Referent školského úradu, oddelenia školstva a mládeže

Mesto Banská Bystrica

Miesto práce
Československej armády, Banská Bystrica
Termín nástupu
02.05.2023/ prípadne dohodou
v zmysle zákona č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov zvýšený o 15% za výkon práce vo verejnom záujme, osobný príplatok v závislosti od plnenia úloh a náročnosti vykonávanej práce po skončení skúšobnej doby.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• zabezpečuje úlohy zriaďovateľa v oblasti výchovy a vzdelávania so zameraním na originálne kompetencie,
• sleduje zmeny v legislatíve v oblasti školstva, predovšetkým materských škôl,
• metodicky usmerňuje riaditeľky materských škôl,
• spracováva Výkazy typu ŠKOL (MŠVVaŠ),
• pripravuje všeobecne záväzné nariadenia, materiály koncepčného informatívneho charakteru na rokovanie komisie, MsR, MsZ, MsŠR
• spracováva štatistiky a informácie v oblasti výchovy a vzdelávania,
• rieši odvolania, sťažnosti, podnety zákonných zástupcov detí,
• spracováva žiadosti o sprístupnenie informácií v rámci svojej agendy,
• vypracováva organizačné pokyny pre riaditeľky materských škôl.

Ponúkame Vám flexibilný pracovný čas, päť dní dovolenky navyše, 1 deň pracovného voľna v druhom polroku, príspevok na DDS po skončení skúšobnej doby, príspevok na stravu zo sociálneho fondu a absolvovanie rôznych vzdelávacích aktivít a školení.

Informácie o výberovom konaní

Predpokladaný termín nástupu: 02.05.2023/ prípadne dohodou
Predpokladaný termín osobných pohovorov: apríl 2023
Forma osobných pohovorov: uchádzači, ktorí spĺňajú požadované kritériá a odovzdajú všetky požadované doklady k dátumu uzávierky, budú emailom pozvaní na osobné pohovory, najmenej 3 pracovné dni pred termínom konania.

Zoznam požadovaných dokladov:
• žiadosť o prijatie na uvedenú pozíciu,
• profesijný štruktúrovaný životopis,
• presnú adresu pre doručovanie písomností, e-mailovú adresu a telefonický kontakt,
• fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
• čestné prehlásenie o pravdivosti všetkých uvádzaných údajov, čestné prehlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu, čestné prehlásenie o bezúhonnosti,
• súhlas so spracovaním osobných údajov
(vzor súhlasu so spracovaním osobných údajov sa nachádza na webovej stránke Mesta Banská Bystrica– zamestnanie v samospráve).

Bez súhlasu so spracovaním osobných údajov nebude možné prijať žiadosť kandidátov.

Mesto Banská Bystrica si vyhradzuje právo neprizvať na osobné pohovory uchádzačov, ktorí nespĺňajú všetky uvedené kritéria a požiadavky alebo nedoručia v termíne požadované doklady. O termíne a mieste uskutočnenia osobných pohovorov budú uchádzači informovaní.

Základná zložka mzdy: : v zmysle zákona č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov zvýšený o 15% za výkon práce vo verejnom záujme, osobný príplatok v závislosti od plnenia úloh a náročnosti vykonávanej práce po skončení skúšobnej doby.

Žiadosti o prijatie do pracovného pomeru je potrebné doručiť do 06.04.2023 osobne alebo poštou (rozhoduje dátum evidenčnej pečiatky MsÚ Banská Bystrica) na adresu:

Mestský úrad Banská Bystrica
Československej armády 26
974 01 Banská Bystrica

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

pedagogickej činnosti

Počet rokov praxe

5

Kvalifikačné predpoklady a iné kritéria:

• VŠ II. stupňa
• najmenej päť rokov pedagogickej činnosti

Iné kritériá a požiadavky v súvislosti s obsadzovanou funkciou:

• znalosť platnej legislatívy v oblasti školstva v samospráve - zákon č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon), zákon č. 138/2019 Z.z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov a príslušné vyhlášky, znalosť zákonov č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme, 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
• skúsenosti s pedagogickou činnosťou v materských školách výhodou,
• skúsenosti s metodickým riadením,
• funkčné vzdelávanie výhodou,
• bezúhonnosť,
• spoľahlivosť, zodpovednosť, samostatnosť,
• organizačné a komunikačné zručnosti, tímová práca, zvládanie záťažových situácií,
• znalosť práce s PC (MS Office, internet)
• ovládanie štátneho jazyka - Expert C2,
• vítaná je skúsenosť vo verejnej správe,
• vodičský preukaz typu B výhodou,

Mesto Banská Bystrica vzniklo 1.1.1991 zo zákona 369/1990 Zb. o obecnom zriadení. Ako samosprávny územný celok združuje občanov, ktorí majú na jeho území trvalý pobyt. Samostatne rozhoduje a uskutočňuje všetky úkony súvisiace so správou mesta a jeho majetku, ak osobitný zákon takéto úkony nezveruje štátu alebo inej právnickej osobe alebo fyzickej osobe.Zabezpečuje služby občanom Mesta vrátane prímestských častí a zároveň portfóliu podnikateľských subjektov pôsobiacich na území mesta. Mesto Banská Bystrica má ambíciu byť modernou klientsky orientovanou obcou, ktorá je pripravená byť právoplatným členom v európskych štruktúrach.
ID: 4544423  Dátum zverejnenia: 23.3.2023