Samostatný odborný referent – Podpora aktívneho starnutia a prevencie osamelosti

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Židovská 1, Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
1 400 EUR/mesiac1 400 EUR v závislosti od odborných znalostí, pracovných skúseností a schopností je možné priznať aj osobný príplatok

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • Nastavovanie podpory aktívneho starnutia, sieťovanie a podpora partnerov v témach aktívneho starnutia, koordinácia Rady seniorov, koordinácia Kancelárie zdravého mesta
  • Poskytovanie základného poradenstva záujemkyniam a záujemcom o podporu v oblasti sociálneho začlenenia a aktívneho prežívania voľného času – seniorom a seniorkám, ich rodinám, ale aj ďalším občanom v zapájaní do komunitného života, denných centier a proseniorských a ďalších organizácií (case studies - telefonicky, e-mailom, osobne),
  • Sieťovanie rôznych aktérov v oblasti aktívneho starnutia v meste, predovšetkým športových - Centrum aktívneho starnutia, STARz / vzdelávacích - Univerzita tretieho veku / voľnočasových a komunitných - občianske združenia a organizácie,
  • Vzdelávanie a posilňovanie organizácií venujúcich sa aktívnym seniorkám a seniorom (“proseniorských”),
  • Komunikovanie, informovanie a spolupráca s dennými centrami, komunitami, proseniorskými a ďalšími neziskovými organizáciami na území mesta (telefonicky, e-mailom, osobne)
  • Implementácia politík aktívneho starnutia pomocou (napr.):
  • -grantovej schémy na podporu proseniorských a ďalších organizácií podporujúcich seniorky a seniorov
  • -podpora rozvoja Letnej bratislavskej univerzity pre seniorov a seniorky
  • -ďalšie
  • Koordinácia neverejných aj verejných častí stretnutí Rady seniorov a vytváranie a koordinácia ďalších diskusných či vzdelávacích podujatí pre verejnosť, predovšetkým starších obyvateľov a obyvateliek Bratislavy

  • Možnosť priznania peňažných benefitov: osobné príplatky a odmeny, príspevok do DDS 2 – 3 %
  • Možnosť profesijného a odborného rastu
  • Ďalšie benefity:
    • pružný pracovný čas
    • zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
    • 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily
    • sociálna politika – príspevok na dopravu, príspevok na stravovanie, sociálna výpomoc
    • možnosť bezplatného vstupu do vybraných mestských inštitúcií

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

  • Žiadosť o zaradenie do výberového konania.
  • Motivačný list.
  • Životopis.
  • Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania.
  • Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
  • Poznámka:

    • Na osobné stretnutie si vyhradzujeme právo pozvať len vybraných kandidátov a kandidátky
    • Nevylučujeme viackolovosť predmetného VK

    Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte elektronicky najneskôr do 20.5.2021.

    Požiadavky na zamestnanca

    vysokoškolské II. stupňa
    vysokoškolské III. stupňa

    Vzdelanie v odbore

    výhodou je vzdelanie v humanitných alebo sociálnych vedách, v študijnom odbore sociálna práca, pedagogika, andragogika

    Počet rokov praxe

    2

  • Ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, výhodou je vzdelanie v humanitných alebo sociálnych vedách, v študijnom odbore sociálna práca, pedagogika, andragogika, ekonómia a manažment, politológia alebo verejná správa,
  • Prax v sociálnej alebo ľudskoprávnej oblasti minimálne 2 roky,
  • Predpoklady výkonu práce vo verejnom záujme,
  • Bezúhonnosť
  • Komunikatívnosť, samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť voči stresu, koordinačné schopnosti, koncepčné a analytické myslenie
  • Znalosť anglického jazyka na úrovni min. B2 výhodou
  • Dobré znalosti Microsoft Word, Microsoft Excel.
  • Inzerujúca spoločnosť

    Verejná správa - samospráva

    Počet zamestnancov

    500-999 zamestnancov