Referent pre stavebný úrad

Mesto Hlohovec

Miesto práce
Hlohovec
Termín nástupu
01.01.2020
funkčný plat v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Samostatne rieši odborné úlohy v oblasti stavebného poriadku.
• Zvoláva územné konania.
• Vydáva rozhodnutia o umiestnení stavby v súlade s platnou legislatívou.
• Vydáva rozhodnutia o využití územia v súlade s platnou legislatívou.
• Povoľuje zmenu právoplatného územného rozhodnutia.
• Povoľuje terénne úpravy, práce a zariadenia v súlade s platnou legislatívou.
• Rozhoduje o predĺžení platnosti územného rozhodnutia.
• Pripravuje odborné vyjadrenia k výstavbe z hľadiska vyňatia pozemkov z poľnohospodárskeho pôdneho fondu.
• Zvoláva a vedie stavebné konania.
• Vydáva stavebné povolenia na stavby každého druhu s výnimkou stavieb spadajúcich do kompetencie špeciálnych stavebných úradov.
• Povoľuje zmenu stavby pred dokončením.
• Podľa charakteru zariadení vykonáva kolaudačné konania.
• Vydáva povolenie na predčasné užívanie stavby.
• Povoľuje zmeny v spôsobe užívania stavby, v jej prevádzkovom zariadení, v spôsobe alebo podstatnom rozšírení výroby.
• Povoľuje alebo nariaďuje odstránenie stavieb a terénnych úprav.
• Rozhoduje o rozsahu oprávnenia pracovníkov stavebného úradu vstupovať na pozemky a stavby za účelom plnenia úloh podľa stavebného zákona.
• Nariaďuje údržbu stavby a terénnych úprav.
• Nariaďuje nevyhnutné úpravy na stavbe alebo stavebnom pozemku a na terénnych úpravách.
• Nariaďuje vykonať neodkladné zabezpečovacie práce.
• Nariaďuje vypratanie stavby.
• Vydáva súhlas k povoleniu na stavbu špeciálnym stavebným úradom.
• Vedie kolaudačné konania a vydáva kolaudačné rozhodnutia.
• Zabezpečuje výkon štátneho stavebného dohľadu.
• Vedie konania vo veci priestupkov proti stavebnému zákonu v rámci svojho výkonu.

• osobné príplatky a odmeny, valorizácia, príspevok do DDS
• možnosť profesijného a odborného rastu
• zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
• príspevky zo sociálneho fondu v zmysle kolektívnej zmluvy
• pružný pracovný čas

Informácie o výberovom konaní

ŽIADOSŤ O PRIJATIE DO ZAMESTNANIA spolu so:
• štruktúrovaným životopisom
• notársky overenou fotokópiou dokladu o vzdelaní
• čestným vyhlásením o bezúhonnosti
• súhlasom so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
je potrebné do 31. 10. 2019 do 13.00 h odovzdať osobne do podateľne MsÚ v Hlohovci alebo zaslať poštou na adresu:
M. R. Štefánika č. 1
920 01 Hlohovec
Pre posúdenie dodržania lehoty je rozhodujúci dátum doručenia žiadosti do podateľne Mestského úradu Hlohovec, resp. jej odovzdanie poverenému zamestnancovi Mesta Hlohovec poskytovateľom poštových služieb. Žiadosti doručené po stanovenom termíne nebudú akceptované a nebudú do pohovoru zaradené.
Zapečatenú obálku je potrebné označiť heslom: „referent Stavebného úradu – neotvárať“ .

Nástup do pracovného pomeru je možný od 01. 01. 2020. Pracovná pozícia je obsadzovaná na dobu určitú.

Na pohovor budú pozvaní iba tí uchádzači, ktorí predložili úplnú písomnú prihlášku a splnili podmienky pohovoru. Vyhlasovateľ si vyhradzuje právo pohovor bez udania dôvodu zrušiť.
Bližšie informácie poskytne: Ing. Peter Dávidek, tel. č. 033/38 13 374.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

stavebné zameranie

• vysoké pracovné nasadenie
• organizačné schopnosti
• komunikatívnosť
• analyzovanie a riešenie problémov
• analytické myslenie
• precíznosť a presnosť
• spoľahlivosť a flexibilita
• zodpovednosť a samostatnosť

Mesto Hlohovec je právnickou osobou, ktorá za podmienok ustanovených zákonom samostatne hospodári s vlastným majetkom a s vlastnými príjmami. Jeho základnou úlohou pri výkone samosprávy je starostlivosť o všestranný rozvoj jeho územia a o potreby jeho obyvateľov. Mesto samostatne rozhoduje a uskutočňuje všetky úkony súvisiace so správou mesta a jeho majetku Mesto Hlohovec zakladá, zriaďuje, zrušuje a kontroluje podľa osobitných predpisov svoje rozpočtové a príspevkové organizácie, iné právnické osoby a zariadenia.
ID: 3786772  Dátum zverejnenia: 14.10.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: funkčný plat v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme