Odborný terénny pracovník/čka s ľuďmi bez domova v mestskom terénnom programe v oddelení sociálnych vecí

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 300 – 1 600 EUR/mes. – v závislosti od pracovných schopností a skúseností, je možnosť priznať aj osobný príplatok

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

1. Odborný terénny pracovník alebo pracovníčka sa podieľa na realizácii mestského terénneho programu. Poskytuje služby odborného terénneho programu pre vylúčené cieľové skupiny - primárne ľudia bez domova a ľudia užívajúci drogy Zároveň spolupracuje na riešeniach spojených s potrebami verejnosti s cieľom zmiernenia konfliktu s vylúčenými skupinami obyvateľstva.
2. Priamy výkon odbornej terénnej práce programu na území mesta Bratislava v stanovenom čase, vyhľadávanie, kontaktovanie a odborná pomoc cieľovým skupinám v otvorenom prostredí.
3. Poskytovanie odborného poradenstva, krízovej intervencie a iných foriem odbornej pomoci podľa zákona 448/2008 Z.z. o sociálnych službách alebo iných súvisiacich predpisov so zameraním na skvalitnenie života cieľových skupín.
4. Preverovanie a vypracovanie stanovísk k podnetom a sťažnostiam týkajúcich sa cieľových skupín.
5. Podieľa sa na zlepšení koordinácie hlavného mesta, mestských časti, samosprávneho kraja a mimovládnych organizácii pri zabezpečovaní služieb pre vybrané cieľové skupiny obyvateľstva.
6. Realizácia aktivít spojených s prípadným zaradením činnosti pod národný projekt terénna sociálna práca v obciach alebo príbuzné
7. Spolupracuje s odbornými terénnymi pracovníkmi/čkami v programe alebo inými členmi multidisciplinárneho programového tímu (oblasť urbánnej bezpečnosti, psychológie/psychiatrie)

1. Peňažné benefity: osobné príplatky a odmeny, valorizácia, príspevok do DDS 2 – 3 %
2. Možnosť profesijného a odborného rastu.
3. Ďalšie benefity:
a. pružný pracovný čas
b. zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
c. 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily
d. sociálna politika – príspevok na dopravu, príspevok na stravovanie, sociálna výpomoc
e. možnosť bezplatného vstupu do vybraných mestských inštitúcií
4. Možnosť profesijného a odborného rastu v otvorenom a dynamicky sa rozvíjajúcom kreatívnom tíme.
5. Tvorivosť a možnosť prinášať nápady a realizovať riešenia.
6. Vzdelávanie a supervízia.

Informácie o výberovom konaní

Poznámka:
Na osobné stretnutie si vyhradzujeme právo pozvať len vybraných kandidátov.

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:
1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania
2. Motivačný list
3. Životopis
4. Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania
5. Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o
registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Žiadosti spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte v zalepenej obálke (s uvedeným platným telefónnym a e-mailovým kontaktom) s označením „Výberové konanie – TERÉNNY PRACOVNÍK - neotvárať“, najneskôr do 2.10. 2019 na adresu:
oddelenie ľudských zdrojov
Primaciálne nám. č. 1
814 99 Bratislava 1

Celé znenie inzerátu je zverejnené na www.bratislava.sk v časti Pracovné príležitosti.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálne zameranie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Úplný začiatočník (A1)

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

1. Ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa /sociálne vedy/.
2. Práca v teréne min. 1 rok.
3. Anglický jazyk /min. B1/
4. Počítačové zručnosti /Microsoft Windows – pokročilý/.
5. Vodičský preukaz B.
6. Odborné skúsenosti v oblasti sociálnej práce, skúsenosti s cieľovou skupinou ľudí bez domova, znalosti s vedením tímu sú výhodou, skúsenosti z neziskového sektora sú výhodou
7. Spoľahlivosť, zodpovednosť a samostatnosť, citlivosť, kreativita, aktívny prístup, pozitívny vzťah k deťom a nadšenie pre tému pomoci deťom, mladým ľuďom a rodinám v ohrození a pomoci ľuďom zo sociálne vylúčených komunít, odolnosť voči stresu.

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 3755315  Dátum zverejnenia: 5.9.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 300 – 1 600 EUR/mes. – v závislosti od pracovných schopností a skúseností, je možnosť priznať aj osobný príplatok