Špecialista na odvádzanie dažďových vôd, vodné toky a protipovodňovú ochranu

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Laurinská 7, 811 01 Bratislava
Termín nástupu
01.07.2024
1 500 EUR/mesiac1.500,- Eur - možnosť osobného príplatku v závislosti od odborných znalostí, pracovných skúseností a schopností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

1. Spolupráca pri vypracovaní a aktualizácii funkčného systému odvádzania dažďových vôd, vodných tokov a protipovodňovej ochrany mesta Bratislavy, vrátane ich regionálnych väzieb, vzájomnej koordinácie a prepojení na štátne odvetvové politiky, ako odborný garant na území hl. m. SR Bratislavy

2. Spracovanie územnoplánovacích podkladov a územnoplánovacej dokumentácie mesta pre oblasť odvádzania dažďových vôd, vodných tokov a protipovodňovú ochranu

3. Spolupráca oddelenia pri tvorbe územných generelov a podkladov pre územný plán a iných územnoplánovacích podkladov v oblasti odvádzania dažďových vôd, vodných tokov a protipovodňovú ochranu.

4. Spolupráca oddelenia pri tvorbe metodík v oblasti územného plánovania v rámci organizačných útvarov a jednotiek magistrátu a Metropolitného inštitútu Bratislavy

5. Spracovanie podkladov pre geoinformačný systém o územnom plánovaní

6. Príprava stanovísk a substanovísk hlavného mesta SR Bratislavy k spracovaným územnoplánovacím podkladom a k spracovanej územnoplánovacej dokumentácií podľa príslušných ustanovení stavebného zákona z hľadiska funkčných systémov odvádzania dažďových vôd, vodných tokov a protipovodňovej ochrany

7. Príprava stanovísk k posudzovaniu projektových dokumentácií v procese EIA a strategických dokumentov v procese SEA podľa zákona č. 24/2006 Z. z.

8. Spolupráca pri vypracúvaní materiálov (v oblasti činnosti oddelenia) na rokovania orgánov samosprávy hlavného mesta v určených termínoch.

9. Sledovanie stavu platnej legislatívy a strategických dokumentov na úrovni štátu

10. Konzultačná činnosť v rámci horeuvedených výkonov oddelenia

11. Zodpovednosť za pridelenú agendu a vypracované materiály a dôsledné  dodržiavanie termínov

Rovnováha medzi prácou a súkromím je pre nás dôležitá. Pre svojich zamestnancov máme pripravené zaujímavé benefity v hodnote cez 300€ ročne:

  • Flexibilný pracovný čas a možnosť práce z domu je u nás bežné
  • 5 dní dovolenky navyše
  • 2 dni regeneračného voľna
  • Psychologické poradenstvo
  • Príspevok až do výšky 3% zo mzdy na tretí dôchodkový pilier
  • Príspevok na dopravu a zľava na ročnú električenku
  • Zvýhodnený vstup do vybraných mestských inštitúcií ako ZOO, Divadlo P.O.Hviezdoslava, mestské múzeá, galérie, športoviská a iné.
  • Multisport karta pre športové vyžitie
  • Možnosť vzdelávania a školení
  • Príspevok na stravovanie
  • Príspevok na rekreáciu v zmysle zákona
  • Práca pre druhého najlepšieho zamestnávateľa roka 2023 v oblasti štátna a verejná správa

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

  1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania
  2. Životopis
  3. Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania
  4. Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona č. 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Poznámka:

Na osobné stretnutie si vyhradzujeme právo pozvať len vybraných kandidátov.

Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte elektronicky do 10.05.2024.

Zverejnené dňa 02.05.2024.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

technického zamerania

Počet rokov praxe

2

  • Ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa technického zamerania
  • Odborná prax minimálne 2 roky a prax vo verejnej správe výhodou
  • Výborná znalosť legislatívy z oblasti odvádzania dažďových vôd, vodných tokov a protipovodňovej ochrany - zákon č. 364/2004 Z. z. o vodách a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov (vodný zákon); zákon č. 442/2002 Z. z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách a o zmene a doplnení zákona č. 276/2001 Z. z. o regulácii v sieťových odvetviach; zákon č. 305/2018 Z. z. o chránených oblastiach prirodzenej akumulácie vôd a o zmene a doplnení niektorých zákonov a zákon č. 7/2010 Z. z. o ochrane pred povodňami
  • Základná znalosť zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku, zákona č. 71/1967 Z. z. o správnom konaní
  • Znalosť územného plánu hlavného mesta Bratislavy
  • Samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť voči stresu, koncepčné myslenie, dobré komunikačné schopnosti, proaktívny prístup k riešeniu pracovných úloh
  • Ovládanie PC na používateľskej úrovni (Microsoft Office 365), znalosť práce s programom Ginis výhodou
  • Základy práce s programami ArcGIS, QGIS, ArcView

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov