Можливість для людей з України

Terénny pracovník / terénna pracovníčka

Mareena

Miesto práce
Nitriansky kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
Termín nástupu
ihneď alebo dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 200 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V Mareene hľadáme terénneho pracovníka/terénnu pracovníčku, ktorý/-á bude zodpovedný/-á za oslovenie odídencov a odídenkýň na kľúčových miestach, kde sa zdržiavajú. Terénny pracovník poskytuje overené informácie utečencom s cieľom ich zmocniť. Pracovník / pracovníčka má pro-klientsky prístup, spolupracuje s ostatnými členmi a členkami tímu a podáva správy koordinátorovi projektu.

V Mareene bude zodpovedný/-á za:

• účasť na miestach, kde sa zdržiavajú odídenci a odídenkyne v rámci Nitrianskeho kraja;
• rešpektovanie dôstojnosti každého človeka a jeho práva zvoliť si vlastnú cestu ochrany;
• plánovanie pracovných ciest spolu s koordinátorom projektu;
• spoluprácu s redakciou informačného portálu www.ukraineslovakia.sk;
• pravidelné čítanie, porozumenie a orientáciu v spomenutom informačnom portáli;
• poskytovanie informácií odídencom a odídenkám kultúrne primeraným spôsobom;
• zviditeľňenie informačného portálu pre klientov, klientky, spolupracovníkov a spolupracovníčky z rôznych služieb;
• informovanie redakcie, ak sa zistí prekážka v súvislosti s prístupom k službám a právam;
• písanie správ a analýza údajov na žiadosť koordinátora projektu;
• účasť na všetkých stretnutiach podľa dohody s koordinátorom projektu.

Práca u nás má viacero výhod, všetky by sa nevošli, preto sme vybrali tie najlepšie, o ostatných ti povieme na pohovore:

• spoluvytváranie agendy a formovanie rozvoja celej organizácie,
• možnosť rozvíjať sa v tom, čo ťa profesionálne zaujíma,
• účasť na školeniach a podujatiach na národnej a medzinárodnej úrovni,
• možnosť rastu.

Ak ťa táto ponuka zaujala, pošli nám svoj životopis a motivačný list do 16.10.2022. Len kompletné žiadosti budú hodnotené.

Uchádzačom a uchádzačkám, ktorí spĺňajú všetky predpoklady, bude poslaná pracovná úloha. Úspešní riešitelia a riešiteľky budú pozvaní na osobný pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálne a humanitné vedy

Jazykové znalosti

Ukrajinský jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Ruský jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Slovenský jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

kombinácia skúseností a odbornej prípravy v oblasti sociálnej práce

Počet rokov praxe

1

Čo od teba očakávame:

• pracovná znalosť ukrajinského a/alebo ruského jazyka;
• uprednostňujeme formálne vzdelanie v sociálnej práci (alebo príbuzných odboroch) a predchádzajúce skúsenosti s terénnou prácou (aspoň 1 rok);
• schopnosť pracovať v tíme;
• flexibilitu;
• jasný a konzistentný komunikačný štýl;
• schopnosť empatie;
• schopnosť zachovať si pokoj v nepredvídateľných situáciách;
• vedomosť o rôznych digitálnych platformách.

Mareena je občianske združenie, ktorého víziou je Slovensko, ktoré je bezpečným a dôstojným domovom pre ľudí bez ohľadu na ich krajinu pôvodu, etnickú a náboženskú príslušnosť.
Prostredníctvom dobrovoľníckeho programu a vzdelávacích aktivít Mareena asistuje cudzincom pri integračnom procese, prostredníctvom komunitných aktivít vytvára priateľské prostredie, ktoré spája Slovákov s cudzincami, a rozvíja otvorenú celospoločenskú diskusiu o témach migrácie, integrácie a ich výzvach.
Chceš nás spoznať lepšie? Obzri si nás na Facebooku a Instagrame.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4428874  Dátum zverejnenia: 3.10.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac