Hlavný účtovník/účtovníčka

Miesto práce
Továrenská 1, Dubnica nad Váhom, Trenčiansky kraj
Termín nástupu
ihneď
2 200 EUR/mesiacod 2 200,- EUR, v závislosti od individuálnych schopností a pracovných skúseností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • vedenie tímu, ktorý vykonáva účtovníctvo pre spoločnosti v skupine MATADOR (ďalej len Skupina)
  • tvorba metodiky v oblasti účtovníctva a daní v Skupine
  • organizácia činností pre konsolidáciu, príprava podkladov a zostavenie ročnej konsolidovanej účtovnej závierky Skupiny a poznámok
  • vedenie účtovníctva spoločnosti (účtovanie majetku, bánk, úverov, interných dokladov, rezerv, sledovanie saldokonta)
  • kontrola mesačných/ročných závierkových prác a hlavnej knihy
  • príprava a zostavenie individuálnej ročnej účtovnej závierky a poznámok
  • spracovanie daňových priznaní pre daň z pridanej hodnoty a daň z príjmu právnických osôb
  • komunikácia s audítormi a daňovými poradcami
  • príprava podkladov pre controlling
  • spracovanie štatistických výkazov
  • ďalšie súvisiace práce v súlade s internými predpismi a aktuálnou legislatívou

  • 13. a 14. plat
  • sick day, dovolenka naviac
  • pružný pracovný čas
  • príspevok na športové a kultúrne aktivity
  • vzdelávanie v oblasti účtovníctva a daní
  • príjemný pracovný kolektív

Na pohovor budú pozvaní uchádzači, ktorí budú spĺňať požiadavky na danú pozíciu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické so zameraním na účtovníctvo a dane

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Expert
IFRS - Pokročilý
Daňová legislatíva - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
IFS ERP - Mierne pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

5

Počet rokov praxe

5

Podvojné účtovníctvo, konsolidácia, slovenská účtovná a daňová legislatíva – pokročilý, je podmienkou.
IFS informačný systém je výhodou.

  • samostatnosť a flexibilita
  • zodpovedný a systematický prístup k práci a plneniu úloh na termín
  • organizačné schopnosti a komunikatívnosť

Skupina MATADOR si vybudovala kľúčovú pozíciu systémového dodávateľa služieb a výrobkov pre automobilový ako aj všeobecný priemysel v Strednej Európe. Spoločnosť bola založená pred viac ako 115 rokmi a výrazne ovplyvnila históriu Slovenského priemyslu.
Ponúkame služby z oblasti dizajnu, inžinieringu, sériovej výroby štrukturálnych komponentov, priemyselnej automatizácie a výroby lisovacích nástrojov pre vedúce Európske automobilky. Taktiež vďaka rozsiahlym kompetenciám zo všeobecného strojárstva spolupracujeme s významnými Európskymi spoločnosťami z viacerých priemyselných odvetví, ktorým dodávame precízne opracované a na kľúč zhotovené výrobky.
Jednou z hlavných kompetencií spoločnosti je aktívne podieľanie sa na výskume a vývoji nových produkčných technológií, sofistikovaného spájania a implementácie nových materiálov pre automobilový a iný priemysel.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Monika Krafčíková
E-mail: poslať životopis
ID: 4537092  Dátum zverejnenia: 13.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 200 EUR/mesiac