Samostatného odborného referenta referátu technických činností a špeciálneho stavebného úradu

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Primaciálne námestie 1, Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
Od 1 400 EUR/mesiacod 1400,- do 1800,- EUR/mes.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zabezpečovanie preneseného výkonu štátnej správy na úseku pozemných komunikácií - činnosť špeciálneho stavebného úradu pre miestne komunikácie I. a II. triedy, najmä:

  • prípravu povolení stavieb miestnych komunikácií I. a II. triedy a ich súčastí, povoľuje ich zmeny a povoľuje alebo nariaďuje odstránenie stavieb miestnych komunikácií I. a II. triedy a ich súčastí,
  • vykonávanie štátneho stavebného dohľadu nad miestnymi komunikáciami I. a II. triedy,
  • vydávanie užívacích povolení na stavby miestnych komunikácií I. a II. triedy a povoľuje zmenu ich užívania,
  • nariaďovanie nevyhnutných zabezpečovacích prác, ak stavba miestnej komunikácie I. alebo II. triedy svojím stavom ohrozuje život alebo zdravie osôb,
  • vydávanie súhlasu na realizáciu drobných stavieb miestnych komunikácií I. a II. triedy,
  • vedenie kolaudačného konania, ukladá pokuty právnickým a fyzickým osobám za porušenie stavebného zákona vo vzťahu k miestnym komunikáciám I. a II. triedy alebo za nedodržanie podmienok rozhodnutí vydaných vo svojej pôsobnosti.

  • možnosť priznania peňažných benefitov: odmeny, osobný príplatok, príspevok do DDS 2 – 3 %;
  • možnosť profesijného a odborného rastu, odborné školenia;
  • ďalšie benefity:
    • pružný pracovný čas,
    • zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona,
    • 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily,
    • sociálna politika – príspevok na dopravu, príspevok na stravovanie, sociálna výpomoc, možnosť bezplatného vstupu do vybraných mestských inštitúcií

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

  • žiadosť o zaradenie do výberového konania,
  • životopis,
  • fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania,
  • údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
  • Poznámka: Zamestnávateľ si vyhradzuje právo pozvať na osobné stretnutie len vybraných uchádzačov.

    Žiadosti spolu s profesijným životopisom doručte elektronicky najneskôr do 18.1.2021.

    Požiadavky na zamestnanca

    vysokoškolské II. stupňa
    vysokoškolské III. stupňa

    Vzdelanie v odbore

    stavebného/právnického zamerania výhodou

    Počet rokov praxe

    2

  • ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa – stavebného/právnického zamerania výhodou,
  • minimálne 2-ročná prax na stavebnom úrade alebo špeciálnom stavebnom úrade, prípadne na obdobnej pozícii,
  • skúsenosti v oblasti správneho konania,
  • znalosť právnych predpisov - najmä zák. č. 71/1967 Zb. (správny poriadok), zák. č. 135/1961 Zb. (cestný zákon), zák. č. 50/1976 Zb. (stavebný zákon) a ďalších predpisov súvisiacich s pracovnou agendou,
  • bezúhonnosť,
  • komunikatívnosť, samostatnosť, asertivita, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť voči stresu, organizačné schopnosti, koncepčné myslenie,
  • ovládanie PC na úrovni pokročilý - MS OFFICE.
  • Inzerujúca spoločnosť

    Verejná správa - samospráva

    Počet zamestnancov

    500-999 zamestnancov