Charakteristika spoločnosti MATADOR HOLDING, a.s.

MATADOR HOLDING, a.s. je centrálna spoločnosť celej skupiny MATADOR Group, ktorá zastrešuje exekutívnu činnosť v mnohých oblastiach ako ľudské zdroje, marketing, financie, právne a IT oddelenie. Podieľa sa strategicky na rozvoji celej skupiny a vytvára predpoklady pre realizáciu mnohých projektov, ktoré posúvajú dopredu každú biznis entitu. V skupine MATADOR Group sa nachádzajú spoločnosti, ktoré sa špecializujú na všeobecné strojárstvo, priemyselnú automatizáciu, lisovacie nástroje, inžiniering a dizajn štúdio.

www.matador-group.eu

Senior Group Controller

Miesto práce
Bojnická 3, Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
2 500 EUR/mesiacv závislosti od skúseností kandidáta (mzda rozdelená na fixnú a variabilnú zložku)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho centrálneho tímu hľadáme proaktívneho vedúceho tímu Controllerov, ktorý svojimi včasnými a vecnými vstupmi podporí strategické riadenie a ďalší rozvoj skupiny MATADOR Group.

- spracovanie mesačných a ročných výsledkov hospodárenia pridelených spoločností
- koordinácia procesu finančného controllingu a reportingu výsledkov v spoločnostiach v rámci skupiny
- manažérska konsolidácia výsledkov spoločností v rámci skupiny
- kontrola a pravidelná analýza plnenie kľúčových ukazovateľov, navrhovanie odporúčaní vo vzťahu k efektívnosti
- zodpovednosť za proces optimalizácie finančného plánu, spoľahlivosť a správnosť reportovaných údajov
- riadenie procesu plánovania a koordinácia tvorby ročných a strategických rozpočtov
- ad hoc analytické práce na základe zadania CFO
- metodické vedenie odd. účtovníctva
- koordinácia ročných auditov
- snaha o zlepšenie a automatizáciu reportovacích činností

- Prácu v stabilnej a zároveň rozvíjajúcej sa spoločnosti
- 13. a 14. plat v závislosti od výsledkov firmy
- Pružný pracovný čas
- Sick day a dodatková dovolenka
- Príležitosť pre rozvoj a osobný rast
- Práca v priateľskom a dynamickom kolektíve
- Príspevok na DDS
- Stravovanie priamo v budove
- Bezplatné parkovanie na vlastnom parkovisku
- Firemné akcie a teambuildingy

Ďakujeme za Váš záujem o prácu v našej spoločnosti, avšak kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kritéria. Ďakujeme za pochopenie.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.10.2020 (ostávajú ešte 4 dni)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomický smer

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

Čo od kandidáta očakávame?
1. Máš skúsenosť v oblasti controllingu min. 3-5 rokov, vítaná je skúsenosť z výrobného podniku
2. Máš silné finančné know-how a komplexne vieš zhodnotiť výsledovku a súvahu spoločnosti. Pojmy ako čistý dlh, pracovný kapitál, EBITDA marža alebo operatívny cash-flow sú bežnou súčasťou tvojho slovníka.
3. Ak by si mal konsolidovať výsledky firiem v Skupine, vedel by si ako na to.
4. Excel je tvoj štandardný pracovný nástroj, máš skúsenosť s reportovaním výsledkov, sledovaním KPIs a vysvetľovaním rozdielov.
5. Ako Controller si pri svojej práci aktívne prichádzal s návrhmi, ktoré prinášali spoločnostiam pridanú hodnotu.
6. Podieľal si na tvorbe podnikateľských plánov, forecastoval si výhľad finančnej pozície spoločnosti.
7. Si komunikatívny, svoje pracovné povinnosti si vieš dobre plánovať a organizovať. Šéf nad tebou stáť nemusí, lebo si spoľahlivý a samostatný.
8. Rýchlo sa učíš, máš analytické myslenie a vieš sa zorientovať v číslach. Vzhľadom na heterogénnosť skupiny to budeš potrebovať.
9. V práci si už riadil resp. koordinoval skupinu ľudí.
10. Ak niečomu nerozumieš, nerobí ti problém zdvihnúť telefón resp. ak bude treba, tak sadneš do auta a veci si necháš vysvetliť priamo na mieste (firmy máme aj v Dubnici nad Váhom a Mladej Boleslave, CZ)

Skupina MATADOR si vybudovala kľúčovú pozíciu systémového dodávateľa služieb a výrobkov pre automobilový ako aj všeobecný priemysel v Strednej Európe. Spoločnosť bola založená pred viac ako 115 rokmi a výrazne ovplyvnila históriu Slovenského priemyslu.
Ponúkame služby z oblastí dizajnu, inžinieringu, sériovej výroby štrukturálnych komponentov, priemyselnej automatizácie a výroby lisovacích nástrojov pre vedúce Európske automobilky. Taktiež vďaka rozsiahlym kompetenciám zo všeobecného strojárstva spolupracujeme s významnými Európskymi spoločnosťami z viacerých priemyselných odvetví, ktorým dodávame precízne opracované a na kľúč zhotovené výrobky.
Jednou z hlavných kompetencií spoločnosti je aktívne podieľanie sa na výskume a vývoji nových produkčných technológií, sofistikovaného spájania a implementácie nových materiálov pre automobilový priemysel.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Adresa spoločnosti

MATADOR HOLDING, a.s.
Bojnická 3
831 04 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Monika Krafčíková
Tel.: +421905435106
E-mail: poslať životopis
ID: 3926368  Dátum zverejnenia: 28.9.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 2 500 EUR/mesiac