Samostatný odborný referent pre právne zabezpečenie

Mesto Leopoldov

Miesto práce
Hlohovská cesta 1818/2a, 920 41 Leopoldov
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
1 650 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

​Hlavná náplň práce samostatného odborného referenta:

Priestupky

  • Vedie správne a priestupkové konania s príslušnými organizačnými zložkami MsÚ.
  • Zabezpečuje správne konania najmä na úseku ochrany nefajčiarov, držania psova porušovania nariadení Mesta Leopoldov.
  • Rieši porušenia zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov.

Susedské spory

  • Zabezpečuje konania v zmysle § 5 Občianskeho zákonníka.

Právne zabezpečenie

  • Poskytuje právne služby pre potreby mesta a jednotlivé odbory podľa ich požiadaviek.
  • Spracováva všeobecne záväzné nariadenia mesta a metodicky usmerňuje pri ich tvorbe.
  • Podieľa sa na príprave interných predpisov a pripomienkuje ich z hľadiska právneho.
  • Zabezpečuje tvorbu zmluvných vzťahov a predkladá stanoviská k zmluvným vzťahom.
  • Zodpovedá za dodržiavanie Zásad hospodárenia s majetkom mesta.
  • Zastupuje mesto v súdnych sporoch, v exekučných a konkurzných konaniach.

Majetkoprávne zabezpečenie

  • Pripravuje podklady pre rozhodovanie orgánov mesta v majetkoprávnych záležitostiach (kúpa, predaj, prenájom).
  • Zabezpečuje vysporiadanie majetku a vlastníckych vzťahov k pozemkom mesta.

Vymáhanie pohľadávok

  • Vymáha pohľadávky mesta.

  • príspevok do III. piliera – dôchodkové sporenie,
  • 5 dní platenej dovolenky nad rámec Zákonníka práce,
  • pružný pracovný čas (7,5 hodinový denný pracovný úväzok),
  • osobný príplatok,
  • mimoriadne odmeny,
  • odmeny pri životných jubileách,
  • podpora vo vzdelávaní a osobnostnom raste,
  • príjemný a súdržný pracovný kolektív,
  • stabilnú prácu,
  • priestor na sebarealizáciu.

Záujemcovia o pracovné miesto môžu požadované doklady doručiť:
- osobne alebo poštou na adresu: Mesto Leopoldov, Hlohovská cesta 1818/2A, 920 41 Leopoldov
- e-mailom na adresu: [email protected]

Uzávierka na predkladanie žiadostí o prijatie do zamestnania spolu s požadovanými dokladmi je 22. 05. 2024 o 12:00 hod. Záujemcovia, ktorých žiadosti budú doručené po termíne uzávierky, nebudú zaradení do výberu. Rozhodujúci je termín doručenia. Kontaktovať budeme iba vybraných uchádzačov, ktorí budú pozvaní na osobný pohovor.

Bližšie informácie:
Ing. Adriana Urbanová, MBA – prednostka mestského úradu, e-mailová adresa: [email protected], telefónne číslo: 0910 606 717.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

22.5.2024 (ostávajú ešte 4 dni)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

2

Počet rokov praxe

2

  • schopnosť analyzovania a riešenia problémov,
  • odolnosť voči stresu,
  • digitálna gramotnosť,
  • kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovať sa, komunikatívnosť,
  • pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné schopnosti),
  • flexibilita, samostatnosť, proaktívny prístup k práci,
  • vodičský preukaz sk. B – aktívny vodič,
  • prax v odbore min. 2 roky.

- výkon práce vo verejnom záujme
- samosprávna pôsobnosť
- verejná správa, prenesená štátna správa

Kontakt

Kontaktná osoba: Mesto Leopoldov
Tel.: +421910606717
E-mail: poslať životopis
ID: 4819963  Dátum zverejnenia: 30.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 650 EUR/mesiac