Sociálny pracovník v zariadení pre seniorov "Boženka"

Mesto Brezno

Miesto práce
Boženy Němcovej 25, Brezno
Termín nástupu
01.11.2021
932,5 EUR/mesiacPlatové podmienky sú určené podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov. Funkčný plat bude stanovený podľa dosiahnutého vzdelania, dĺžky odbornej praxe a plnenia pracovných úloh. Minimálna základná zložka mzdy je 932,50 €.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• napomáha adaptácii klienta pri nástupe do zariadenia
• poskytuje sociálne poradenstvo s prihliadnutím na individuálne potreby klienta
• zabezpečuje osobné záležitosti klienta v styku s orgánmi verejnej správy a rodinou
• plánuje poskytovanie sociálnej služby podľa individuálnych potrieb, schopností a cie-ľov prijímateľa sociálnej služby
• vedie písomné individuálne záznamy o priebehu poskytovania sociálnej služby
• hodnotí priebeh poskytovania sociálnej služby za účasti prijímateľa sociálnej služby
• poskytuje sociálne poradenstvo zamerané na pomoc fyzickej osobe v nepriaznivej so-ciálnej situácii a základné informácie o možnostiach a spôsobe riešenia vzniknutého problému,
• vedie evidenciu klientov a poskytnutých služieb
• uzatvára zmluvu o poskytovaní sociálnej služby, v zmysle zákona č. 448/2008 Z. z. v znení neskorších predpisov
• pripravuje podklady a vypočítava úhrady za poskytnutú službu a kontroluje ich úhradu

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov
• štruktúrovaný životopis
• doklad o dosiahnutom vzdelaní (overená kópia)
• potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti
• výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace
• písomný súhlas uchádzača s použitím a spracovaním osobných údajov
• čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony

V prípade záujmu o toto pracovné miesto svoje žiadosti spolu s nižšie uvedenými dokladmi zasielajte na adresu Mesto Brezno, Nám. gen. M. R. Štefánika 1, 977 01 Brezno alebo do podateľne úradu v termíne do 18. októbra 2021 s označením „Sociálny pracovník pre ZSS a DS“.
Doklady, ktoré je potrebné priložiť k žiadosti o prijatie do zamestnania:
- štruktúrovaný profesijný životopis
- kópia dokladu o dosiahnutom vzdelaní
- čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony
- doklad od lekára o zdravotnej spôsobilosti na výkon práce referenta
- písomný súhlas so spracovaním osobných údajov

Výber z uchádzačov bude prebiehať formou osobných pohovorov. Na osobný pohovor budú pozvaní len Tí uchádzači, ktorí budú spĺňať vyššie uvedené kvalifikačné predpoklady.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca resp. splnenie výnimky v študijnom odbore v zmysle ustanovení zákona č. 219/2014 Z.z.

Prax na pozícii/v oblasti

v sociálnej oblasti výhodou

• prax v sociálnej oblasti výhodou
• spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
• občianska bezúhonnosť
• znalosť právnych predpisov v oblasti:
- sociálnych služieb
- verejnej správy a samosprávy
- rozpočtových pravidiel a ďalších súvisiacich predpisov
• organizačné schopnosti, samostatnosť, komunikatívnosť,
• ochota vzdelávať sa

Ďalšie kritériá
• Práca na počítači pokročilá (Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Outlook, In-ternet)
• znalosť cudzieho jazyka výhodou

Výkon samosprávnych úloh uložených zákonmi a výkon úloh prenesených na samosprávu zo štátu.
ID: 4180143  Dátum zverejnenia: 11.10.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 932,5 EUR/mesiac