Account payable specialist / Špecialista správy pohľadávok

BFF Central Europe s.r.o.

Miesto práce
811 02 Bratislava, Savoy Offices, Mostová 2, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
od 1.200 podľa skúseností a kvalifikácie uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Denné sledovanie úhrad (evidencia, kontrola) porovnávanie s účtovnou evidenciou
- Vyhodnocovanie platobnej disciplíny u jednotlivých dlžníkov
- Prijímanie faktúr do faktoringu, sledovanie voľných limitov financovania (credit line)
- Vystavovanie faktúr, zápočtov, upomienok, práca s internetbankingom
- Správa záväzkov voči dodávateľom
- Príprava reportov pre ostatné oddelenia a manžment spoločnosti
- Príprava návrhov splátkových harmonogramov, spracovanie podkladov pre rokovania s dlžníkmi a pre právne oddelenie
- Komunikácia s účtovnými oddeleniami obchodných partnerov
- Zabezpečenie dodržiavania pracovných postupov pri evidencii a inkase pohľadávok
- Príprava cash flow na základe plánovaných príjmov a výdavkov, evidencia čerpania a splácania úverov a dlhopisov
- Komunikácia s externými účtovnými spoločnosťami, interným a externým auditom (nutnosť ovládania anglického jazyka)
- Podpora ostatným útvarom spoločnosti - účtovné, právne, reportingu a analýz, obchodné
- Kontrola správnosti a úplnosti podkladov k uzatváraniu zmlúv
- Intenzívne využívanie excelu

- možnosť odborného rastu, perspektíva vykonávania práce pre viacero krajín v rámci strednej európy
- Vhodný kandidát môže postupne prebrať team leaderskú pozíciu
- práca v dynamicky sa rozvíjajúcej zahraničnej spoločnosti, ktorá je lídrom vo svojom odbore
- úplne nové pracovné priestory v centre mesta
- teambuildingy aj v medzinárodnom prostredí
- možnosť denného využívania anglického jazyka
- program príspevkov na III. dôchodkový pilier (DDS)

Informácie o výberovom konaní

CV a motivačný list pošlite na našu mailovú adresu

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické, účtovnícke, bankovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Jednoduché účtovníctvo - Základy
Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Excel - Expert
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

správa pohľadávok, účtovníctvo, obchod

Počet rokov praxe

3

- prax v správe pohľadávok alebo účtovníctve --
- anglický jazyk - pravidelná komunikácia
- dobrý písomný, verbálny prejav
-flexibilita a aktivita
- analytické myslenie a schopnosť chápať súvislosti jednotlivých procesov
- prax v práci so zmluvnými dokumentmi
-spoľahlivosť, precíznosť, samostatnosť
-schopnosť a ochota učiť sa
-prax v oblasti finančných služieb (banka, leasing, faktoring, inkaso pohľadávok...) je vítaná
- podmienkou je výborné ovládanie excelu
- znalosť podvojného účtovníctva, prípadne IFRS je výraznou výhodou
- pozíciu je možné obsadiť aj absolventom s dobrou znalosťou excelu, analytickými schopnosťami a chuťou učiť sa
znalosť českého jazyka na veľmi dobrej úrovni aj v písomnom prejave je výhodou

BFF Central Europe s.r.o. je etablovaná a dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť so špecializáciou na poskytovanie finančných služieb pre zdravotníctvo a verejný sektor. Je lídrom vo svojom odbore. Od júna 2016 sme súčasťou bankovej skupiny BFF Banking Group pôsobiacej v Taliansku, Španielsku, Portugalsku, Poľsku, Slovensku, Česku, Grécku, Chorvátsku a Francúzsku. Spoločnosť je obchodovaná na Milánskej burze.
Našimi klientmi sú najmä dodávatelia tovarov a služieb pre sektor zdravotníctva a verejný sektor (samosprávy) - nadnárodné spoločnosti aj lokálne spoločnosti napr. z oblasti medicínskych technológií, špeciálneho zdravotníckeho materiálu, liekov, potravín, energetiky, stavebníctva, IT.... Zároveň spolupracujeme aj so všetkými typmi nemocníc v pôsobnosti MZ SR, VÚC aj so súkromnými nemocnicami. Spoločnosť je lídrom v danom segmente financovania a v SR spravuje aktíva prevyšujúce 150 miliónov EUR.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 842462  Dátum zverejnenia: 25.2.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 1.200 podľa skúseností a kvalifikácie uchádzača