IFRS špecialista

Menkyna & Partners Management Consulting, s.r.o.

Miesto práce
Trnavský kraj

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vykonávanie prác potrebných pri reportingu v skupine podľa IFRS a hlavná zodpovednosť za nasledovné oblasti v spoločnosti:
- Účtové osnovy spoločností skupiny
- Sleduje zmeny a úpravy účtových osnov spoločností skupiny a realizuje ich správnu a včasnú aplikáciu do vykazovania podľa IFRS
- Podieľa sa na automatizácií a informatizácií IFRS výkazníctva skupiny
Ďalšie zodpovednosti:
- Vykonáva priebežné a pred uzávierkové kontroly účtovania a rieši opravy chýb
- Vykonáva stanovené kontrolné postupy pred mesačným‚ štvrťročným, polročným a ročným uzatváraním účtovných kníh
- Vypracováva vstupy pre vykonanie konsolidácie
- Zabezpečuje potrebné podklady z dcérskych spoločných a pridružených spoločností ku konsolidáciám a konsolidačným balíkom
- Zodpovedá za správne, včasné a úplné vykonanie konsolidácií podľa IFRS
- Definuje previazanosť účtov IFRS s SÚŠ účtami a navrhuje úpravy a zmeny, zodpovedá za správne linkovanie IFRS tak, aby boli zostavované výkazy v súlade s IFRS štandardami
- Asistuje pri vypracovávaní návrhov interných predpisov a harmonogramu interných predpisov pre oblasť účtovníctva a účtovného výkazníctva podľa SÚŠ aj IFRS
- Podieľa sa na zostavovaní predpísaných ročných konsolidovaných účtovných výkazov za skupinu podľa IFRS (Súvaha‚ Výkaz ziskov a strát‚ Výkaz o peňažných tokoch‚ Výkaz o zmenách vo vlastnom imaní...)

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

- Plat: minimum 2.000, - EUR brutto / mesiac (konečná výška odmeny bude predmetom diskusie počas výberového konania a bude závisieť od seniority daného kandidáta)

- Dlhodobá vízia v stabilnej spoločnosti so silným postavením na Slovenskom trhu
- Možnosť nadobudnutia skúsenosti s konsolidačným procesom nadnárodného holdingu
- Príležitosť pre ďalšie vzdelávanie a rozvoj v rámci odborných zručností a kompetencií

Informácie o výberovom konaní

Kontaktovaní budú iba vybraní uchádzači.
Ďakujeme za pochopenie.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Iné neuvedené oblasti

Medzinárodná skupina so silným postavením na trhu v rámci regiónu CEE.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

2

- Minimálne 2 roky skúsenosti s praktickým využívaním znalosti všetkých IFRS štandardov v rámci reportingu a účtovných konsolidácií
- Vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa
- Anglický jazyk – plynulá znalosť (B2)
- MS Excel – pokročilý
- Skúsenosť s prácou v podnikovom informačnom systéme (SAP, Oracle, Navision alebo iný)
- Znalosť akéhokoľvek IFRS softvéru výhodou

- Analytické myslenie
- Technologická zdatnosť
- Dôslednosť, spoľahlivosť
- Schopnosť tímovej spolupráce

Spoločnosť Menkyna & Partners Management Consulting vznikla s víziou budovať spoločnosť s vertikálne integrovaným portfóliom poradenských služieb, dosahovať najlepšie hodnotenie od klientov a lídersky ovplyvňovať región Strednej a Východnej Európy.

Svojim klientom ponúka unikátnu kombináciu profesionálnej manažérskej skúsenosti s dlhodobou poradenskou skúsenosťou partnerov a senior konzultantov. Partneri spoločnosti Menkyna & Partners Management Consulting garantujú profesionálnu implementáciu know how a využitie skúseností z oboch pracovných prostredí. Ich seniorita a unikátna profesionálna kombinácia je garanciou optimálnej implementácie metodológie jednotlivých služieb a poznania relevantných procesov v rôznych sektoroch trhu na lokálnej a medzinárodnej úrovni. Dlhodobým cieľom spoločnosti je ponúkať komplexné portfólio navzájom synergicky prepojených poradenských služieb.

Medzi základné princípy spoločnosti patrí čo najvyššia kvalita poskytovaných služieb založená predovšetkým na profesionálnom prístupe, orientácia na klienta vychádzajúca z hĺbkového poznania prostredia, maximálna diskrétnosť v rámci poskytovaných služieb a snaha o dlhodobé partnerstvo s klientmi.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Menkyna & Partners Management Consulting s.r.o.
Palisády 47
811 06 Bratislava

Kontakt

ID: 3785315   Dátum zverejnenia: 11.10.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   - Plat: minimum 2.000, - EUR brutto / mesiac (konečná výška odmeny bude predmetom diskusie počas výberového konania a bude závisieť od seniority daného kandidáta)