Opatrovateľ / ka

Mesto Dolný Kubín – mestský úrad

Miesto práce
Dolný Kubín
Termín nástupu
01.06.2021
670 EUR/mesiacPonúkaná hrubá mzda (bez osobného ohodnotenia, príplatkov): v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v spojení s nariadením vlády Slovenskej republiky č. 341/2004 Z. z., ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a dopĺňaní (zaradenie do platovej triedy 2 – základná zložka platu v závislosti od počtu rokov započítanej praxe), možnosť priznania osobného príplatku a udelenia odmeny na základe výsledkov práce a plnenia úloh.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- poskytovanie pomoci fyzickej osobe, ktorá je odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby, a to pri úkonoch sebaobsluhy, úkonoch starostlivosti o svoju domácnosť a základných sociálnych aktivitách v prirodzenom rodinnom prostredí a v zariadení opatrovateľskej služby;
- sprievod fyzickej osobe, ktorá je odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby na lekárske vyšetrenie, na vybavenie úradných záležitostí, pri záujmových činnostiach;
- dohľad pri úkonoch sebaobsluhy, úkonoch starostlivosti o svoju domácnosť a pri vykonávaní základných sociálnych aktivít;

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
a) žiadosť o zaradenie do výberového konania
b) doklad o nadobudnutí najvyššieho dosiahnutého vzdelania - kópia
c) životopis s uvedením e-mailového a telefonického kontaktu
d) čestné vyhlásenie o tom, že:
- všetky údaje uvádzané v žiadosti, doklade o dosiahnutom vzdelaní a v životopise sú pravdivé;
- uchádzač je zdravotne spôsobilý na vykonávanie činností spojených s pracovným miestom;
- uchádzač je spôsobilý na právne úkony v plnom rozsahu;
- uchádzač ovláda štátny jazyk SR (slovenský jazyk);
e) uchádzač súhlasí so spracovávaním svojich osobných údajov pre účely výberového konania podľa zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov.
f) údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov v zmysle § 10 ods. 4 písm. a) zákona č. 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov:
‑ meno, priezvisko, rodné priezvisko, pôvodné meno alebo priezvisko, ak došlo k zmene mena alebo zmene priezviska, prípadne prezývku osoby, ktorej sa žiadosť týka
‑ dátum narodenia, rodné číslo, číslo občianskeho preukazu/pas, miesto a okres narodenia, adresu trvalého pobytu a u osoby narodenej v cudzine aj štát narodenia
‑ štátne občianstvo
‑ pohlavie
‑ meno, priezvisko a rodné priezvisko rodičov

Písomnú podpísanú a datovanú žiadosť s požadovanými dokladmi je potrebné zaslať v zalepenej obálke označenej “Výberové konanie – opatrovateľ/-ka“ poštou
do 13.05.2021 (vrátane)
na adresu vyhlasovateľa: Mesto Dolný Kubín, Hviezdoslavovo námestie 1651/2, 026 01 Dolný Kubín alebo priamo do podateľne Mestského úradu Dolný Kubín (rozhodujúci je dátum fyzického doručenia vyhlasovateľovi, nie dátum podania na poštovú prepravu).
Akceptujeme aj elektronicky zaslané žiadosti, so všetkými požadovanými dokladmi do stanoveného dátumu 13.05.2021 (vrátane) na e-mail: [email protected] .

Predpokladaný termín výberového konania 18.05.-21.05.2021

O mieste, spôsobe a presnom termíne výberového konania budú uchádzači spĺňajúci kvalifikačné predpoklady informovaní e-mailom alebo telefonicky.

Kontaktná osoba:
Ing. Jana Hanková
e-mail: [email protected]
tel.: +421 43/5814 410, 0917 335 071

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

Miesto výkonu práce:
- zariadenia sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Dolný Kubín, v ktorých sa poskytujú sociálne služby
- prirodzené prostredie klienta – fyzickej osoby, ktorá je odkázaná na pomoc inej osoby

Pracovná doba:
3 – zmenná prevádzka

Kvalifikačné predpoklady:
- úplné stredné vzdelanie alebo úplné stredné odborné vzdelanie
- opatrovateľský kurz

Iné znalosti:
Akreditovaný kurz v oblasti sociálnej práce – výhodou

Počet rokov praxe:
Pracovné skúsenosti minimálne 1 rok.

Jazykové znalosti:
slovenský jazyk – materinský jazyk

Vodičský preukaz:
„B“ – výhodou

Počítačové znalosti - používateľ:
Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Outlook, Internet – výhodou

oficiálne stránky mesta Dolný Kubín
ID: 4071685  Dátum zverejnenia: 29.4.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 670 EUR/mesiac