Growth manager pre Martinus

Martinus, s.r.o.

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
čo najskôr, ale sme ochotní si počkať
Mzdové podmienky (brutto)
Od 2 200 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V Martinuse nám vznikol priestor pre pozíciu, akú sme tu ešte nemali! Hľadáme človeka výnimočných talentov, ktorý sa nebojí výziev, miluje ten pocit, keď si môže vyhrnúť rukávy a pustiť sa do práce, ktorá má potenciál zmeniť svet. Minimálne ten knižný!:-)

A čo (alebo skôr koho) to vlastne hľadáme? V našej predstave si niekým, kto nemusí byť nutne najväčší expert na PPC pod slnkom (vo všetkej skromnosti - tých už máme), ako skôr niekto, kto má všeobecný prehľad o performance nástrojoch a rozumie tomu, ako ich zapojenie plní jednotlivé ciele funnelu. Hľadáme niekoho, kto nám pomôže so strategickým pozicioningom značiek a služieb na slovenskom, aj českom trhu, lebo má všeobecný marketingový rozhľad a vie, akú úlohu plní performance a akú zase brand building. Ale zároven je to niekto, kto chce veci neustále zlepšovať, tlačiť vpred, kto sa s láskou hrabe v dátach a zisťuje, kde by tak mohla byť najväčšia páka na najväčší možný dopad.

Ešte stále prikyvuješ, že veď toto si ty? Fantastické!Tak si to zhrňme. :-)

Čo bude patriť k tvojim úlohám?
  • Budeš integrálnou súčasťou tímov, ktoré sa venujú našej službe Knihovrátok a nášmu mladšiemu českému bratovi Martinus.cz
  • Tvoj hlavný cieľ bude user acquisition pre tieto dva brandy
  • Neustála (priam každodenná) analýza výkonnosti jednotlivých kanálov ťa tiež neminie
  • Budeš sa pozerať na zloženie jednotlivých kanálov návštev, rozumieť ich konverzii a budeš pomáhať nastavovať krátkodobé, aj dlhodobé ciele
  • Mať prehľad o fungovaní v systémoch ako CJ Affil, RTB house, Heuréka, Bloomreach, Dateio, Pricemania, Search Console, Forvio

Na čo sa môžeš tešiť?

V prvom rade na náš (relatívne) malý marketingový tím, ktorý má za sebou množstvo kreatívnych a hlavne úspešných kampaní. Na každodennú prácu na najkrajšom produkte, aký len môže byť (už sme spomínali, že knihy naozaj milujeme, však?). Na flexibilný pracovný čas, veľký priestor pre sebarealizáciu a samostatnosť, kedy ti nikto nebude neustále hľadieť ponad plece. Na možnosť práce z domuvždy, keď usúdiš, že to tak potrebuješ (raz za týždeň máme poradu, kde sa snažíme vidieť naživo, inak je to na tebe).

Ďalšie benefity
  • štipendium na vlastné vzdelávanie, ktoré môžeš použiť na workshopy/konferencie či kurzy súvisiace s tvojou pozíciou
  • o úspech sa delíme ročným bonusom, ktorého výška je závislá na výsledkoch firmy, spolu s 13. platom sa pohybuje vo výške približne jedného mesačného platu
  • zamestnanecké zľavy na knižný a neknižný tovar
  • letné, vianočné a narodeninové poukážky na nákup kníh (vo výške 175 eur ročne)
  • pravidelné martinusácke teambuildingy
  • sick-days a deň voľna naviac
  • možnosť interného koučingu
  • prostredie stabilnej firmy s otvorenou a inkluzívnou firemnou kultúrou, o ktorej sa viac dočítaš napríklad TU

Máš ešte stále pocit, že tento inzerát sme písali len a len pre teba?
Presvedč nás o tom! Pošli nám životopis spolu s krátkym motivačným listom, v ktorom nám pár vetami vysvetlíš, prečo by sme mali vybrať práve teba. Životopisy vyhodnocujeme priebežne a reakciu by si od nás mal/a dostať maximálne do 3 týždňov.

Tešíme sa na teba! :-)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Pay Per Click (PPC) - Pokročilý
Google Analytics - Pokročilý
Google Data Studio - Pokročilý
Affiliate marketing - Pokročilý
RTB House - Mierne pokročilý

Čo od teba očakávame po ľudskej stránke?

  • V prvom rade človeka, ktorý vie a chce. Vie, že jeho práca je nikdy nekončiacim štúdiom. A chce. Chce sa neustále zlepšovať a pretavovať toto zlepšovanie aj do toho, čo robí.
  • Nemenej dôležité je, aby si bol človekom, ktorý k nám zapadne. Je pre nás veľmi dôležité, že sa do práce tešíme nielen kvôli jej náplni, ale aj kvôli ľuďom, s ktorými ju vykonávame.
  • Máš silne vyvinuté analytické myslenie a často sa ti stáva, že vidíš súvislosti tam, kde iní nie.
  • Nečakáš na zadanie zhora, si schopný/á samostatnej práce a vieš projekty dotiahnuť do konca, samostatnosť je alfou a omegou našej práce
Čo od teba očakávame po pracovnej stránke?
  • V oblasti PPC sa vyznáš v jednotlivých kanáloch a poznáš ich možnosti, ale nemusíš byť nutne najlepší v samotnom nastavovaní. Ide nám hlavne o strategický nadhľad a schopnosť sa spolupodieľať na tvorbe stratégie a jej vykonávaní
  • Máš skúsenosti s pojmami ako user acquisition growth marketing
  • Láka ťa skĺbenie startup sveta s existujúcou firmou(u nás budeš pomáhať budovať niektoré služby budovať startupovo)
  • Ako si už určite pochopil, musíš mať pozitívny vzťah k číslam a dátam
  • Láka ťa naučiť sa alebo už vieš Email marketing a ako sa dá využívať na automatizované kampane
  • Rozumieš základným marketingovým teóriám (STDC, dôležitosť fyzickej a mentálnej dostupnosti….)
  • Potešila by nás aspoň základná technická znalosť- nastavenie GTM, inštrukcie na pridanie Data layers programátorom, vyklikávanie reportov v Looker Studio

Martinus a Foxford je veľká partia nadšených a sem-tam uletených ľudí s opakujúcimi sa diagnózami – knihomoľ či kávoľub. Spájame ľudí s knihami, aby v sebe rozvíjali to dobré: cez naše kamenné kníhkupectvá, kaviarne aj internetové obchody, na Slovensku i v Česku, kde patríme medzi najväčších kníhkupcov vôbec.

Veľkosť však nikdy nebola naším hlavným cieľom. Tým je byť najlepší pre našich zákazníkov, pre ľudí, s ktorými spolupracujeme a denno-denne prinášame tisícky malých i veľkých príbehov, ktoré robia ich deň krajším. Snívame o krajine, ktorá číta a posúva sa vpred: my tomu chceme prispievať aj podporou čítania u mladých ľudí (projekt Krajina čitateľov), začínajúcich podnikateľov, mentorovaním start-upov či organizácií ako Dobrý Anjel či Slovenská debatná asociácia.

Našu prácu už ocenilo viacero organizácií:

- V rokoch 2019 až 2022 sme získali prvenstvo v prieskume KPMG ako Zákaznícky najobľúbenejšia značka na Slovensku
- V rokoch 2014-2020 sme sa napríklad stali absolútnymi víťazmi prestížnej súťaže MasterCard Obchodník roka.
- Niekoľkokrát sme sa objavili v prvej päťke ocenených v súťaži Najatraktívnejší zamestnávateľ
- Náš CEO Mišo Meško sa v roku 2020 stal víťazom EY Podnikateľ roka a je TREND TOP Manažér roka 2018
- V roku 2012 sme získali hlavnú cenu v oceňovaní Via Bona Slovakia pre malé a stredné podniky za uplatňovanie princípov zodpovedného podnikania

- Naše marketingové kampane za uplynulé roky získali viacero klincov v celoslovenskej reklamne súťaži Zlatý klinec

Na toto všetko sme hrdí a vážime si to. V rámci našej hodnoty #stálelepší sa zároveň snažíme napredovať ďalej. Budeme radi, ak budeš chcieť byť súčasťou tejto našej cesty a pridáš sa k nám!

Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo. Martinus.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4788168  Dátum zverejnenia: 19.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 200 EUR/mesiac