Sieťový Operátor - práca popri štúdiu

Marlink s. r. o.

Miesto práce
Bratislava, obv. III., Bratislavský kraj
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády), internship, stáž
Termín nástupu
ASAP
Ponúkaný plat (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Chceš sa stať súčasťou profesionálneho tímu sieťových operátorov v Stredisku pre prevádzku sietí v medzinárodnej telekomunikačnej spoločnosti ? Ak si študent v odbore telekomunikácií alebo iného technického smeru a chceš získať odbornú prax v podpore zákazníkov na reálne fungujúcich satelitných a terestriálnych sieťach s globálnym pokrytím, tak hľadáme možno práve teba.

Úlohou Sieťového Operátora je monitorovanie a technická podpora v Stredisku pre prevádzku sietí (Network Operating Centre - NOC) a vykonáva nasledovné činnosti:

• Monitorovanie a technická podpora zákazníkov
• Správa a napĺňanie trouble ticket systému, administrácia a monitoring NOC nástrojov a systémov
• Dohľad nad servisnými prípadmi od vytvorenia po uzavretie (v prípade potreby konfigurácia používanej technológie - satelitné modemy, Cisco routre),
• Evidencia, kontrola a optimalizácia používaného space segmentu a/alebo prehľadu prenajatých okruhov
• Zabezpečenie systémov monitoringu, spolupráca pri navrhovaní zmien alebo aktualizácií
• Vytváranie pravidelných správ pre vedúceho strediska pre prevádzku siete
• Spolupráca na zvyšovaní efektívnosti a optimalizácii činností prevádzaných na NOC
• Podpora obsluhy bezpečnostného systému budovy a riešenie alarmových situácií, správa kľúčov a prístupových kariet pre obslužný personál
• Práca v zmenovom režime 24/7 (služby sa plánujú na 1 mesiac dopredu a zohladňujú rozvrh v škole)

• Dlhodobá brigádnická práca popri štúdiu s perspektívou možného zamestnania
• Možnosť získať zaujímave praktické skúsenosti na reálne fungujúcich satelitných sieťach
• Dynamické prostredie medzinárodnej spoločnosti
• Zaškolenie na používané monitorovacie systémy a technológie
• Systém benefitov obsahujúci jazykovú prípravu, kultúrne a športové vyžitie, zdravotnú starostlivosť a účasť na zamestnaneckých spoločenských akciách

Životopis posielajte v anglickom jazyku do 16. februára 2018. Kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kvalifikačné predpoklady a budú pozvaní na osobný pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

študent vysokej školy (2. až 4. ročníka) technickej, elektrotechnickej alebo IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

• schopnosť samostatne a iniciatívne pracovať
• zodpovednosť
• komunikatívnosť
• flexibilita

The Marlink Group is the world's leading provider of end-to-end managed connectivity and IT solutions. The group which includes Marlink, Telemar, Palantir, Livewire Connections and OmniAccess, provides maritime and enterprise customers with an integrated offering of reliable broadband communications and IT, digital solutions, bridge electronics, and flexible service and maintenance.

The Marlink Group's unrivalled portfolio of multi-band communication solutions covering Ku-, Ka-, C- and L-band services is augmented with mobile and terrestrial links and an industry-unique range of digital solutions.

With more than 1000 employees worldwide, the Group serves enterprise and maritime customers globally, including: Shipping, Offshore, Cruise & Ferry, Yachting and Fishing, as well as Mining, Oil & Gas, Utilities, Humanitarian & NGO, Media & Events.

The Marlink Group delivers solutions with unrivalled service and support through an enhanced global footprint, including a network of sales and service locations ensuring customer proximity. Our 24/7 service desk, local presence on all continents and a network of 1250 service points staffed with highly qualified service engineers support our customers globally to operate their business in an ever smarter, safer and more profitable way.

More than 70 years' experience, combined with our strong satellite network and hardware manufacturer partnerships, enables Marlink to bring the power of smart connectivity solutions to customers worldwide, helping them to digitalize their remote business operations wherever they are.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Odborárska 5
831 02 Bratislava
ID: 3092275   Dátum zverejnenia: 9.2.2018