktoré majú na jeho území trvalý pobyt.
Mesto Nitra je právnickou osobou, ktorá za podmienok ustanovených zákonom č. 369/1990 Zb. (Zákon o obecnom zriadení) samostatne hospodári s vlastným majetkom a vlastnými príjmami. Základnou úlohou samosprávy je starostlivosť o všestranný rozvoj jej územia a o potreby jej obyvateľov.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 3855299  Dátum zverejnenia: 27.1.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 221 EUR/mesiac