Právnik /samostatný odborný referent referátu kontroly

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Primaciálne námestie 1, Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
1 300 EUR/mesiacod 1300,- /mes. + možnosť osobného príplatku

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pracovná pozícia pozostáva z práce v teréne (kontrolovanie rozkopávok, uzávierok, dopravného značenia...) ako aj z práce v kancelárii (právne písomnosti – správne konania), a to konkrétne:

  • výkon kontrolnej činnosti - zabezpečuje výkon štátneho odborného dozoru podľa zákona č. 135/1961 Zb. (nad miestnymi komunikáciami I. a II. triedy – napr. kontrola rozkopávok, uzávierok, dopravného značenia atď.) a výkon odborného dozoru podľa zákona č. 56/2012 Z.z. (nad taxislužbou),
  • prejednávanie priestupkov a ukladanie pokút za iné správne delikty pri prevádzkovaní dispečingu, v mestskej doprave a v taxislužbe, ku ktorým došlo v obci podľa zákona č. 56/2012 Z.z.
  • prejednávanie priestupkov fyzických osôb a ukladanie pokút za správne delikty právnickým osobám a fyzickým osobám oprávneným na podnikanie podľa zákona č. 135/1961 Zb. (cestný zákon),
  • zabezpečuje vybavovanie žiadostí o informácie, sťažnosti, návrhov, podnetov a pripomienok poslancov, občanov a organizácií v oblasti svojej agendy,
  • plní ďalšie úlohy podľa pokynov nadriadených v rámci agendy referátu.
  • Väčšinu agendy tvoria správne delikty právnických osôb, priestupkov je minimum.

    • peňažné benefity: odmeny, príspevok do DDS 2 – 3 %;
    • možnosť profesijného a odborného rastu, odborné školenia;
    • ďalšie benefity:
      • pružný pracovný čas,
      • 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily,
      • sociálna politika – príspevok na dopravu, príspevok na stravovanie, sociálna výpomoc,
      • možnosť bezplatného vstupu do vybraných mestských inštitúcií. služobný mobilný telefón

    Informácie o výberovom konaní

    Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

  • žiadosť o zaradenie do výberového konania,
  • životopis,
  • fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania,
  • údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
  • Poznámka:

    Na osobné stretnutie si vyhradzujeme právo pozvať len vybraných kandidátov.

    Žiadosť spolu s požadovanými prílohami doručte elektronicky prostredníctvom  najneskôr do 02.12.2021.

    Požiadavky na zamestnanca

    vysokoškolské II. stupňa
    vysokoškolské III. stupňa

    Vzdelanie v odbore

    právnické zameranie

    Vodičský preukaz

    B

  • ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa právnického zamerania,
  • prax na obdobnej pozícii veľkou výhodou,
  • skúsenosti v oblasti správneho alebo priestupkového konania,
  • znalosť právnych predpisov - najmä zák. č. 71/1967 Zb. (správny poriadok), zák. č. 372/1990 Zb. (zákon o priestupkoch), zák. č. 135/1961 Zb. (cestný zákon), zák. č. 56/2012 Z. z. (zákon o cestnej doprave) a ďalších predpisov súvisiacich s pracovnou agendou,
  • bezúhonnosť,
  • komunikatívnosť, samostatnosť, asertivita, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť voči stresu, organizačné schopnosti, koncepčné myslenie,
  • ovládanie PC na úrovni pokročilý - MS OFFICE. Vodičský preukaz skupiny B
  • Inzerujúca spoločnosť

    Verejná správa - samospráva

    Počet zamestnancov

    500-999 zamestnancov