Zodpovedný farmaceut

MEDEKAL, s. r. o.

Miesto práce
Prievidza
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
2 500 EUR/mesiac+zamestnanecké prémie

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

*organizuje, riadi, kontroluje a odborne usmerňuje prevádzku lekárne v súlade
s platným prevádzkovým poriadkom lekárne a ostatnými predpismi
*spolupracuje s ostatnými zariadeniami liečebno preventívnej staroslivosti
*zaväzuje a kontroluje dodržiavanie zásad správnej lekárenskej praxe
vedie knihu omamných a psychotropných látok
*pracuje s omamnými a psychotropnými látkami
*kontroluje odbornosť pracovníkov a stará sa o zvyšovanie odborného rastu
pracovníkov lekárne
*hodnotí disciplínu pracovníkov, a ich schopnosť poskytovať odborné poradenstvo
zákazníkom lekárne s cieľom použiť zákazníkov o dodržiavaní lieč. režimu
*kontroluje dodržiadanie prevádzkoveho poriadku a hygienického režimu
*pomáha plniť všetky úlohy pre plynulý chod lekárne
*zodpovedá za odbornú dokumentáciu v plnom rozsahu
*zodpovedá za zásobovanie liekmi, zdravotníckymi potrebami a pripravuje
podklady pre objednávanie liekov
*vykonáva prípravu liekov na recepty aj do zásoby
*vykonáva výdaj liekov na recept, poskytuje odborné poradenstvo pacientom
s cieľom poučiť ich o dodržiavaní liečebného režimu a prevencii pri
predchádzaní ochoreniam
*kontroluje správnosť uskladnenia liekov a zdravotníckeho materiálu
spracováva recepty pre zdravotné poisťovne
*zabezpečuje kontrolu aktuálnosti cien na liekovom a doplnkovom sortimente
*zodpovedá za zásobovanie liekmi, zdravotníckymi potrebami a pripravuje podklady pre objednávanie liekov
*dbá na dodržiavanie zásad SVP pri príprave liekov pripravovaných v lekárni podľa RP, ako aj pri práci s HVL /Hromadne vyrábaný liek/
*poskytuje konzultačnú činnosť o liekoch smerom k pacientovi a aj k zdravotníckym pracovníkom
*zodpovedá za výdajnú činnosť HVL
*zodpovedá za kvalitu a profesionalitu, dodržiavanie platných predpisov a zákonných vyhlášok MZ SR

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

* Vzdelanie v oblasti farmácie - podmienka *

Poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárni.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 4509489  Dátum zverejnenia: 30.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 500 EUR/mesiac