Controller

Matador Group

Miesto práce
Továrenská 1, 018 41 Dubnica nad Váhom
Termín nástupu
ASAP
1 700 EUR/mesiacOd 1 700 EUR/mesiac. Finálna výška mzdy sa stanovuje individuálne s prihliadnutím na doterajšiu prax a skúsenosti uchádzača. Mzda zahŕňa variabilnú zložku mzdy (30%) a nezahŕňa ostatné odmeny.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme novú posilu, ktorá doplní náš tím controllerov.
Vašou hlavnou náplňou práce bude:

• spracovanie skutočných kalkulácií zákaziek, spolupráca s projektovým a obchodným oddelením pri tvorbe FC kalkulácií, ich vyhodnotení a optimalizácii odchýlok
• kontrola odvádzania a správnosti účtovania nedokončenej výroby
• sledovanie nákladovosti podľa jednotlivých hospodárskych stredísk
• vypracovávanie rozborov nákladov a ich ekonomického dopadu na spoločnosť
• participácia pri tvorbe strategického a ročného podnikateľského plánu, návrh opatrení pri zistení významných odchýlok skutočnosti v porovnaní s plánom
• príprava ekonomických rozborov a analýz pre vrcholový manažment spoločnosti
• príprava mesačných rozpočtov nákladov a výnosov
• controlling nákladov, vrátanie dodržiavania čerpania režijných nákladov
• spracovanie a prezentácia reportov podľa požiadaviek

Radi by ste pracovali v spoločnosti s dlhoročnou tradíciou?
Pridajte sa k nám a získajte ďalšie výhody:
• vianočný a dovolenkový bonus podľa hospodárskeho výsledku spoločnosti
• doplnkové dôchodkové sporenie - príspevok zamestnávateľa 2,2 % z hrubej mzdy
• možnosť ubytovania v Tatranskej Lomnici za zvýhodnenú cenu
• bohatý sociálny program, pravidelné Teambuildingy
• športové podujatia a zájazdy (bezplatná plaváreň a možnosť využitia Multisport karty)
• pravidelné školenia a podpora vzdelávania
• flexibilný pracovný čas
• bezplatnú výučbu cudzích jazykov na pracovisku
• možnosť kariérneho rastu a osobného rozvoja v rámci spoločnosti skupiny MATADOR
• 37,5 hodinový fond pracovného týždňa
• vernostný program pre zamestnancov podľa odpracovaných rokov (finančná odmena a iné výhody)
• príspevky (narodenie dieťaťa, darovanie krvi a iné výhody nad rámec zákonníka práce)

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Kontaktovať budeme len vybraných kandidátov. Ostatné žiadosti spolu so životopismi, ktoré nebudú vyžiadané späť do 1 mesiaca po uzavretí výberového konania, budú vymazané a skartované v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomický smer

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Expert
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

• Máš skúsenosť v oblasti controllingu min. 3 roky, vítaná je komplexná controllingová skúsenosť t.j. práca s celou P/L a BS.
• Máš silné finančné know-how a komplexne vieš zhodnotiť výsledovku a súvahu spoločnosti.
• Pojmy ako čistý dlh, pracovný kapitál, EBITDA marža alebo operatívny cash-flow sú bežnou súčasťou tvojho slovníka.
• Excel je tvoj štandardný pracovný nástroj, máš skúsenosť s reportovaním výsledkov, sledovaním KPIs a vysvetľovaním rozdielov.
• Ako Controller si pri svojej práci aktívne prichádzal s návrhmi, ktoré prinášali spoločnostiam pridanú hodnotu.
• Podieľal si na tvorbe podnikateľských plánov, forecastoval si výhľad finančnej pozície spoločnosti.
• Si komunikatívny, svoje pracovné povinnosti si vieš dobre plánovať a organizovať.
• Šéf nad tebou stáť nemusí, lebo si spoľahlivý a samostatný.
• Rýchlo sa učíš, máš analytické myslenie a vieš sa zorientovať v číslach.
• Ak niečomu nerozumieš, nerobí ti problém zdvihnúť telefón resp. ideš priamo za človekom, od ktorého informácie potrebuješ.

Skupina MATADOR si vybudovala kľúčovú pozíciu systémového dodávateľa služieb a výrobkov pre automobilový ako aj všeobecný priemysel v Strednej Európe. Spoločnosť bola založená pred viac ako 115 rokmi a výrazne ovplyvnila históriu Slovenského priemyslu.
Ponúkame služby z oblasti dizajnu, inžinieringu, sériovej výroby štrukturálnych komponentov, priemyselnej automatizácie a výroby lisovacích nástrojov pre vedúce Európske automobilky. Taktiež vďaka rozsiahlym kompetenciám zo všeobecného strojárstva spolupracujeme s významnými Európskymi spoločnosťami z viacerých priemyselných odvetví, ktorým dodávame precízne opracované a na kľúč zhotovené výrobky.
Jednou z hlavných kompetencií spoločnosti je aktívne podieľanie sa na výskume a vývoji nových produkčných technológií, sofistikovaného spájania a implementácie nových materiálov pre automobilový a iný priemysel.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ľubica Linhartová
Tel.: +421917484107
E-mail: poslať životopis
ID: 4813401  Dátum zverejnenia: 22.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac