Vedúci obchodného úseku a expedície

Manuvia, a. s.

Miesto práce
Nové Zámky
Termín nástupu
Ihneď/dohodou
2 000 - 2 200 EUR/mesiacVýška mzdy závisí od skúseností kandidáta a bude upresnená na osobnom pohovore.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Riadenie činnosti úseku, obchodnej agendy a expedície
• Príprava podkladov k prijímaniu rozhodnutí v oblasti obchodného úseku pre vedenie spoločnosti
• Návštevy existujúcich obchodných partnerov na Slovensku a v krajinách EÚ (Nemecko, Rakúsko, Francúzsko, Česko, Poľsko, Maďarsko...) – ochota cestovať
• Návrh ročného plánu obratu podľa výrobkov a teritórií, príprava mesačných plánov predaja a realizáciu schváleného plánu predaja
• Špecifikácia ponúk výrobkov a príprava obchodných zmlúv
• Prieskum trhu, predaj na domácom trhu
• Organizovanie rokovaní a udržiavanie kontaktu so zákazníkmi
• Spoluprácu pri navrhovaní nových produktov a stanovovaní sortimentu výrobkov
• Komunikácia so zákazníkmi na dennej báze - využívanie nemeckého / anglického jazyka
• Účasť na výstavách na Slovensku a v zahraničí
• Sledovanie bonity zákazníkov a v spolupráci s vedúcim ekonomického oddelenia, kontrolingu, IT, OÚ aj plnenie finančných záväzkov
• Kontrolu činnosti a hodnotenie zamestnancov na zverenom úseku
• Spolurozhodovanie pri stanovení cenovej politiky, stratégie trhu
• Predkladanie návrhov na nutné zmeny v oblasti stratégie a taktiky na trhu
• Marketingové aktivity v teritóriách priameho predaja

• zmluvný plat + ročný bonus
• služobné auto na súkromné účely
• notebook, mobil
• flexibilný pracovný čas
• motivujúce finančné ohodnotenie naviazané na dosahované výsledky
• perspektívne a stabilné zamestnanie v slovenskej výrobnej firme, ktorá je súčasťou nadnárodnej japonsko-nemeckej spoločnosti s 30 ročnou tradíciou na našom trhu
• spoločné firemné aktivity počas celého roka
• možnosť ďalšieho odborného vzdelávania

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Výroba kovov alebo kovových výrobkov

Spoločnosť pre ktorú je pracovná pozícia obsadzovaná sa zaoberá výrobou dvíhacích a manipulačných zariadení a strojov na obrábanie kovov.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Prax na pozícii/v oblasti

Obchod, Vedúci obchodného oddelenia/úseku

Počet rokov praxe

3

• Aktívna znalosť nemeckého alebo anglického jazyka slovom aj písmom je podmienkou
• Technické vzdelanie, resp. skúsenosti výhodou
• Ochota cestovať
• Výborné komunikačné a prezentačné zručnosti
• Obchodné myslenie a orientácia na zákazníka
• Trpezlivosť a dôslednosť
• Flexibilita
• Vysoká miera samostatnosti a spoľahlivosti
• Orientácia na výsledky
• Ochota pomáhať
• Záujem o techniku a chuť učiť sa a porozumieť technológiám a našim produktom

Počet zamestnancov
5000 a viac zamestnancov

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4492305  Dátum zverejnenia: 11.5.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac