Právnik/čka- agenda súdnych sporov

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
2 000 EUR/mesiacod 2 000 EUR/mes. - v závislosti od odborných znalostí, pracovných skúseností a schopností je možné priznať aj osobný príplatok

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  1.  Plniť úlohy v súvislosti s predsúdnym, súdnym, exekučným, konkurzným a reštrukturalizačným konaním.
  2. Zastupovať hlavné mesto SR Bratislava v súdnych, exekučných, dedičských, konkurzných a reštrukturalizačných konaniach, v konaniach pred orgánmi prokuratúry, Policajného zboru, orgánmi štátnej správy a orgánmi územnej samosprávy, vrátane správnych žalôb v zmysle zákona č. 162/2015 Z. z. Správny súdny poriadok.
  3. Zabezpečovať proces v súvislosti s úhradou súdnych poplatkov, trov konaní, záväzkov vyplývajúcich z Dohôd o urovnaní, súdnych rozhodnutí a ostatného a to v súvislosti s pridelenou agendou, v rozsahu svojich právomocí.
  4. Vybavovať žiadostí, sťažností a iné podnety od právnických osôb a fyzických osôb.
  5. Podieľať sa na riešení konkrétnych právnych vecí v súvislosti so sporovou agendou na základe požiadaviek orgánov hlavného mesta, vedenia hlavného mesta, odborných organizačných útvarov magistrátu.
  6. Vyhotovovať podklady, stanoviská a informácie pre primátora, námestníkov primátora a riaditeľa magistrátu v právnych veciach podľa pokynov nadriadených.
  7. Posudzovať a pripravovať návrhy na vydanie alebo novelizáciu všeobecne záväzných nariadení hlavného mesta, štatútu a interných predpisov schvaľovaných mestským zastupiteľstvom (napr. rokovacie a iné poriadky, zásady, pravidlá, smernice), ako aj rozhodnutí primátora a príkazov riaditeľa magistrátu v súvislosti so sporovou agendou.
  8. Vypracovávať právne stanoviská k podaniam právnických osôb a fyzických osôb v súvislosti so sporovou agendou
  9. Aktívne spolupracovať s inými odbornými útvarmi hlavného mesta.

  • Možnosť priznania peňažné benefity: osobné príplatky a odmeny, príspevok do DDS 2 – 3 %
  • Možnosť profesijného a odborného rastu.
  • Ďalšie benefity:
    • pružný pracovný čas
    • možnosť pracovať aj formou homeoffice
    • zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
    • 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily
    • sociálna politika – príspevok na dopravu, príspevok na stravovanie, sociálna výpomoc, možnosť bezplatného vstupu do vybraných mestských inštitúcií

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

  1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania /motivačný list.
  2. Životopis.
  3. Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania.
  4. Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Poznámka:

Na osobné stretnutie si vyhradzujeme právo pozvať len vybraných kandidátov.

Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte elektronicky najneskôr do 29.04.2024.

Zverejnené dňa: 8.4.2024.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo

Prax na pozícii/v oblasti

min. 3 roky

Počet rokov praxe

3

Požiadavky na vzdelanie a znalosti:

  • ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, odbor – právo,
  • prax min. 3 roky,
  • znalosti právnych predpisov súvisiacich s náplňou práce,
  • komunikatívnosť, samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť voči stresu, rozhodnosť, lojálnosť, koncepčné myslenie, otvorenosť k zmenám,
  • ovládanie PC na používateľskej úrovni,
  • práca s elektronickou stránkou, s portálom Ežaloby výhodou resp. chuť naučiť sa s nimi pracovať

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov