Vedúci/vedúca oddelenia kultúry

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
1 800 EUR/mesiac1 800 Eur – podľa skúseností možnosť priznania osobného príplatku (Finálna úroveň ponúkanej mzdy závisí od individuálnych schopností a skúseností vybraného kandidáta).

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Riadi, zabezpečuje organizuje a zodpovedá za činnosť oddelenia. Oddelenie kultúry zodpovedá za implementáciu koncepcie kultúry hlavného mesta, realizáciu grantových mechanizmov mesta na podporu kultúry a komunít, metodické usmerňovanie a rozvoj kultúrnych organizácií mesta (Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Galéria mesta Bratislavy, Mestská knižnica v Bratislave, Múzeum mesta Bratislavy, Mestský ústav ochrany pamiatok v Bratislave, Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava, Zoologická záhrada Bratislava, Nadácia mesta Bratislavy), ku ktorým zabezpečuje plnenie úloh vyplývajúcich zo zriaďovateľskej pôsobnosti hlavného mesta a ucelenú agendu kultúrneho dedičstva a ochrany pamiatkového fondu.

 Viac o činnosti oddelenia: https://bratislava.sk/kultura-a-komunity

  • Možnosť priznania peňažných benefitov: osobné príplatky a odmeny, príspevok do DDS 2 – 3 %
  • Možnosť profesijného a odborného rastu.
  • Ďalšie benefity:

     - pružný pracovný čas

     - 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily sociálna politika – príspevok na dopravu, príspevok na stravovanie, sociálna výpomoc

    - možnosť bezplatného vstupu do vybraných mestských inštitúcií

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

  • Žiadosť o zaradenie do výberového konania.
  • Štruktúrovaný životopis s uvedením 3 referencií (kontaktov).
  • Motivačný list.
  • Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania.
  • Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
  • Písomná koncepcia výkonu funkcie (max. 2 strany) v nadväznosti na Koncepciu udržateľného rozvoja kultúry Bratislava 2030, dostupnú na webovej stránke mesta Bratislava.

Poznámka:

Zamestnávateľ si vyhradzuje právo pozvať na osobné stretnutie len vybraných uchádzačov.

Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte elektronicky najneskôr do 31.01.2023.

Inzerované dňa 21.12.2022.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Spoločenské vedy, humanitné vedy, verejná správa a príbuzné odbory (v prípade relevantných skúseností môže byť aj iné zameranie).

Prax na pozícii/v oblasti

Riadiaca prax a riadenie projektových tímov min. 3 roky

Počet rokov praxe

5

Požiadavky na vzdelanie, schopnosti a odborné znalosti:

  • Ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa – spoločenské vedy, humanitné vedy, verejná správa a príbuzné odbory (v prípade relevantných skúseností môže byť aj iné zameranie).
  • Riadiaca prax a riadenie projektových tímov min. 3 roky.
  • Odborná prax v oblasti pôsobenia min. 5 rokov.
  • Prehľad v oblasti kultúrnej politiky, problematiky zriaďovanej a nezriaďovanej kultúry v Bratislave, kultúrneho a kreatívneho priemyslu podmienkou.
  • Skúsenosť s tvorbou strategických materiálov a prax vo verejnej správe výhodou.
  • Aktívna znalosť anglického jazyka.
  • Organizačné a riadiace schopnosti, spoľahlivosť, pracovitosť, flexibilita, precíznosť, odolnosť voči stresu, komunikatívnosť, samostatnosť.
  • Ovládanie PC na používateľskej úrovni.

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov