Právnik - v sekcii životného prostredia, samostatný odborný referent

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1100 EUR/mes. - možnosť osobného príplatku v závislosti od odborných znalostí, pracovných skúseností a schopností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zabezpečovanie právnej agendy sekcie v oblasti životného prostredia, mestskej zelene, odpadového hospodárstva a stavebných činností najmä však:
• zastupovanie hlavného mesta SR Bratislavy v právnych sporoch
• vypracovávanie ako aj posudzovanie návrhov zmlúv sekcie ŽP
• vypracovávanie právnych stanovísk za oblasť sekcie ŽP
• spolupráca pri tvorbe interných predpisov a materiálov na rokovanie mestských orgánov a zabezpečenia legislatívneho procesu schvaľovania týchto materiálov
• kontrola plnenia uznesení sekcie ŽP prijatých MsZ. Tzn. mesačný report, sledovanie termínov, informovanie o potrebe predloženia materiálov k jednotlivým uzneseniam, komunikácia s plniteľmi uznesení, konzultácie ohľadom plnení uznesení
• poskytovanie súčinnosti pri riešení priestupkov a správnych deliktov podľa platných právnych predpisov v oblasti životného prostredia, mestskej zelene a odpadového hospodárstva na úrovni hlavného mesta SR Bratislavy
• poskytovanie súčinnosti pre referentov sekcie ŽP v súvislosti legislatívou ochrany životného prostredia zákon o ochrane prírody a krajiny (č. 543/2002 Z. z)
• poskytovanie súčinnosti pre referentov sekcie ŽP v súvislosti s legislatívou ochrany životného prostredia – všetky zložky
• poskytovanie súčinnosti pri riešení podnetov a sťažností podľa zákona č. 9/2010 Z. z. o sťažnostiach a petícií podľa zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve v znení neskorších predpisov a žiadostí o informácie podľa zákona 211/2000 Zb.
• odborná spolupráca pri príprave súťažných podkladov pre výber dodávateľov tovarov, služieb a prác podľa zákona o verejnom obstarávaní a podľa platných právnych predpisov súvisiacich s agendou obstarávania
• koncepčná činnosť a sledovanie legislatívno-právneho procesu v oblasti životného prostredia, mestskej zelene a odpadového hospodárstva
• sledovanie zmien legislatívy životného prostredia s dopadom na hlavné mesto SR Bratislavu, včasné informovanie o týchto zmenách, ich implementácia do procesov mesta
• zodpovednosť za evidenciu všetkých zmlúv, ktoré sa týkajú sekcie ŽP
• právne poradenstvo v rámci sekcie plynúce z pracovnej činností oddelení sekcie ŽP
• vykonáva ďalšie práce, ktoré súvisia s dohodnutým druhom práce, podľa pokynov nadriadeného

1. Peňažné benefity: osobné príplatky a odmeny, valorizácia, príspevok do DDS 2 – 3 %
2. Možnosť profesijného a odborného rastu.
3. Ďalšie benefity:
a. pružný pracovný čas
b. zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
c. 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily
d. sociálna politika – príspevok na dopravu, príspevok na stravovanie, sociálna výpomoc
e. možnosť bezplatného vstupu do vybraných mestských inštitúcií

Informácie o výberovom konaní

Druh pracovného pomeru:
Hlavný pracovný pomer – zastupovanie počas MD.

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:
1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania /motivačný list.
2. Životopis.
3. Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania.
4. Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Termín nástupu:
Dohodou.

Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte v zalepenej obálke (s uvedeným platným telefónnym a e-mailovým kontaktom) s označením „Výberové konanie – SOR SŽP - neotvárať“, najneskôr do 30.10.2019 na adresu:
oddelenie ľudských zdrojov
Primaciálne nám. č. 1
814 99 Bratislava 1

Celé znenie inzerátu je zverejnené na www.bratislava.sk v časti pracovné príležitosti.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Počet rokov praxe

3

1. Ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa, odbor - právo
2. Odborná prax minimálne 3 roky, prax v samospráve výhodou.
3. Znalosť legislatívy verejnej správy a samosprávy v oblasti životného prostredia.
4. Bezúhonnosť.
5. Komunikatívnosť, samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť voči stresu, organizačné, koncepčné myslenie.
6. Ovládanie PC na používateľskej úrovni.

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 3788694  Dátum zverejnenia: 16.10.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1100 EUR/mes. - možnosť osobného príplatku v závislosti od odborných znalostí, pracovných skúseností a schopností