Príslušník / príslušníčka Mestskej polície

Mesto Dubnica nad Váhom

Miesto práce
Jána Kalinčiaka 475/3, 018 41 Dubnica nad Váhom
Termín nástupu
dohodou
900 EUR/mesiaczákladný plat v zmysle zákona 553/2003 Z. z. a základnej stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v závislosti od skúseností, znalostí a odpracovaných rokov. Osobné ohodnotenie. Výška osobného príplatku bude predmetom osobného rozhovoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača. Mesačné odmeny na základe plnenia pracovných úloh a stanovených kritérií.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Príslušník mestskej polície plní úlohy v zmysle zákona č. 564/1991 Zb. o obecnej polícii v znení neskorších predpisov:
• zabezpečuje verejný poriadok v meste,
• chráni občanov, majetok mesta, majetok občanov, ako aj iný majetok v meste pred poškodením, zničením, stratou alebo pred zneužitím,
• dbá o ochranu životného prostredia v meste, o poriadok, čistotu a hygienu v uliciach, iných verejných priestranstvách a verejne prístupných miestach,
• prijíma oznámenia, vykonáva objasňovanie priestupkov a preverovanie podnetov.

Pracovný čas:
Nepretržitý pracovný čas:
• denná zmena - 6:00 – 18:00
• nočná zmena - 18:00 – 6:00

• 5 dní dovolenky naviac, osobné ohodnotenie, stravné lístky 2ks na zmenu, príspevok na regeneráciu, ďalšie príspevky v zmysle kolektívnej zmluvy a zásad používania sociálneho fondu,
• bezplatné zabezpečenie odbornej prípravy a získanie zbrojného preukazu.

Výber vhodného uchádzača bude prebiehať osobným pohovorom. Uchádzači úspešní na osobnom pohovore sa následne podrobia absolvovaniu:
1. fyzických previerok,
2. psychologického vyšetrenia.

Informácie o zasielaní žiadostí:

k žiadosti je potrebné doložiť:
• profesijný životopis,
• doklad o nadobudnutom vzdelaní
• písomný súhlas na spracovanie osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov.

V prípade pozvania na osobný pohovor, budeme od uchádzačov požadovať doplnenie ďalších údajov.

Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem, avšak zamestnávateľ si vyhradzuje právo pozvať na osobný pohovor len vybraných uchádzačov.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.4.2024 (ostávajú ešte 3 dni)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

mestský policajt - výhodou

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Zamestnancom mesta - príslušníkom mestskej polície sa môže stať:

fyzická osoba, ktorá spĺňa predpoklady podľa zákona SNR č. 564/1991 Zb. o obecnej polícii v znení neskorších predpisov:
• bezúhonná osoba (výpis z registra trestov – zabezpečí zamestnávateľ na základe poskytnutia údajov potrebných pre účely získania výpisu z registra trestov),
• osoba staršia ako 21 rokov,
• osoba odborne spôsobilá (odbornú spôsobilosť príslušníka obecnej polície môže uchádzač po dohode nadobudnúť po nástupe do pracovného pomeru),
• osoba telesne spôsobilá (fyzické testy organizačne zabezpečí zamestnávateľ),
• osoba duševne spôsobilá (psychologické testy organizačne zabezpečí zamestnávateľ).

Príslušník mestskej polície musí ďalej spĺňať:

• ukončené úplné stredné vzdelanie, alebo úplné stredné odborné vzdelanie (maturitné vysvedčenie),
• dobrý zdravotný stav (potvrdenie ošetrujúceho lekára + potvrdenie na výkon práce v noci),
• vlastniť vodičský preukaz skupiny B; zbrojný preukaz skupiny C (Zbrojný preukaz je možné si dorobiť až po nástupe do pracovného pomeru),
• odborná spôsobilosť príslušníka obecnej polície výhodou.

Iné predpoklady v zmysle zákona:

• ovládanie úradného jazyka (slovenského jazyka),
• schopnosť presne a precízne vykonávať pracovné úlohy,
• zodpovedný prístup k pracovným povinnostiam,
• komunikatívnosť, spoľahlivosť,
• užívateľská úroveň práce s PC a operačným systémom Windows,
• užívateľská úroveň používania kancelárskeho softvéru / Word /,
• spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu.

ID: 4192466  Dátum zverejnenia: 4.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 900 EUR/mesiac