Vedúci ekonomického oddelenia MsÚ

Mesto Handlová

Miesto práce
Mestský úrad, Námestie baníkov 7, Handlová
Termín nástupu
01.05.2024
Od 1 500 EUR/mesiacV zmysle platnej Kolektívnej zmluvy na 2022 - 2024.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• komplexné riadenie, koordinácia činností a kontrola práce ekonomického oddelenia,
• navrhovanie a aktívne napĺňanie stratégie mesta v súvislosti s plnením úloh v oblasti účtovníctva, rozpočtovníctva a výstupov účtovníctva,
• príprava odborne spracovaných materiálov pre zasadnutia a rokovania v orgánoch mesta, vrátane vypracovávania návrhov všeobecne záväzných nariadení mesta,
• príprava komplexného návrhu programového rozpočtu mesta vrátane rozpočtov rozpočtových organizácií v oblasti školstva a sociálnych služieb, spracovanie záverečného účtu, úprav rozpočtu, monitorovacích správ rozpočtu a sledovanie čerpania rozpočtu na mesačnej báze,
• kontrola správnosti vykazovania účtovných výstupov záverečného účtu v nadväznosti na výrok audítora a jeho prerokovanie a schválenie v mestskom zastupiteľstve,
• spolupráca s audítorom v oblasti správnosti a relevantnosti účtovných výstupov a výkazníctva,
• zodpovednosť za účelné, efektívne a hospodárne vynakladanie finančných prostriedkov z vyčlenenej časti zvereného rozpočtu,
• metodické usmerňovanie a súčinnosť s organizáciami zriadenými a založenými mestom,
• rozpis rozpočtu, tvorba rozpočtových opatrení pre rozpočtové organizácie pri zohľadnení účelovo určených finančných prostriedkov v oblasti školstva - v oblasti preneseného výkonu štátnej správy.

Žiadosť o zaradenie do výberového konania, doklady o dosiahnutom stupni vzdelania, vrátane vysvedčenia (overené kópie)doklad o dĺžke odbornej praxe (napr. pracovná zmluva, pracovný posudok a pod.), profesijný štruktúrovaný životopis, vypracovaný vlastný návrh koncepcie činnosti ekonomického oddelenia, čestné vyhlásenie o bezúhonnosti, čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu, čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti, v diplome a životopise.
Písomné žiadosti o účasť na výberovom konaní s požadovanými dokladmi (úradne overené fotokópie) je potrebné doručiť osobne do podateľne mestského úradu alebo zaslať poštou najneskôr do 02. apríla 2024 do 13,00 hod. na adresu: Mestský úrad, Námestie baníkov 7, 972 51 Handlová v zalepenej obálke označenej heslom : „Výberové konanie – vedúci/a ekonomického oddelenia – neotvárať“.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomický smer

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word, Microsoft Excel, PowerrPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

• prax v riadiacej funkcii podmienkou,

Počet rokov praxe

3

manažérske schopnosti, samostatnosť a flexibilita v práci, kreativita, iniciatívnosť,koncepčné a strategické myslenie, komunikačné schopnosti,splnenie predpokladov výkonu práce vo verejnom záujme podľa zákona č. 552/2003 Z. z.
o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov.

Dynamicky sa rozvíjajúce Mesto Handlová ponúka možnosť osobného rastu.
ID: 4779906  Dátum zverejnenia: 8.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac