Senior Back-end Developer (na Oddelení vývoja inovácií)

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Primaciálne nám. 1, 814 99 Bratislava, Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
3 300 EUR/mesiacOd 3 300 Eur/mesiac, v závislosti od odborných znalostí, pracovných skúseností a schopností uchádzača.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Oddelenie vývoja inovácií (https://inovacie.bratislava.sk/) hľadá do svojho tímu šikovného Senior Back-end Developera. Našou misiou je:

  • navrhovať digitálne služby, ktoré kladú dôraz na používateľskú skúsenosť Bratislavčaniek a Bratislavčanov
  • šetriť čas zamestnancov a financie hlavného mesta zefektívňovaním a digitalizáciou interných procesov s využitím integrácie dát
  • postupne zbavovať mesto Bratislava nevýhodných spoluprác s externými dodávateľmi na rôznych IT projektoch

Riešenia vyvíjame agilne a open-source (public money = public code). Mnohé z našich projektov môžete vidieť na Githube (https://github.com/bratislava), ide napríklad o mestský web (https://bratislava.sk/) alebo Bratislavské konto (https://konto.bratislava.sk/), či viaceré backendové riešenia pre parkovaciu politiku, vymáhanie pokút, či napojenie na štátne registre.

1. Návrh vhodnej IT architektúry a implementácia

  • Návrh IT architektúry a agilného vývoja škálovateľných, bezpečných a efektívnych backendových riešení s využitím Node.js a Typescriptu
  • Implementácia backendovej architektúry do technologických riešení pomocou princípov pravidelnej integrácie a pravidelného nasadzovania softvéru (Continuous integration a continuous deployment CI / CD)

2. Garancia kvality kódu a jeho údržby

  • Údržba a rozvoj existujúcich backendových systémov s dôrazom na kvalitu kódu, výkon a spoľahlivosť, správa Git repozitár
  • Pravidelné revízie kódu pre junior backend developerov s cieľom podporovať kultúru neustáleho zlepšovania.

3. Spolupráca a komunikácia

  • Blízka spolupráca s frontend developermi, produktovými a projektovými manažérmi, business ownermi a s dátovým tímom, resp. s oddelením sieťovej infraštruktúry kvôli porozumeniu potrieb používateľov a možností súčasných systémov
  • Riadenie a koordinácia juniorných back-end developerov

4. Dodržiavanie bezpečnostných štandardov

  • Dodržiavanie princípov kybernetickej bezpečnosti a implementácia opatrení na ochranu citlivých údajov

  • Peňažné benefity: osobné príplatky, polročné odmeny
  • Sociálna politika:

     1. príspevok do DDS 2-3 %

     2. príspevok na dopravu

     3. zvýhodnená ročná    električenka

     4. príspevok na stravovanie

  • Pružný pracovný čas
  • Zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
  • Možnosť práce z domu
  • 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily
  • Možnosť individuálnej a skupinovej supervízie
  • Možnosť profesijného a odborného rastu a vzdelávania hradeného zamestnávateľom
  • Podpora teambuildingových a kultúrnych aktivít
  • Bezplatné vstupy do vybraných mestských inštitúcií

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

  • žiadosť o zaradenie do výberového konania,
  • životopis,
  • fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania,
  • údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Poznámka: Zamestnávateľ si vyhradzuje právo pozvať na osobné stretnutie len vybraných uchádzačov.

Žiadosti spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi odošlite elektronicky najneskôr do 29.04. 2024.

Zverejnené dňa 15.04.2024

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

informatika, matematika

Počet rokov praxe

3

  • Overená skúsenosť ako vývojár backendu so silným dôrazom na Node.js a Typescript
  • Rozsiahla prax, min 3. roky, v návrhu a implementácii škálovateľných a udržateľných backendových riešení
  • Solídne porozumenie (relačným aj nerelačným) databázovým technológiám, návrhu API a cloudovým službám
  • Skúsenosti s vývojovými metodikami a systémami kontroly verzií
  • Proaktívny prístup k riešeniu výziev
  • Vzdelanie v oblasti informatiky, matematiky výhodou
  • Typescript – Pokročilý, Node.js - Pokročilý, SQL - Pokročilý
  • Nest.js - znalosť výhodou
  • Ukončené vysokoškolské vzdelanie I. stupňa
  • Kritické, technické a analytické myslenie
  • Bezúhonnosť

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Lucia Dendis
E-mail: poslať životopis