Referent pre energetiku

Mesto Banská Bystrica

Miesto práce
Československej armády, Banská Bystrica
Termín nástupu
01.08.2022 /dohodou
Základná zložka mzdy: v zmysle zákona č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v závislosti od zaradenia zamestnanca podľa dosiahnutého stupňa vzdelania, dĺžky započítanej praxe a zákonom ustanovených príplatkov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu hľadáme aktívneho kolegu alebo kolegyňu s vyššie uvedeným vzdelaním, s prípadnou praxou, s logickým uvažovaním a orientáciou na výsledok, ktorý je schopný pracovať samostatne aj v tíme. Ide o pracovný pomer na plný pracovný úväzok s perspektívou na dobu neurčitú. Náplňou práce a kompetenciou nášho nového kolegu/našej novej kolegyne bude:

• realizácia koncepcie mesta v oblasti energetiky, presadzovanie a tvorba projektov v oblasti inteligentného riadenia mesta a energetiky
• zabezpečenie poradenskej činnosti pri riešení žiadostí a otázok súvisiacich s odberom energií a presadzovanie princípov energetickej efektívnosti
• zabezpečenie podkladov pre zmluvy na dodávku elektriny, plynu a tepla pre objekty Mesta Banská Bystrica (ďalej “Mesta”), resp. obchodných spoločností s majetkovou účasťou Mesta
• zabezpečenie vypracovania správ, štatistík v súlade s platnou legislatívou, tvorba a sledovanie nákladov, kontrolná činnosť,
• zabezpečenie nákupu energií pre Mesto, vrátane organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti, resp. obchodných spoločností s majetkovou účasťou Mesta,
• komunikácia s dodávateľmi energií pri riešení otázok súvisiacich s ich odberom,
• spolupracovanie s organizáciami v zriaďovateľskej pôsobnosti, organizačnými zložkami Mesta, s inými subjektami a orgánmi zriadenými Mestom,
• správa objektov z pohľadu energetickej náročnosti, navrhovanie a vyhodnocovanie energetických úspor, vytváranie reportov o spotrebách energie,
• príprava a zabezpečenie energetických certifikátov pre nájmy a prevody majetku Mesta, podkladov pre obchodné verejné súťaže týkajúce sa najmä energetiky, energetických auditov objektov a budov vo vlastníctve Mesta a s tým súvisiace činnosti,
• zastupovanie Mesta v odborných komisiách, koordinácia pri kontrolných dňoch, preberacích a kolaudačných konaniach na investičných akciách a projektoch vo veciach zmluvných a technických,
• vypracovanie stanovísk a námietok k územným a stavebným konaniam a s tým súvisiacich činností v súvislosti s energiami,

Ponúkame Vám flexibilný pracovný čas, päť dní dovolenky navyše, 1 deň pracovného voľna v druhom polroku, príspevok na DDS po skončení skúšobnej doby, príspevok na stravu zo sociálneho fondu a absolvovanie rôznych vzdelávacích aktivít a školení.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
- žiadosť o prijatie na uvedenú pozíciu,
- profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením presnej adresy pre doručovanie písomností, e-mailovú adresu a telefonický kontakt,
- fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
- čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých uvádzaných údajov, čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu, čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
- súhlas so spracovaním osobných údajov
(vzor súhlasu so spracovaním osobných údajov sa nachádza na webovej stránke Mesta Banská Bystrica www.banskabystrica.sk – zamestnanie v samospráve).

Bez súhlasu so spracovaním osobných údajov nebude možné prijať žiadosť kandidátov.
Mesto Banská Bystrica si vyhradzuje právo neprizvať na osobné pohovory uchádzačov, ktorí nespĺňajú všetky uvedené kritéria a požiadavky alebo nedoručia v termíne požadované doklady. O termíne a mieste uskutočnenia osobných pohovorov budú uchádzači informovaní.

Informácia pre uchádzača:
Predpokladaný termín nástupu: 01.08.2022, resp. dohodou
Predpokladaný termín osobných pohovorov: júl 2022
Forma osobných pohovorov: uchádzači, ktorí spĺňajú požadované kritériá a odovzdajú všetky požadované doklady k dátumu uzávierky, budú emailom pozvaní na osobné pohovory, najmenej 3 dni pred termínom konania.
Pracovisko: Mestský úrad v Banskej Bystrici, Československej armády 26, Banská Bystrica

Žiadosti o prijatie do pracovného pomeru je potrebné doručiť do 15.07.2022 osobne alebo poštou (rozhoduje dátum evidenčnej pečiatky MsÚ Banská Bystrica) na adresu:

Mestský úrad Banská Bystrica
Československej armády 26
974 01 Banská Bystrica

Kontaktná osoba: Zlatica Drapčiaková
Telefón: 048/4330 216
e-mail: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

energetika

Prax na pozícii/v oblasti

energetika, znalosť legislatívy v oblasti energetiky a energetických vyhlášok

Počet rokov praxe

5

- znalosť právnych predpisov a technických noriem v
predmetnej oblasti,
- práca s Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
- vodičský preukaz skupiny „B“
- samostatnosť, dôslednosť, zodpovednosť, zmysel pre
tímovú prácu, schopnosť rýchlej orientácie v
problematike,
- tvorivosť, komunikatívnosť, flexibilita.

Mesto Banská Bystrica vzniklo 1.1.1991 zo zákona 369/1990 Zb. o obecnom zriadení. Ako samosprávny územný celok združuje občanov, ktorí majú na jeho území trvalý pobyt. Samostatne rozhoduje a uskutočňuje všetky úkony súvisiace so správou mesta a jeho majetku, ak osobitný zákon takéto úkony nezveruje štátu alebo inej právnickej osobe alebo fyzickej osobe.Zabezpečuje služby občanom Mesta vrátane prímestských častí a zároveň portfóliu podnikateľských subjektov pôsobiacich na území mesta. Mesto Banská Bystrica má ambíciu byť modernou klientsky orientovanou obcou, ktorá je pripravená byť právoplatným členom v európskych štruktúrach.
ID: 4234993  Dátum zverejnenia: 20.6.2022