Opatrovateľka v domácnosti

Mesto Hlohovec

Miesto práce
Hlohovec
Termín nástupu
ihneď, prípadne dohodou
959 EUR/mesiac• funkčný plat v zmysle zákona č. 553/2003 o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, plat je stanovený vo výške 959,- Eur brutto.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Vykonávanie pracovných úkonov v rámci opatrovateľskej služby v domácnosti, ktoré sú súčasťou starostlivosti o mobilných občanov, ktorí pre svoj nepriaznivý zdravotný stav potrebujú pomoc inej osoby pri zabezpečovaní úkonov sebaobsluhy, úkonov starostlivosti o domácnosť a základných sociálnych aktivitách.
• Vykonávanie seba obslužných úkonov predstavuje bežné úkony osobnej hygieny, vrátane holenia, kúpanie vrátane umytia vlasov, pomoc pri obliekaní a vyzliekaní, pomoc pri presune na vozík a z vozíka, na lôžko a z lôžka, pomoc pri použití toalety, starostlivosť nahrádzajúca prirodzené rodinné prostredie.
• Vykonávanie úkonov starostlivosti o domácnosť predstavuje nákup potravín a iného drobného spotrebného tovaru, prípravu jedla, zohrievanie jedla, donáška obeda alebo iného jedla do domu, pomoc pri podávaní jedla a pri pití, ďalšie nevyhnutné činnosti súvisiace s prevádzkou a udržiavaním domácnosti ako bežné upratovanie v domácnosti, umytie riadu, vynášanie drobného odpadu do zbernej smetnej nádoby, umytie sociálneho zariadenia a pod.
• Vykonávanie základných sociálnych aktivít ako je sprievod na lekárske vyšetrenie, na vybavenie úradných záležitostí, sprievod na kultúrne podujatia, telovýchovné a iné verejné podujatia, predčítanie pre nevidiacich najmä pri vybavovaní úradných záležitostí a nakupovaní.
• Vykonávanie dohľadu pri úkonoch sebaobsluhy, úkonoch starostlivosti o svoju domácnosť a pri vykonávaní základných sociálnych aktivít.

• odmeny, príspevok do III. piliera – doplnkové dôchodkové sporenie
• 5 dní platenej dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• príspevky zo sociálneho fondu v zmysle kolektívnej zmluvy
• potrebné školenia

Informácie o výberovom konaní

Podmienky účasti:
• minimálne požadované vzdelanie: akreditovaný kurz opatrovania najmenej v rozsahu 220 hodín, v zmysle zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách,
• pozícií vyhovuje aj uchádzač so vzdelaním:
o nižšie stredné odborné vzdelanie získané v odbore vzdelávania so zameraním na opatrovanie alebo na poskytovanie zdravotnej starostlivosti
o úplné stredné odborné vzdelanie získané v odbore vzdelávania so zameraním na opatrovanie alebo na poskytovanie zdravotnej starostlivosti
o vyššie odborné vzdelanie získané v odbore vzdelávania so zameraním na opatrovanie alebo na poskytovanie zdravotnej starostlivosti
• bezúhonnosť
• zdravotná spôsobilosť na prácu, ktorá má byť vykonávaná
• spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
• plné nasadenie pri práci a skutočný záujem o prácu

Žiadosť o prijatie do zamestnania spolu so:
• štruktúrovaným životopisom (s uvedeným platným telefonickým a emailovým kontaktom)
• čestným vyhlásením o bezúhonnosti
• fotokópiou dokladu o vzdelaní (maturitné vysvedčenie alebo výučný list)
• fotokópiou dokladu o absolvovaní akreditovaného kurzu opatrovania ľudí (rozsah 220 hodín)
• súhlasom so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov .
Bez súhlasu so spracovaním osobných údajov nebude možné prijať žiadosť uchádzača.

je potrebné do 28. 03. 2024 do 11.00 h odovzdať osobne do podateľne MsÚ v Hlohovci alebo doručiť poštou na adresu:

MESTO HLOHOVEC
M. R. Štefánika č. 1
920 01 Hlohovec

Pre posúdenie dodržania lehoty je rozhodujúci dátum doručenia žiadosti do podateľne v Klientskom centre Mestského úradu Hlohovec, resp. jej odovzdanie poverenému zamestnancovi Mesta Hlohovec poskytovateľom poštových služieb. Žiadosti doručené po stanovenom termíne nebudú akceptované a nebudú do pohovoru zaradené.

Uzatvorenú obálku je potrebné označiť heslom: "Opatrovateľka v domácnosti – neotvárať“.

Pracovný pohovor bude prebiehať formou individuálneho rozhovoru. Na pracovný pohovor budú pozvaní uchádzači, ktorí na základe predložených dokladov spĺňajú požadované predpoklady a požiadavky. Uchádzači budú na pracovný pohovor pozvaní telefonicky. Vyhlasovateľ si vyhradzuje právo pohovor bez udania dôvodu zrušiť.

Pracovnú pozíciu obsadzujeme s nástupom do pracovného pomeru ihneď, prípadne dohodou.

Bližšie informácie poskytne: Mgr. Lucia Grejtáková, 0918 943 493

Požiadavky na zamestnanca

základné vzdelanie
stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Vzdelanie v odbore

so zameraním na opatrovanie alebo na poskytovanie zdravotnej starostlivosti

• príjemné vystupovanie,
• empatia,
• organizačné schopnosti,
• flexibilita voči individuálnym potrebám klientov,
• asertívne správanie,
• komunikatívnosť,
• odolnosť voči psychickej aj fyzickej záťaži
• administratívne zručnosti.

Mesto Hlohovec je právnickou osobou, ktorá za podmienok ustanovených zákonom samostatne hospodári s vlastným majetkom a s vlastnými príjmami. Jeho základnou úlohou pri výkone samosprávy je starostlivosť o všestranný rozvoj jeho územia a o potreby jeho obyvateľov. Mesto samostatne rozhoduje a uskutočňuje všetky úkony súvisiace so správou mesta a jeho majetku Mesto Hlohovec zakladá, zriaďuje, zrušuje a kontroluje podľa osobitných predpisov svoje rozpočtové a príspevkové organizácie, iné právnické osoby a zariadenia.
ID: 4382745  Dátum zverejnenia: 4.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 959 EUR/mesiac