Koordinátor/ka rozvoja kultúry na Oddelení kultúry

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
1 700 EUR/mesiacOd 1 700 EUR/mes.– možnosť priznať aj osobný príplatok v závislosti od odborných znalostí, pracovných skúseností a schopností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme otvoreného a kreatívneho človeka, ktorý pomôže dostať Bratislavu na mapu európskych kultúrnych miest. Človeka, ktorý rozumie kultúre a kreatívnemu priemyslu, má prehľad v oblasti kultúrnych politík v zahraničí na úrovni miest či regiónov. Motivovaného/ú manažéra/manažérku s nadšením pre kultúru, so skúsenosťami s riadením projektov, ako aj tímov, ktorý/á vie samostatne pracovať na výzvach, pred ktorými kultúra stojí a chce prispieť k rozvoju kultúry v hlavnom meste.

Oddelenie kultúry zodpovedá za nastavenie, implementáciu a vyhodnocovanie nástrojov kultúrnej politiky mesta: strategickú činnosť v oblasti kultúry, koordináciu koncepcie rozvoja kultúry, nastavenie a realizáciu grantových mechanizmov podpory, metodické usmerňovanie a rozvoj kultúrnych príspevkových organizácií mesta a ucelenú agendu kultúrneho dedičstva.

Náplň práce:

  • Zodpovedá za rozvoj projektov v rámci implementácie Koncepcie udržateľného rozvoja kultúry Bratislava 2030 zameraných predovšetkým na budovanie medzinárodného kultúrneho profilu hlavného mesta: aktivity a komunikácia v rámci medzinárodných sietí, budovanie kultúrnej značky mesta a marketingových nástrojov kultúry, rozvíjanie nových trendov a inovačného potenciálu mesta pre rozvoj kultúrneho a kreatívneho priemyslu (KKP), príprava a realizácia domácich a medzinárodných konferencií v oblasti lokálnych kultúrnych politík.
  • Zodpovedá za realizovanie zverených projektov v rámci celého projektového cyklu (iniciácia, plánovanie, príprava, realizácia, monitoring a hodnotenie), dosahovanie merateľných projektových výsledkov a výstupov podľa zadania, vrátane spolupráce a komunikácie s odbornými útvarmi magistrátu, mestskými organizáciami, externými projektovými partnermi a pravidelného reportovania.
  • Podieľa sa na koordinácii, príprave a realizácii aktivít v oblasti kultúrneho plánovania, na vypracovaní a implementácii nadväzujúcich koncepčných materiálov mesta v oblasti kultúry, včítane nastavenia a vyhodnocovania akčných plánov.
  • Podieľa sa na príprave metodík pre zber analytických materiálov v predmetnej oblasti, vrátane zberu dát, mapovania a analýzy potrieb vybraných cieľových skupín, ako aj na výmene skúseností so zahraničnými partnermi.
  • Zabezpečuje vo vymedzených oblastiach medzinárodnú kultúrnu spoluprácu, ako aj spoluprácu s príspevkovými organizáciami mesta, mimovládnymi neziskovými organizáciami, akademickým sektorom, odbornou verejnosťou a ďalšími subjektmi pôsobiacimi na území hlavného mesta, ktoré zameriavajú svoju činnosť na rozvoj kultúry a kreatívneho priemyslu.
  • Podieľa sa na príprave ďalších odborných podkladov, materiálov a stanovísk oddelenia podľa náplne činností oddelenia.

1. Peňažné benefity: osobné príplatky a odmeny, valorizácia
2. Sociálna politika:

  • príspevok do DDS 2 - 3 %
  • príspevok na dopravu,
  • zvýhodnená ročná električenka,
  • príspevok na stravovanie

3. Pružný pracovný čas

4. Možnosť práce z domu

5. 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily

6. Možnosť profesijného a odborného rastu

7. Podpora teambuildingových a kultúrnych aktivít

8. Bezplatné vstupy do vybraných mestských inštitúcií

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania

2. Motivačný list

3. Životopis

4. Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania

5. Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Poznámka:

Na osobné/ online stretnutie si zamestnávateľ vyhradzuje právo pozvať len vybraných kandidátov.

Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte elektronicky najneskôr do 29.03.2024.

Zverejnené dňa 11.03.2024

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Počet rokov praxe

3

  • Ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa spoločenského, príp. humanitného zamerania (v prípade relevantných skúseností môže byť aj iné zameranie).
  • Minimálne 3 roky skúseností s riadením kultúrnych projektov. Skúsenosť s tvorbou strategických materiálov a prax vo verejnej správe výhodou.
  • Znalosť projektového manažmentu a riadenia v oblasti kultúry (riadenie, príp. koordinácia min. 2 ukončených projektov v predmetnej oblasti).
  • Aktívna znalosť anglického jazyka, slovom aj písmom (C1).
  • Prehľad v oblasti kultúrnej politiky, problematiky zriaďovanej a nezriaďovanej kultúry v Bratislave, kultúrneho a kreatívneho priemyslu podmienkou.
  • Komunikatívnosť, samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť proti stresu, organizačné a riadiace schopnosti, prezentačné zručnosti, koncepčné a analytické myslenie, rýchla orientácia v rôznych oblastiach vo vzťahu k originálnym a preneseným kompetenciám hlavného mesta.
  • Ovládanie PC na pokročilej používateľskej úrovni (Microsoft Excel, Word, PowerPoint, Outlook) s plánovacími nástrojmi (napr. MS Teams, Planner).

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov