Poradca/-kyňa v nízkoprahovej sociálnej službe pre deti a rodinu Fortunáčik, Magistrát hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy /DOHODA/

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Bratislava
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
7,50 EUR/hod.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

1. podpora a poradenstvo rodinám ohrozených chudobou a sociálnym vylúčením,
2. rozvoj a podpora rodičovských a partnerských zručností,
3. podpora detí a mladých ľudí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami,
4. príprava a realizáciu terapeuticko-výchovnej pomoci jednotlivcom alebo skupinám,
5. tvorba a vedenie preventívnych programov pre deti a mladých ľudí (napr. násilie, diskriminácia),
6. poradenstvo s prvkami terapie hrou, muzikoterapie, arteterapie, biblioterapie a ďalšie,
7. podpora detí a rodín k zodpovednosti za svoje správanie a rozvíjanie sebadôvery,
8. rozvoj komunikačných a sociálnych zručností, nácvik zvládania konfliktných situácií prijateľnejšími spôsobom,
9. podpora záujmu o vzdelávanie,
10. spolupráca s ďalšími poradcami/-kyňami a inými pracovníkmi/-čkami nízkoprahovej služby fortunáčik pri nastavovaní postupov a plánov pre deti a rodiny,
11. ďalšie činnosti súvisiaceho s cieľmi,
12. zodpovednosť za vedenie administratívnej agendy súvisiacej s náplňou práce.

1. Možnosť profesijného a odborného rastu.
2. Možnosť profesijného a odborného rastu v otvorenom a dynamicky sa rozvíjajúcom kreatívnom tíme.
3. Tvorivosť a možnosť prinášať nápady a realizovať riešenia.
4. Vzdelávanie a supervízia.
5. Poď do toho s nami!

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:
1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania
2. Motivačný list
3. Životopis
4. Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania
5. Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o
registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Žiadosti spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte v zalepenej obálke (s uvedeným platným telefónnym a e-mailovým kontaktom) s označením „Výberové konanie – Poradca Fortunáčik - neotvárať“, najneskôr do 24.08. 2019 na adresu:
oddelenie ľudských zdrojov
Primaciálne nám. č. 1
814 99 Bratislava 1

Celé znenie inzerátu je zverejnené na www.bratisalva.sk

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

humanitné alebo sociálne vedy, najmä špeciálna pedagogika alebo liečebná pedagogika

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

1. Ukončené vysokoškolské vzdelanie I. stupňa alebo II. stupňa /humanitné alebo
sociálne vedy, najmä špeciálna pedagogika alebo liečebná pedagogika.
2. Nadstavbové vzdelanie v oblasti pomoci deťom, mladým ľuďom a rodinám v ohrození
a iným sociálne vylúčeným komunitám.
3. Spoľahlivosť, zodpovednosť a samostatnosť, citlivosť, proaktívny prístup, nadšenie pre tému pomoci deťom, mladým ľuďom a rodinám v ohrození a pomoci ľuďom zo sociálne vylúčených komunít, odolnosť voči stresu, schopnosť efektívne riešiť problémové situácie.
4. Skúsenosti s priamym výkonom pomáhajúcej profesie, s inovatívnymi postupmi pre podporu detí, mladých ľudí a rodín výhodou.

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 3723769  Dátum zverejnenia: 24.7.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 7,50 EUR/hod.