Právnik

Mesto Dolný Kubín – mestský úrad

Miesto práce
Dolný Kubín
Termín nástupu
01.06.2024
Mzdové podmienky (brutto)
Od 1 130 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zabezpečovanie právnej agendy (napr. riešenie občianskoprávnych, obchodnoprávnych, pracovnoprávnych záležitostí) vrátane zastupovania zamestnávateľa v právnych sporoch.

Vypracúvanie návrhov a iných právnych podaní v predsúdnom, súdnom, exekučnom a správnom konaní.

Zastupovanie mesta v konaniach pred súdmi všetkých druhov a stupňov, orgánmi činnými v trestnom konaní, exekútormi a orgánmi verejnej správy.

Účasť pri rokovaniach s fyzickými a právnickými osobami vo veciach týkajúcich sa agendy mesta a odboru.

Vypracúvanie a pripomienkovanie rôznych typov zmlúv, zabezpečovanie ich platnosti a účinnosti a zabezpečovanie všetkých podkladov pre úspešné katastrálne konanie.

Zabezpečovanie vymáhania pohľadávok mesta.

Poskytovanie všestrannej právnej pomoci ostatným organizačným útvarom mestského úradu, príspevkovým a rozpočtovým organizáciám mesta a obchodným spoločnostiam s majetkovou účasťou mesta.

Tvorba a pripomienkovanie všeobecne záväzných právnych predpisov mesta a interných právnych predpisov mesta.

Plnenie úloh vyplývajúcich pre odbor zo zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov.

Vypracovanie a pripomienkovanie podkladov a materiálov určených pre rokovanie orgánov mesta.

Realizácia zaručenej konverzie listín do elektronickej formy a zaručenej konverzie dokumentov z elektronickej do listinnej formy.

Informácie o výberovom konaní

Predpokladaný termín vzniku pracovného pomeru:
06-08/2024 (pracovný pomer na dobu určitú počas zastupovania zamestnankyne na materskej/rodičovskej dovolenke)

Zoznam požadovaných dokladov:
a) podpísaná žiadosť o zaradenie do výberového konania
b) doklad o nadobudnutí vysokoškolského vzdelania II. stupňa
c) podpísaný životopis s uvedením e-mailového a telefonického kontaktu
d) podpísané údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov v zmysle § 10 ods. 4 písm. a) zákona č. 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov:
1. meno, priezvisko, rodné priezvisko, pôvodné meno alebo priezvisko, ak došlo k zmene mena alebo zmene priezviska, prípadne prezývku osoby, ktorej sa žiadosť týka
2. dátum narodenia, rodné číslo, číslo občianskeho preukazu/pasu, miesto a okres narodenia, adresu trvalého pobytu a u osoby narodenej v cudzine aj štát narodenia
3. štátne občianstvo
4. pohlavie
5. meno, priezvisko a rodné priezvisko rodičov
e) podpísané čestné vyhlásenie o tom, že
1. všetky údaje uvádzané v žiadosti, doklade o dosiahnutom vysokoškolskom vzdelaní II. stupňa a v životopise sú pravdivé
2. je zdravotne spôsobilý na vykonávanie činností spojených s pracovným miestom
3. je spôsobilý na právne úkony v plnom rozsahu
4. ovláda štátny jazyk SR (slovenský jazyk)
f) podpísaný súhlas so spracovávaním osobných údajov pre účely výberového konania podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Písomnú podpísanú a datovanú žiadosť s požadovanými dokladmi je potrebné zaslať v zalepenej obálke označenej „Výberové konanie – právnik - NEOTVÁRAŤ“

poštou do 14.05.2024 (vrátane)

na adresu vyhlasovateľa: Mesto Dolný Kubín, Hviezdoslavovo námestie 1651/2, 026 01 Dolný Kubín alebo priamo do podateľne Mestského úradu Dolný Kubín (rozhodujúci je dátum fyzického doručenia vyhlasovateľovi, nie dátum podania na poštovú prepravu). Akceptujeme aj elektronicky zaslané žiadosti, so scanmi všetkých požadovaných dokladov do stanoveného dátumu 14.05.2024 (vrátane) na e-mail: [email protected].

Predpokladaný termín výberového konania 05-06/2024

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právnik

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Internet - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

Kvalifikačné predpoklady:

vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v oblasti práva

Iné znalosti:

zákon č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení

zákon č. 138/1991 Zb. o majetku obcí

zák. č. 583/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy

zákon č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady

zákon č 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku

zákon č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme

všeobecne záväzné právne predpisy z oblasti územnej samosprávy

všeobecný prehľad vo všeobecne záväzných právnych predpisoch

oficiálne stránky mesta Dolný Kubín

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Jana Hanková
Tel.: +421435814410
E-mail: poslať životopis
ID: 4814412  Dátum zverejnenia: 23.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 130 EUR/mesiac