Právnik na referáte evidencie majetku parkovania

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
2 000 EUR/mesiacOd 2000,- EUR/mes.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • majetkovoprávne vysporiadavanie dopravného majetku; inžinierskych stavieb (miestnych ciest, parkovísk, spevnených plôch) najmä v súvislosti so zavádzaním parkovacej politiky
  • komunikácia s mestskými časťami a ich oddeleniami dopravy a správy majetku
  • úzka koordinácia s útvarmi zodpovednými za správu majetku mesta a dopravných povolení
  • určovanie smeru pri majetkovom vysporiadaní dopravných stavieb od prípadu k prípadu, napr. pri preukazovaní vlastníckeho práva ku konkrétnej dopravnej stavbe (opora v zákonoch, úzka spolupráca v tíme evidencie majetku parkovania)
  • zabezpečovanie právnej pomoci tímu parkovacej politiky v oblasti dokazovania vlastníckeho práva
  • spracúvanie žiadostí o poskytnutie informácie v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií),
  • zabezpečovanie vybavovania sťažností, návrhov, podnetov a pripomienok poslancov, občanov a organizácií v oblasti agendy parkovacej politiky,
  • príprava listín o právnych úkonoch v rámci vecnej pôsobnosti Oddelenia parkovania (kúpna zmluva, dohoda o urovnaní a pod.),
  • zabezpečenie prípravy podkladov k legislatívnemu procesu na úrovni orgánu územnej samosprávy v rámci gestorskej pôsobnosti útvaru magistrátu,
  • zastupovanie hlavného mesta v konaniach pred orgánmi verejnej správy a súdmi v rámci agendy oddelenia parkovania,
  • v prípade identifikácie potreby navrhuje zmeny legislatívy

  • Peňažné benefity: osobné príplatky, polročné odmeny
  • Sociálna politika:

     1. príspevok do DDS 2-3 %

     2. príspevok na dopravu

     3. zvýhodnená ročná  električenka

     4. príspevok na stravovanie

  • Pružný pracovný čas
  • Zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
  • Možnosť práce z domu
  • 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily
  • Možnosť individuálnej a skupinovej supervízie
  • Možnosť profesijného a odborného rastu a vzdelávania hradeného zamestnávateľom
  • Podpora teambuildingových a kultúrnych aktivít
  • Bezplatné vstupy do vybraných mestských inštitúcií

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

1.     Žiadosť o zaradenie do výberového konania.

2.     Životopis.

3.     Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania.

4.    Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Poznámka: Zamestnávateľ si vyhradzuje právo pozvať na osobné stretnutie len vybraných uchádzačov.

Žiadosti spolu s profesijným životopisom doručte elektronicky najneskôr do 11.04.2024.

 Zverejnené dňa: 28.03.2024

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

1. znalosti a skúsenosti v oblasti vecného práva (vlastnícke právo, zákonné vecné bremená atď.), správneho práva a práva pozemných komunikácií

2. prax min. 4 roky

3. znalosť katastra nehnuteľností

4. znalosti a skúsenosti v oblasti stavebného práva výhodou

5. pracovné skúsenosti v oblasti dopravných stavieb veľkou výhodou,

6. ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore právo,

7. znalosť právnych predpisov súvisiacich s pracovnou agendou,

8. bezúhonnosť,

9.samostatnosť, komunikatívnosť, asertivita, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť voči stresu, koncepčné myslenie.

10. znalosť pomerov vo vzťahu k mestským častiam

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov