Zdravotnícky laborant

Martinské bioptické centrum, s.r.o.

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
810 EUR/mesiacosobné ohodnotenie, výkonnostné odmeny

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- evidenciu bioptického materiálu a kontrolu stavu jeho fixácie, spracovanie, fixovanie a prípravu biologického materiálu na jeho ďalšie spracovanie,
- excidovanie biologického materiálu podľa pokynov určeného lekára- patológa,
- zhotovovanie blokov a ich mikrotómové rezanie na rezy určené pre histologické, imunohistologické (imunohistochemické) vyšetrenie,
- farbenie preparátov rutinnými a špeciálnymi histologickými metódami podľa indikácie lekára,
- montovanie a označenie preparátov, odovzdávanie zhotovených preparátov určenému lekárovi a dodržiavanie prípadných jeho ďalších pokynov,
- dodržiavanie technologických postupov, ich časovej a materiálovej efektivity,
- starostlivosť o zverené laboratórne prístroje, ako aj vykonávanie administratívnych prác spojených s uvedenou činnosťou,
- dáva návrhy na zefektívnenie pracovných procesov, zúčastňuje sa prevádzkových porád,
- realizuje rozhodnutia nadriadených zložiek,
- zodpovedá za dodržiavanie predpisov BOZP a PO na zverenom úseku,
- zodpovedá za hospodárne využívanie majetku, zariadenia, pracovných pomôcok, vody, el. energie, kancelárskych potrieb a nákladov na telefón,
- dohliada na udržiavanie čistoty a poriadku na zverenom úseku a v ostatných prislúchajúcich priestoroch,
- plní iné pridelené úlohy nadriadeným pracovníkom,
- zodpovedá za zabezpečenie zhody odborných činností s platnou dokumentáciou,
- sústavne sa vzdeláva, zúčastňuje sa edukačných podujatí.

výkonnostné odmeny + stravné lístky + benefitné poukážky, príspevok na III. pilier

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

bioptické laboratórium

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Základy

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

výhodou

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

ukončená stredná zdravotnícka škola s maturitou odbor zdravotnícky laborant
• špecializácia v odbore patologická anatómia výhodou
• ukončená VŠ odbor laboratórne vyšetrovacie metódy výhodou
• prax v bioptickom laboratóriu výhodou
• záujem o prácu v patológii
• zodpovedný prístup k práci
• Flexibilita
• Schopnosť a záujem sa neustále vzdelávať

Stabilná sieť medicínskych laboratórií

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4058528  Dátum zverejnenia: 8.4.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 810 EUR/mesiac