SOC analytik

LYNX s.r.o.

Miesto práce
Košice
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
2 200 EUR/mesiacMzda - podľa rozsahu znalosti - od 2 200 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• samostatné posudzovanie stavu bezpečnosti na základe podkladov z dostupných nástrojov
• analýza a riešenie incidentov v monitorovanom prostredí dostupnými nástrojmi a komunikáciou so zákazníkom
• aktívna spolupráca s kolegami pri odovzdávaní informácií z vyšetrovania a stavu bezpečnosti v monitorovanom prostredí
• aktívna spolupráca s kolegami pri detailnej analýze špecifických incidentov (sieťové problémy, problémy staníc, problémy databáz, atď.)
• tvorba postupov pre vyšetrovanie vybraných typov incidentov
• návrhy na úpravu konfigurácie monitorovaného prostredia a zvýšenie jeho bezpečnosti
• návrhy na doplnenie mechanizmov a technológií a zvýšenie efektivity odhaľovania incidentov
• úprava nastavenia analytických bezpečnostných nástrojov

• Flexibilný čas a miesto výkonu práce
• Možnosť home office
• Školenia a profesionálny rast
• Prístup k najnovším technológiám

Spoločnosť LYNX si vyhraduje právo kontaktovať výlučne len uchádzačov, ktorí spĺňajú požiadavky na obsadzovanú pracovnú pozíciu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Informatika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

IT bezpečnosť

Počet rokov praxe

3

Požiadavky - nutné:

• skúsenosti v oblasti IT bezpečnosti aspoň 3 roky
• výborná znalosť v oblasti sieťovej komunikácie
• znalosť princípov logovania na úrovni operačných systémov a zariadení
• znalosť MITRE
• znalosť SIEM riešení a postupu vyšetrovania (niektorý z QRadar, SPLUNK, ArcSight)

• anglický jazyk
• dobré komunikačné schopnosti
• chuť učiť sa nové veci
• schopnosť tímovej práce aj samostatnej činnosti
• zvládanie časového stresu
• rýchla orientácia v problémoch
• zodpovedné a empatické vystupovanie

Požiadavky - výhodou:

• detailná znalosť vybraných bezpečnostných platforiem a možností ich funkcionalít (firewall, IPS/IDS, AV, EDR a iné)
• znalosť riešenia bezpečnostných incidentov v organizácii
• certifikácia v oblasti SIEM riešení (QRadar, SPLUNK, ArcSight)
• certifikácia/školenia v oblasti IT bezpečnosti (CompTIA Security+ a pod.)
• znalosť technickej normy ISO2700X
• skúsenosti s ITIL

Slovenská firma, pôsobiaca v oblasti počítačových sietí, informačných systémov a informačnej bezpečnosti.

Kontakt

ID: 4145424  Dátum zverejnenia: 30.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 200 EUR/mesiac