Koordinátor/ka pre cezhraničnú spoluprácu v projekte Žilina Beskydy 2026 - Európske hlavné mesto kultúry

Malá Fatra

Miesto práce
Žilina
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
ideálne od 15.3.2021 alebo podľa dohody
1 185 EUR/mesiacS možnosťou navýšenia po ukončení skúšobnej doby

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do dynamického tímu, ktorý vedie kandidatúru Žiliny v súťaži o titul Európske hlavné mesto kultúry 2026, hľadáme zanieteného a kreatívneho človeka a ponúkame jedinečnú pracovnú príležitosť. Úlohou koordinátora pre cezhraničnú spoluprácu je podieľanie sa na príprave 100-stranovej prihlášky Žiliny do 2. kola súťaže o titul Európske hlavné mesto kultúry s termínom odovzdania do konca októbra 2021. Pracovná pozícia je teda na dobu určitú - do 31.12.2021, s možnosťou predĺženia spolupráce v prípade konečného úspechu v súťaži.

Náplň práce a zodpovednosti:
● Práca realizovaná v Žiline a v Euroregióne Beskydy pod vedením koordinátora projektu v 7-8 člennom tíme, s účasťou na pravidelných tímových poradách;
● Koordinácia spolupráce a inštitucionálna komunikácia s cezhraničnými partnermi projektov z Poľska a Českej republiky, vrátane mesta Bielsko-Biała, Frýdek-Místek, národných kancelárií Euroregiónu Beskydy, združenia TRITIA, partnerských miest, a pod. s účelom nastavenia budúcej spolupráce a podpisu memoranda o spolupráci najneskôr do septembra 2021;
● Mapovanie potenciálu na kultúrnu spoluprácu v regióne, koordinácia participácie na projekte a spolupráce s kultúrnymi operátormi zapojeného regiónu v rámci prípravy programu a participácie na projekte, konzultácie navrhnutých projektov;
● Príprava a realizácia programu rozvoja cezhraničných projektových nápadov Akcelerátor 20

● Flexibilný pracovný čas a priestor pre osobný rast;
● Príležitosť spolupracovať s prestížnymi národnými a medzinárodnými partnermi a stáť pri rozvoji rozsiahleho kultúrneho projektu s európskym rozmerom a pozitívnym lokálnym dopadom;
● Práca bude realizovaná na rôznych miestach v rámci Euroregiónu Beskydy, ako aj na čiastočnom home office, potrebná účasť na poradách raz týždenne v priestoroch tímovej kancelárie v centre Žiliny;
● Služobný telefón;
● V prípade úspechu mesta Žilina v súťaži o titul možnosť predĺženia spolupráce na ďalších 5 rokov realizácie projektu.

● Žiadosť o prijatie do zamestnania formou motivačného listu alebo videovizitky
● Štruktúrovaný životopis
● Súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom výberového konania
● Doklad o jazykovom vzdelaní

Požadované náležitosti zasielajte najneskôr do 28.2.2021, 23:59 na adresu:
OOCR Malá Fatra, Námestie obetí komunizmu 1, 011 31 Žilina
alebo elektronicky na [email protected].

V prípade otázok kontaktujte:
Martina Buzgóová
+421 918 472 444
[email protected]
alebo navštívte našu webstránku www.zilina2026.eu.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) alebo Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Český jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Poľský jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý
Google Drive - Pokročilý

● Kreativita a schopnosť komunikovať umelecký a kultúrny obsah širokej verejnosti
● Schopnosť plniť úlohy v danom termíne a kvalite
● Vysoká miera flexibility a schopnosť pracovať v stresových situáciách
● Schopnosť samostatnej, ako aj tímovej práce
● Skúsenosť s vedením komunikačnej a marketingovej stratégie
● Záujem o dianie v kultúre a aktuálne výzvy vo verejnom a neziskovom sektore
● Copywriting a kvalitné vyjadrovanie sa v písomnej forme
● Skúsenosť so zapojením širšej verejnosť do projektu a podporou občianskej participácie
● Empatia a silné komunikačné zručnosti

Mesto Žilina úspešne postúpilo do finálového výberu v súťaži o Európske hlavné mesto kultúry 2026, s termínom odovzdania konečnej prihlášky do konca októbra 2021 a vyhlásením víťaza do konca roka 2021. Aktuálny štvorčlenný tím je momentálne rozširovaný s cieľom posilnenia kapacity a špecializácie úloh a kompetencií pre rozhodujúcu fázu tohto komplexného projektu. Projektový tím je dočasne zastrešovaný Oblastnou organizáciou cestovného ruchu - Malá Fatra.
Európske hlavné mesto kultúry je jednou z najznámejších a najdlhšie trvajúcich iniciatív Európskej únie v oblasti kultúry s cieľom predstaviť rozmanitosť európskych kultúr a podporiť kultúrnu spoluprácu v Európe. Tento unikátny projekt s typickým rozpočtom na úrovni desiatok miliónov Eur je na Slovensku realizovaný len po druhý krát, prvé slovenské mesto s titulom sú Košice z roku 2013. Získanie titulu Európske hlavné mesto kultúry neznamená len predstavenie umenia na celoročnom festivale v roku 2026, ale ide o zásadnú transformáciu mesta, predefinovanie jeho profilu a etablovanie sa v európskom kontexte.
Viac informácií na www.zilina2026.eu

Počet zamestnancov

1 zamestnanec
ID: 4034453  Dátum zverejnenia: 16.2.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 185 EUR/mesiac