Webový redaktor/redaktorka spravodajstva na tvnoviny.sk

MARKÍZA - SLOVAKIA, spol. s r.o.

Miesto práce
Bratislavský kraj
Druh pracovného pomeru
živnosť
Termín nástupu
Podľa dohody
Od 1 500 EUR/mesiacUvedená výška odmeny predstavuje minimálnu garantovanú sumu.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Koho hľadáme, čo Vás čaká a ako to u nás vyzerá? Pozrite si na krátkom videu: https://vimeo.com/794473328/67fc430381

Je to vynikajúca príležitosť pre SKÚSENÉHO a motivovaného redaktora/ku, novinára/ku, ktorý/á disponuje výbornými medziľudskými zručnosťami a silnou etikou, bude schopný/á aktívne vyhľadávať a spracovávať aktuálne témy z prostredia domáceho a zahraničného spravodajstva.

Mimoriadne vítaný je novinársky záujem a zručnosti, príjemné vystupovanie a bezchybný písaný prejav. Ak máte všeobecný prehľad o spoločenských a súčasných udalostiach a chcete sa profilovať v spravodajskej oblasti, pošlite nám Váš životopis v anglickom jazyku.
Minútová videovizitka v slovenčine či motivačný list sú vítané. Povedzte nám o svojom štúdiu, novinárskej praxi, prečo sa zaujímate o uvedenú pozíciu a prečo si myslíte, že by sme mali vybrať práve Vás.

V prípade videovizitky, prosím, materiál nahrajte cez YOUTUBE kanál a v HORIZONTÁLNOM formáte.

Čo bude Vašou úlohou?
• Vyhľadávanie a navrhovanie tém
• Spracovanie overených informácií z rôznych dostupných a overených zdrojov
• Tvorba a plánovanie rozhovorov
• Tvorba článkov
• Spolupráca s úradmi, inštitúciami, agentúrami, verejnosťou a inými zdrojmi
• Spolupráca s video redaktormi, editovanie obrazového materiálu
• Zodpovednosť za vyvážený a objektívny prístup k udalostiam, za overovanie zdrojov a informácií a za dodržovanie princípov novinárskej etiky, tak aby neboli v rozpore s platnými právnymi predpismi

• Máte možnosť pracovať pre lídra na slovenskom mediálnom trhu
• Budete súčasťou skvelého tímu, od ktorého sa môžeš veľa naučiť
• Flexibilita
• Ste pozvaný/-á na všetky naše zamestnanecké eventy
• Máte možnosť posúvať sa profesionálne vpred a kariérne rásť
• Voyo predplatné

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

• Pozícia NIE JE vhodná pre kandidátov bez predošlých skúsenosti
• Anglický jazyk na úrovni B2 (iné jazyky sú výhodou)
• Vysokoškolské vzdelanie v oblasti žurnalistiky alebo príbuzného oboru je výhodou
• Ovládanie editačných nástrojov je výhodou
• Všeobecný prehľad o spoločenských, politických, ekonomických a kultúrnych udalostiach
• Schopnosť sprostredkovať informácie jasným, stručným a zrozumiteľným spôsobom pre širšiu verejnosť

Skupina Markíza je najvýznamnejšou televíznou a mediálnou skupinou pôsobiacou v Slovenskej republike. V súčasnosti ju tvorí päť celoplošných televíznych staníc – TV Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI a Markíza International a prevádzkuje aj vlastnú streamovaciu službu Voyo.

Medzi najsilnejších hráčov patrí skupina Markíza aj v online prostredí, kde taktiež ponúka široké portfólio webových stránok a služieb - Markiza.sk, TVNOVINY.sk, mobilné aplikácie, HbbTV.

Skupina Markíza je členom nadnárodnej spoločnosti CME, ktorá prevádzkuje televízne stanice v Bulharsku, Chorvátsku, Českej republike, Rumunsku a Moldavsku, na Slovensku a v Slovinsku a je jednou z vedúcich spoločností vo sfére médií a zábavy v rámci strednej a východnej Európy. CME zastrešuje 43 televíznych kanálov a oslovuje celkovo 49 miliónov divákov. CME je súčasťou portfólia medzinárodnej finančnej a investičnej skupiny PPF.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Filip Foriš
E-mail: poslať životopis