Odborný terénny pracovník/čka pre mladých ľudí v mestskom terénnom programe v oddelení sociálnych vecí

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Od 1 300 EUR/mesiacv závislosti od pracovných schopností a skúseností, je možnosť priznať aj osobný príplatok

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

1. Odborný terénny pracovník alebo pracovníčka sa podieľa na realizácii mestského terénneho programu. Poskytuje služby odborného terénneho programu na základe princípov harm reduction prioritne pre mladých ľudí, ale aj sociálne vylúčené skupiny, najmä ľudí užívajúcich drogy a ľudí bez domova. Zároveň spolupracuje na riešeniach spojených s potrebami verejnosti s cieľom zmiernenia konfliktu v komunitách s vyššou mierou koncentrácie s cieľovými skupinami..
2. Priamy výkon odbornej terénnej práce programu na území mesta Bratislava v stanovenom čase, vyhľadávanie, kontaktovanie a odborná pomoc cieľovým skupinám v otvorenom prostredí.
3. Poskytovanie odborného poradenstva, krízovej intervencie a iných foriem odbornej pomoci podľa zákona 448/2008 Z.z. o sociálnych službách alebo iných súvisiacich predpisov so zameraním na skvalitnenie života cieľových skupín.
4. Poskytovanie harm reduction poradenstva v oblasti užívania alkoholu a iných drog a ochrany sexuálneho zdravia v lokalitách s nočným životom.
5. Tvorba, zabezpečenie a sprostredkovanie odkazov a distribúcia info-edukačných materiálov zameraných na ochranu zdravia a harm reduction stratégie v oblasti užívania drog a sexuálneho života.
6. Aktívna účasť na príprave, plánovaní, realizácii a formulácii odporúčaní v súvislosti s mapovaním potrieb mladých ľudí vo vytipovaných lokalitách s nočným životom, prioritne Obchodná ulica.
7. Aktívna podpora zmysluplného zapájania mladých ľudí do aktivít mestského terénneho programu.

1. Možnosť priznania peňažných benefitov: osobné príplatky a odmeny, príspevok do DDS 2 – 3 %
2. Možnosť profesijného a odborného rastu.
3. Ďalšie benefity:
a. pružný pracovný čas
b. zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
c. 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily
d. sociálna politika – príspevok na dopravu, príspevok na stravovanie, sociálna výpomoc
e. možnosť bezplatného vstupu do vybraných mestských inštitúcií
4. Možnosť profesijného a odborného rastu v otvorenom a dynamicky sa rozvíjajúcom kreatívnom tíme.
5. Tvorivosť a možnosť prinášať nápady a realizovať riešenia.
6. Vzdelávanie a supervízia.

Informácie o výberovom konaní

Poznámka:
Na osobné stretnutie si vyhradzujeme právo pozvať len vybraných kandidátov.

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:
1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania
2. Motivačný list
3. Životopis
4. Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania
5. Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o
registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Žiadosti spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte v zalepenej obálke (s uvedeným platným telefónnym a e-mailovým kontaktom) s označením „Výberové konanie – TERÉNNY PRACOVNÍK ML - neotvárať“, najneskôr do 13.03.2020 na adresu:
oddelenie ľudských zdrojov
Primaciálne nám. č. 1
814 99 Bratislava 1

Celé znenie inzerátu je zverejnené na www.bratislava.sk v časti Pracovné príležitosti.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

1. Ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa /sociálne vedy/.
2. Anglický jazyk /min. B1/
3. Počítačové zručnosti /Microsoft Windows – pokročilý/.
4. Vodičský preukaz B.
5. Odborné skúsenosti v oblasti sociálnej práce, skúsenosti s cieľovou skupinou ľudí bez domova, znalosti s vedením tímu sú výhodou, skúsenosti z neziskového sektora sú výhodou
6. Spoľahlivosť, zodpovednosť a samostatnosť, citlivosť, kreativita, aktívny prístup, pozitívny vzťah k deťom a nadšenie pre tému pomoci deťom, mladým ľuďom a rodinám v ohrození a pomoci ľuďom zo sociálne vylúčených komunít, odolnosť voči stresu.

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 3755324  Dátum zverejnenia: 13.2.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac