Referent oddelenia odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev

Mesto Banská Bystrica

Miesto práce
Československej armády, Banská Bystrica
Termín nástupu
1.05.2023
v zmysle zákona č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov zvýšený o 15% za výkon práce vo verejnom záujme, príplatok za riadenie, osobný príplatok v závislosti od plnenia úloh a náročnosti vykonávanej práce po skončení skúšobnej doby.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu hľadáme aktívneho kolegu, alebo kolegyňu s nižšie uvedeným vzdelaním, prípadnou praxou, otvorenou mysľou, aktívnym, všestranným a ľudským prístupom. Ide o pracovný pomer na plný pracovný úväzok s perspektívou na dobu neurčitú. Náplňou práce a kompetenciou nášho nového kolegu/našej novej kolegyne bude:

- aplikácia koncepcií a stratégií mesta v oblasti nakladania s komunálnymi odpadmi do praxe,
- zabezpečovanie agendy na úseku nakladania s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území mesta v zmysle platnej legislatívy,
- organizovanie zberu všetkých komodít komunálneho odpadu (zmäsový komunálny odpad,
papier, plasty, sklo, kovy, biologicky rozložiteľný odpad, nadrozmerný odpad .... )
- priebežná evidencia odpadu, spracovanie ročných štatistických hlásení, ročných hlásení
o vzniku odpadu,
- spracovávanie podkladov pre tvorbu rozpočtu, kontrola čerpania rozpočtu za zverenú
agendu po vecnej aj finančnej stránke,
- kontrolná činnosť vo vzťahu k dodávateľovi služby vrátane správnosti vystavených účtovných
dokladov, spracovania faktúr, dodacích listov, vedie ich evidenciu,
- kontrolná činnosť vo vzťahu ku pôvodcom odpadu,
- zabezpečovanie odstraňovania odpadu uloženého v rozpore s platnou legislatívou,
- zabezpečovanie nákupu a distribúcie zberných nádob na odpad,
- spolupráca s orgánmi špecializovanej štátnej správy,
- vybavovanie podnetov a sťažností za zverenú agendu,
- organizovanie akcií na úseku verejnoprospešných služieb,
- agenda si vyžaduje prácu v kancelárii ako aj prácu v teréne,
- participácia na strategických dokumentoch a projektoch v gestorstve iných odborných útvarov mesta

Ponúkame Vám flexibilný pracovný čas, päť dní dovolenky navyše, 1 deň pracovného voľna v druhom polroku, príspevok na DDS po skončení skúšobnej doby, príspevok na stravu zo sociálneho fondu a absolvovanie rôznych vzdelávacích aktivít a školení.

Informácie o výberovom konaní

Predpokladaný termín nástupu: 01.05.2023
Predpokladaný termín osobných pohovorov: 13.04.2023

Forma osobných pohovorov: uchádzači, ktorí spĺňajú požadované kritériá a odovzdajú všetky požadované doklady k dátumu uzávierky, budú emailom pozvaní na osobné pohovory, najmenej 3 pracovné dni pred termínom konania.

Zoznam požadovaných dokladov:

- žiadosť o prijatie na uvedenú pozíciu,
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- presnú adresu pre doručovanie písomností, e-mailovú adresu a telefonický kontakt,
- fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
- iné doklady preukazujúce splnenie požadovaných kritérií a požiadaviek (napr. certifikáty, osvedčenia...)
- čestné prehlásenie o pravdivosti všetkých uvádzaných údajov, čestné prehlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu, čestné prehlásenie o bezúhonnosti,
- súhlas so spracovaním osobných údajov (vzor súhlasu so spracovaním osobných údajov sa nachádza na webovej stránke Mesta Banská Bystrica www.banskabystrica.sk – úrad - zamestnanie v samospráve).

Bez súhlasu so spracovaním osobných údajov nebude možné prijať žiadosť kandidátov.

Mesto Banská Bystrica si vyhradzuje právo neprizvať na osobné pohovory uchádzačov, ktorí nespĺňajú všetky uvedené kritéria a požiadavky alebo nedoručia v termíne požadované doklady. O termíne a mieste uskutočnenia osobných pohovorov budú uchádzači informovaní.

Žiadosti o prijatie do pracovného pomeru je potrebné doručiť do 05.04.2023 osobne alebo poštou (rozhoduje dátum evidenčnej pečiatky MsÚ Banská Bystrica) na adresu:

Mestský úrad Banská Bystrica
Československej armády 26
974 01 Banská Bystrica

Kontaktná osoba:
Zlatica Drapčiaková
e-mail: [email protected]
telef.: 048/4330216

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

so zameraním na environmentalistiku, ekológiu, prírodné vedy, prípadne technické zameranie

Požadovaná prax:

- prax v oblasti výhodou

Iné kritériá a požiadavky v súvislosti s obsadzovanou funkciou:

- komunikačné zručnosti, samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, analytické myslenie, zmysel pre tímovú prácu, schopnosť pracovať pod tlakom
- administratívne zručnosti
- práca s Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, Power point....)
- vodičské oprávnenie skupina „B“
- agenda si vyžaduje prácu v kancelárii ako aj prácu v teréne

Mesto Banská Bystrica vzniklo 1.1.1991 zo zákona 369/1990 Zb. o obecnom zriadení. Ako samosprávny územný celok združuje občanov, ktorí majú na jeho území trvalý pobyt. Samostatne rozhoduje a uskutočňuje všetky úkony súvisiace so správou mesta a jeho majetku, ak osobitný zákon takéto úkony nezveruje štátu alebo inej právnickej osobe alebo fyzickej osobe.Zabezpečuje služby občanom Mesta vrátane prímestských častí a zároveň portfóliu podnikateľských subjektov pôsobiacich na území mesta. Mesto Banská Bystrica má ambíciu byť modernou klientsky orientovanou obcou, ktorá je pripravená byť právoplatným členom v európskych štruktúrach.
ID: 4548429  Dátum zverejnenia: 29.3.2023