Generálny riaditeľ spoločnosti Dopravný podnik mesta Košice, akciová spoločnosť

Miesto práce
Košice
Termín nástupu
1.10.2019
4000 € + príplatok za výkon funkcie štatutárneho zástupcu spoločnosti + flexibilná platová zložka bude stanovená vopred a naviazaná na dosahovanie ročných výkonnostných ukazovateľov a plnenie manažérskych cieľov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

predstaviteľ vrcholového manažmentu spoločnosti a štatutár spoločnosti (člen predstavenstva);
riadi a zabezpečuje každodenný chod spoločnosti; realizáciu dopravných výkonov MHD, opravy a údržbu dopravných prostriedkov a majetku spoločnosti;
identifikuje podnikateľské a obchodné príležitostí, tvorí, predkladá a realizuje stratégie rozvoja spoločnosti;
predkladá a realizuje obchodné, investičné a finančné plány spoločnosti;
identifikuje a realizuje optimalizačné opatrenia;
zodpovedá za obchodné výsledky, hospodárenie spoločnosti a plnenie strategických plánov;
zodpovedá za začlenenie spoločnosti do integrovaného dopravného systému;
presadzuje mestskú hromadnú dopravu ako žiaducu alternatívu k osobnej automobilovej doprave;
zodpovedá za organizačno-správne veci, pracovnoprávne vzťahy a dodržiavanie všeobecne záväzných interných a právnych predpisov;
vedie obchodné rokovania a uzatvára zmluvné vzťahy v rozsahu schválených kompetencií;
riadi, vedie a motivuje zamestnancov spoločnosti;
zodpovedá za plnenie uznesení valného zhromaždenia a dozornej rady;
komunikuje a prezentuje spoločnosť navonok.
Prílohy pracovnej ponuky

V prípade záujmu o účasť vo výberovom konaní je nevyhnutné zaslať vyhlasovateľom požadované podklady výhradne e-mailom na [email protected]. Do predmetu správy je nutné uviesť : „Výberové konanie – riaditeľ DPMK“. Prípadné otázky adresujte výhradne elektronicky na [email protected].
Požadujeme doložiť:
žiadosť o zaradenie do výberového konania;
motivačný list naviazaný na pracovnú pozíciu;
štruktúrovaný životopis, s uvedením doterajšej praxe podpísaný uchádzačom;
zoznam referencií od predchádzajúcich zamestnávateľov, s uvedením kontaktu na konkrétnu osobu za účelom overenia referencie;
súhlas so spravovaním osobných údajov – podpisuje uchádzač vo svojom mene. Vzor na www.kosice.sk
čestné vyhlásenie o osobných údajoch vo vzťahu k referujúcim osobám – podpisuje uchádzač vo svojom mene. Vzor na www.kosice.sk

Uchádzač je povinný zaslať každý dokument zvlášť formou výlučne vo formáte PDF (buď export alebo riadny sken). Fotografie vytvorené mobilom nebudú akceptované.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické alebo technické zameranie, prípadne iný vhodný súvisiaci odbor

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

minimálne 3 roky praxe na pozícií vrcholového riadenia podnikov;
prax zo zahraničia je vítaná;
prax v oblasti príbuznej alebo porovnateľnej doprave a dopravným službám je výhodou;
znalosti v oblasti: prevádzkovania mestskej hromadnej dopravy a príslušne platných právnych predpisov pre MHD; organizačnej štruktúry a činnosti spoločnosti na úrovni verejne dostupných informácií; súvislostí v riadiacich vzťahoch obchodnej spoločnosti a inštitucionálneho vlastníka; trendov vo verejnej doprave;
  • strategické plánovanie a riadenie spoločnosti;
  • operatívne riadenie zamerané na dosahovanie cieľa;
  • ovládanie zásad a techník obchodného rokovania;
  • ekonomické znalosti nevyhnutné na vedenie spoločnosti (tvorba rozpočtu, ekonomické riadenie spoločnosti, riadenie nákladov spoločnosti, controling, reporting a pod.);
  • prijímať samostatné rozhodnutia a niesť za svoje rozhodnutia zodpovednosť;
  • flexibilita, schopnosť identifikovať potrebu zmeny a zaviesť ju;
  • spôsobilosť pre realizáciu neodkladných a nepopulárnych opatrení;
– riadiť, viesť a motivovať zamestnancov;
  • mobilizovať myslenie zamestnancov na dosahovanie ekonomických a podnikateľských výsledkov;
  • morálna bezúhonnosť a integrita uchádzača;
  • spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu.

samospráva

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Július Lányi
E-mail: poslať životopis
ID: 3720456  Dátum zverejnenia: 19.7.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 4000 € + príplatok za výkon funkcie štatutárneho zástupcu spoločnosti + flexibilná platová zložka bude stanovená vopred a naviazaná na dosahovanie ročných výkonnostných ukazovateľov a plnenie manažérskych cieľov