Referent nakladania s majetkom

Mesto Dolný Kubín – mestský úrad

Miesto práce
Dolný Kubín
802 - 962,5 EUR/mesiacPonúkaná hrubá mzda (bez osobného ohodnotenia, príplatkov): v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v spojení s nariadením vlády Slovenskej republiky č. 341/2004 Z. z., ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a dopĺňaní (zaradenie do platovej triedy 7 – základná zložka platu v závislosti od počtu rokov započítanej praxe), možnosť priznania osobného príplatku a udelenia odmeny na základe výsledkov práce a plnenia úloh.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
- zabezpečovanie vypracúvania materiálov do orgánov mesta súvisiacich s plnením povinností a úloh vyplývajúcich pre daný organizačný útvar mestského úradu (napríklad vypracúvanie stanovísk, rozborov, materiálov pre mestské zastupiteľstvo a pod.)
- zabezpečovanie vypracúvania návrhov zmlúv týkajúcich sa nakladania najmä s nehnuteľným majetkom (napr. kúpna zmluva, zámenná zmluva, zmluva o zriadení vecného bremena a pod.)
- zabezpečovanie rôznorodého majetkovoprávneho vysporiadania najmä nehnuteľného majetku a plnenie povinností a úloh vyplývajúcich pre daný organizačný útvar mestského úradu týkajúcich sa nakladania najmä s nehnuteľným majetkom
- zabezpečovanie vybavovania agendy potrebnej na plnenie povinností a úloh vyplývajúcich pre daný organizačný útvar mestského úradu týkajúcej sa podaní fyzických a právnických osôb a nakladania najmä s nehnuteľným majetkom (napríklad konzultácie, poradenstvo, odstraňovanie nedostatkov podaní a pod.)
- zabezpečovanie poradenstva ostatným organizačným útvarom mestského úradu týkajúce sa nakladania najmä s nehnuteľným majetkom
- zabezpečovanie komunikácie a získavania podkladov potrebných na plnenie povinností a úloh vyplývajúcich pre daný organizačný útvar mestského úradu týkajúcich sa nakladania najmä s nehnuteľným majetkom a ich zápis do príslušných evidencií (najmä osobný a písomný styk so súdmi, orgánmi verejnej správy, geodetmi, znalcami, exekútorskými úradmi, notárskymi úradmi, ostatnými fyzickými a právnickými osobami a pod.)
- zabezpečovanie ostatnej súvisiacej administratívnej práce potrebnej na plnenie povinností a úloh vyplývajúcich pre daný organizačný útvar mestského úradu týkajúcich sa nakladania najmä s nehnuteľným majetkom (najmä o vybavovanie dožiadaní, účasť v komisiách, vybavovanie pozvánok, zvolávanie rokovaní, účasť na rokovaniach, vyhotovovanie zápisníc a pod.)
- zabezpečovanie plnenia povinností a úloh vyplývajúcich pre daný organizačný útvar mestského úradu zo zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí a podľa ostatných platných všeobecne záväzných právnych predpisov týkajúcich sa nakladania najmä s nehnuteľným majetkom
- zabezpečovanie plnenia povinností a úloh vyplývajúcich pre daný organizačný útvar mestského úradu zo zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií)
- zabezpečovanie archivácie dokumentov súvisiacich s plnením povinností a úloh vyplývajúcich pre daný organizačný útvar mestského úradu a týkajúcich sa nakladania najmä s nehnuteľným majetkom
- zabezpečovanie plnenia ďalších úloh podľa pokynov a nadriadených zamestnancov

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
a) žiadosť o zaradenie do výberového konania
b) doklad o nadobudnutí najvyššieho dosiahnutého vzdelania
c) životopis s uvedením e-mailového a telefonického kontaktu
d) údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov v zmysle § 10 ods. 4 písm. a) zákona č. 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov:
1. meno, priezvisko, rodné priezvisko, pôvodné meno alebo priezvisko, ak došlo k zmene mena alebo zmene priezviska, prípadne prezývku osoby, ktorej sa žiadosť týka
2. dátum narodenia, rodné číslo, číslo občianskeho preukazu/pasu, miesto a okres narodenia, adresu trvalého pobytu a u osoby narodenej v cudzine aj štát narodenia
3. štátne občianstvo
4. pohlavie
5. meno, priezvisko a rodné priezvisko rodičov
e) súhlas so spracovávaním osobných údajov pre účely výberového konania podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
f) čestné vyhlásenie o tom, že:
1. všetky údaje uvádzané v žiadosti, doklade o dosiahnutom vzdelaní a v životopise sú pravdivé;
2. uchádzač je zdravotne spôsobilý na vykonávanie činností spojených s pracovným miestom;
3. uchádzač je spôsobilý na právne úkony v plnom rozsahu;
4. uchádzač ovláda štátny jazyk SR (slovenský jazyk).

Písomnú podpísanú a datovanú žiadosť s požadovanými dokladmi je potrebné zaslať v zalepenej obálke označenej „Výberové konanie – referent nakladania s majetkom“ poštou

do 06.05.2021 (vrátane)

na adresu vyhlasovateľa: Mesto Dolný Kubín, Hviezdoslavovo námestie 1651/2, 026 01 Dolný Kubín alebo priamo do podateľne Mestského úradu Dolný Kubín (rozhodujúci je dátum fyzického doručenia vyhlasovateľovi, nie dátum podania na poštovú prepravu).

Predpokladaný termín výberového konania: 10.05. – 24.05.2021

O mieste a termíne a spôsobe výberového konania budú uchádzači spĺňajúci podmienky vyhlasovateľa informovaní e-mailom alebo telefonicky.

Kontaktná osoba:
Ing. Jana Hanková, +421 43 / 5814 410, [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

samospráva/administratíva/právo

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

Minimálne kvalifikačné predpoklady:
vysokoškolské vzdelanie II. stupňa
Iný osobitný kvalifikačný predpoklad - výhodou

Jazykové znalosti:
slovenský jazyk – materinský jazyk

Počítačové znalosti - používateľ:
Microsoft Word – pokročilý – výhodou
Microsoft Excel – pokročilý – výhodou
Microsoft Outlook – pokročilý – výhodou
Internet – pokročilý – výhodou

Iné znalosti:
- všeobecne záväzné právne predpisy z oblasti územnej samosprávy
- zákon č. 369/1990 Z. z. o obecnom zriadení
- zákon č. 138/1991 Zb. o majetku obcí
- zákon č. 162/1995 Z. z. o katastri nehnuteľností a o zápise vlastníckych a iných práv k nehnuteľnostiam (katastrálny zákon)
- zákon č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme
- zákon č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov
- zákon č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií)
- zákon č. 583/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy a o zmene a doplnení niektorých zákonov
- zákon č. 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov
- zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník
- zákon č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok)
- všeobecný prehľad vo všeobecne záväzných právnych predpisoch

oficiálne stránky mesta Dolný Kubín
ID: 4061619  Dátum zverejnenia: 14.4.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 802 EUR/mesiac