Martinus hľadá Šéfbaristu/Šéfbaristku pre kaviarne Foxford

Martinus, s.r.o.

Miesto práce
Slovensko (Práca vyžaduje cestovanie)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
čo najskôr
Mzdové podmienky (brutto)
1 600 - 1 950 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Martinus nie sú len kníhkupectvá ale aj sieť našich skvelých kaviarní Foxford. A presne pre nich hľadáme skúseného kolegu/kolegyňu na pozíciu Šéfbarista (často nazývanej aj Head Barista). Ak ťa láka výzva v podobe budovania a rozvíjania našej Foxford komunity a hľadáš naozaj rôznorodú prácu, v ktorej naplno uplatníš svojú lásku ku kaviarenstvu a komunikácií s ľuďmi, čítaj ďalej :-)

Čo bude tvojou úlohou?
Aktuálne máme v rámci Slovenska osem kaviarní Foxford. Chceme, aby ich spájali nielen perfektné služby, lahodná káva a vyladená ponuka, ale aj komunita našich Foxforďákov, ktorá má chuť sa učiť, zdokonaľovať a zdieľať si navzájom svoje know-how.

- Mal/a by si mať preto chuť pravidelne cestovať naprieč našimi kaviarňami a zaúčať našich začínajúcich baristov. Tých seniornejších podporovať a inšpirovať v ich ďalšom rozvoji.
- Mal/a by si cítiť svoj osobný prínos v dohliadaní na kvalitu našich kávových nápojov a konzistentnosť našich služieb. Otvorená spätná väzba bude základom tvojho úspechu.
- Budeš aktívne spolupracovať na tvorbe menu, hľadaní a zavádzaní nových produktov a komunikácií s dodávateľmi. Nezabúdať pri tom na napĺňanie biznis cieľov a rozumnú cenotvorbu.
- Hľadáme tzv. Gizka prístup “idem, riešim”, keďže súčasťou práce v gastre je veľa situácií, ktoré si vyžadujú okamžité riešenia. Môžu to byť problémy s kasou či to, že nám kvôli chorobe vypadne polovica zmeny a budeme ťa potrebovať priamo na rajóne. Si človek, ktorý sa zmien nezľakne a vie ukľudniť aj všetkých okolo.

Nechceme málo, čo ti teda ponúkame?
- budeš mať voľnú ruku a priestor pre kreativitu - tešíme sa na tvoje autorské drinky či novinky v menu, ktoré prinesieš
- flexibilný pracovný čas, ktorý sa odvíja od vzájomnej dôvery medzi tebou a manažérom
- rôznorodá práca, v ktorej precestuješ mnoho kútov Slovenska
- o úspech sa delíme ročným bonusom, ktorého výška je závislá na výsledkoch firmy, spolu s 13tym platom sa pohybuje vo výške približne jedného mesačného platu
- štipendium na vlastné vzdelávanie, ktoré môžeš použiť na workshopy/konferencie či kurzy súvisiace s tvojou pozíciou (pohybuje sa okolo 800 eur ročne)
- zľavy na knihy či vybrané nápoje v našich kaviarňach Foxford
letné, vianočné a narodeninové poukážky na nákup kníh (vo výške 175 eur ročne)
- pravidelné martinusácke a foxforďácke teambuildingy
- sick-days a deň voľna naviac
- možnosť interného koučingu a vzdelávania
- zázemie stabilnej firmy s otvorenou a inkluzívnou firemnou kultúrou

- Ako miesto výkonu práce preferujeme Bratislavu, keďže sa radi vidíme a zároveň tu máme aj najviac kaviarní. Ak si však z inej časti Slovenska, nenechaj sa odradiť a napíš nám :-)
- Životopis nám poskytne základné údaje, ale budeme radi, ak nám napíšeš aj prečo si myslíš, že spojenie ty + pozícia Šéfbaristu v kaviarňach Foxford je tá pravá kombinácia.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

3

- Vo svete gastra a hlavne kávy nie si žiadny nováčik. Máš za sebou stovky hodín strávených prípravou kávy, čašníkovaním a rajón je tvoj druhý domov. Alebo možno aj prvý :-)
- Miluješ komunikáciu s ľuďmi a napĺňa ťa, ak ich môžeš rozvíjať, učiť nové veci a prenášať na nich svoje kávomilstvo a prozákaznícku pohostinnosť!
- Keď ochutnáš správne vyladené espresso, tvoje srdce poskočí radosťou. Za tie roky vieš, že prinášať hosťom konzistentný kávový zážitok sa dá len pri správnom nastavení mlynca, starostlivosti o kávovar a poriadnej dávke precíznosti, za ktorú si poďakuješ napríklad pri inventúre.

Martinus a Foxford je veľká partia nadšených a sem-tam uletených ľudí s opakujúcimi sa diagnózami – knihomoľ či kávoľub. Spájame ľudí s knihami, aby v sebe rozvíjali to dobré: cez naše kamenné kníhkupectvá, kaviarne aj internetové obchody, na Slovensku i v Česku, kde patríme medzi najväčších kníhkupcov vôbec.

Veľkosť však nikdy nebola naším hlavným cieľom. Tým je byť najlepší pre našich zákazníkov, pre ľudí, s ktorými spolupracujeme a denno-denne prinášame tisícky malých i veľkých príbehov, ktoré robia ich deň krajším. Snívame o krajine, ktorá číta a posúva sa vpred: my tomu chceme prispievať aj podporou čítania u mladých ľudí (projekt Krajina čitateľov), začínajúcich podnikateľov, mentorovaním start-upov či organizácií ako Dobrý Anjel či Slovenská debatná asociácia.

Našu prácu už ocenilo viacero organizácií:

- V rokoch 2019 až 2022 sme získali prvenstvo v prieskume KPMG ako Zákaznícky najobľúbenejšia značka na Slovensku
- V rokoch 2014-2020 sme sa napríklad stali absolútnymi víťazmi prestížnej súťaže MasterCard Obchodník roka.
- Niekoľkokrát sme sa objavili v prvej päťke ocenených v súťaži Najatraktívnejší zamestnávateľ
- Náš CEO Mišo Meško sa v roku 2020 stal víťazom EY Podnikateľ roka a je TREND TOP Manažér roka 2018
- V roku 2012 sme získali hlavnú cenu v oceňovaní Via Bona Slovakia pre malé a stredné podniky za uplatňovanie princípov zodpovedného podnikania

- Naše marketingové kampane za uplynulé roky získali viacero klincov v celoslovenskej reklamne súťaži Zlatý klinec

Na toto všetko sme hrdí a vážime si to. V rámci našej hodnoty #stálelepší sa zároveň snažíme napredovať ďalej. Budeme radi, ak budeš chcieť byť súčasťou tejto našej cesty a pridáš sa k nám!

Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo. Martinus.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4520253  Dátum zverejnenia: 15.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 600 EUR/mesiac