Investičný analytik pre mestské podniky

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Primaciálne námestie 1, Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 500 EUR/mesiac1 500 EUR/mes. - možnosť osobného príplatku v závislosti od odborných znalostí, pracovných skúseností a schopností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • Kontrola investičných plánov a investičných projektov mestských podnikov
  • Analýza a oponentúra podkladov od mestských podnikov (rozpočty, business cases, iné analýzy a štúdie, podporujúce danú investíciu)
  • Komunikácia so sektorovými špecialistami (výstavba, infraštruktúra, nákupy vozidiel, IT) pri hodnotení investícií Komunikácia so zástupcami mestských podnikov a internými stakeholdermi (financie, verejné obstarávanie, vedenie mesta)

  • Príjemný a dynamický kolektív
  • Možnosť profesijného a odborného rastu
  • Možnosť priznania peňažných benefitov: osobné príplatky a odmeny, príspevok do DDS 2 – 3 %
  • Ďalšie benefity:
    • pružný pracovný čas
    • zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
    • 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily
    • sociálna politika – príspevok na dopravu, príspevok na stravovanie, sociálna výpomoc možnosť bezplatného vstupu do vybraných mestských inštitúcií

Pomôž hlavnému mestu odhaliť a zlepšiť  či zastaviť predražené, nepotrebné či nedomyslené investičné projekty mestských podnikov. Hľadáme človeka, ktorý bude schopný na základe podkladov od mestských spoločností (business case, projektová dokumentácia, technická špecifikácia, výkazy výmer), vlastnej analytickej práce, verejne dostupných informácií a spolupráce so sektorovými odborníkmi posúdiť opodstatnenosť, návratnosť a efektívnosť investičných projektov mestských podnikov.

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

  • Žiadosť o zaradenie do výberového konania /motivačný list.
  • Životopis.
  • Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania.
  • Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
  • Vypracovanie zadania  - nachádza sa v závere inzerátu.

Poznámka:

Na osobné stretnutie si vyhradzujeme právo pozvať len vybraných kandidátov.

Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte elektronicky najneskôr do dátumu 13.5.2021.

Zadanie na vypracovanie

Dopravný podnik Bratislava (DPB) plánuje vybudovať novú vozovňu pre autobusy a električky na západe mesta. Presná lokalita zatiaľ nie je definovaná. Investičné náklady sa odhadujú približne na 10-30 mil. eur, podľa presnej lokality a rozsahu. Potrebujú od mesta ako 100% akcionára schválenie investičného zámeru, aby mohli projekt hlbšie rozpracovať. Vašou úlohou je pripraviť požiadavku na DPB na dodanie podkladov a dát, ktoré budete potrebovať na dostatočné posúdenie opodstatnenosti tohto zámeru. Môže ísť o kvalitatívne aj kvantitatívne vstupy, historické dáta aj odhady budúceho vývoja. Ako výstup pre toto zadanie prosím požiadavku rozpíšte nasledovne:

  • Požadované údaje (opis)
  • Obdobie, za ktoré údaje požadujete (roky)
  • Frekvencia dát, ktoré požadujete (mesačne, ročne)
  • Podrobnosť dát (agregátne za celý podnik, individuálne podľa vozovní či iná kategorizácia)
  • Jednotka dát (počet, eurá, atď.)
  • Zdôvodnenie, prečo tieto údaje potrebujete na posúdenie projektu

Rovnako prosím do výstupu napíšte, ako budete následne s dátami pracovať, a akých expertov by ste oslovili na konzultáciu (či už z magistrátu alebo inej inštitúcie).

Výstup by mal mať rozsah jednej strany A4 (zoznam údajov odporúčame spracovať ako tabuľku). Na pohovore sa budeme viac pýtať na Vaše rozmýšľanie a postup, akým ste sa k zoznamu údajov dopracovali.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

13.5.2021 (ostáva ešte 5 dní)

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické vzdelanie (ekonómia, financie, matematika), technické vzdelanie (stavebníctvo, IT)

Počet rokov praxe

3

Požiadavky na vzdelanie, schopnosti a odborné znalosti:

  • Analytické schopnosti, schopnosť rýchlo pochopiť novú oblasť či tému
  • Proaktívna komunikácia
  • Pokročilá práca s MS Excel, schopnosť rýchlo spracovať a analyzovať dáta
  • Znalosť nástrojov na posudzovanie návratnosti investície (diskontovaný cash flow/súčasná hodnota, ROI/ROE a iné)
  • Základná znalosť procesu verejného obstarávania a zákona o VO
  • Základná znalosť povoľovacích procesov stavieb Schopnosť efektívnej a stručnej prezentácie zistení a dát

Požadované skúsenosti a vzdelanie:

  • Skúsenosti s posudzovaním investičných projektov z hľadiska opodstatnenosti, ceny
  • Skúsenosť s prácou vo verejnom sektore výhodou
  • Skúsenosť s rozpočtovaním stavebných projektov výhodou
  • Ekonomické vzdelanie (ekonómia, financie, matematika), technické vzdelanie (stavebníctvo, IT) vhodné v prípade skúseností s rozpočtovaním a nákladovým manažmentom stavieb, resp. IT projektov Prax v oblasti minimálne 3 roky

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Hlavné mesto SR Bratislava
Primaciálne nám. 1
814 99 Bratislava 1

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Michaela Poschová
Tel.: +421259356336
E-mail: poslať životopis
ID: 4062171  Dátum zverejnenia: 15.4.2021  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja. Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac