Pracovník pozemnej obsluhy lietadiel

Load Control International SK s. r. o.

Letisko Viedeň-Schwechat (VIE), Wien-Flughafen, Schwechat, Rakúsko
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok
Termín nástupu
Apríl 2024
13,3 - 14,56 EUR/hod.• Pravidelný rast mzdy podľa kolektívnej zmluvy • 13 plat (Jún) a 14 plat (November) • Príplatky podľa kolektívnej zmluvy • Mzda v Rakúsku sa riadi kolektívnou zmluvou a v priebehu zamestnania sa mzda môže zmeniť. • Možnosť zabezpečenia firemného ubytovania (v závislosti od dostupnej kapacity) za výhodných podmienok • Možnosť získania zmluvy na plný úväzok (po splnení interných podmienok).

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Load Control International SK s.r.o. - 100 percentná slovenská dcérska spoločnosť Medzinárodného letiska vo Viedni (VIE) hľadá pracovníkov pozemnej obsluhy lietadiel. Vstúpte s nami do dynamického sveta leteckej dopravy. Nie sú potrebné žiadne znalosti o letectve - všetko potrebné Vás naučíme.

Pracovná zmluva je priamo s materskou spoločnosťou Flughafen Wien A.G. - toto nie je agentúrna ponuka.

Pracovné denné zaradenie:
• Nakladanie a vykladanie lietadiel
• Práce v triediarni batožiny

Zamestnanci sú platení od prvého dňa výcviku.

Predpokladaný nástup na výcvik je začiatok apríla 2024 s ďalšími termínmi v ďalších mesiacoch.

• Atraktívna hodinová mzda
• 13. a 14. plat
• Zaujímavé, fascinujúce a rozmanité pracovisko
• Profesionálne školenia
• Rakúske sociálne a zdravotné benefity
• Pracovné odevy poskytované zamestnávateľom
• Mnoho výhod veľkej spoločnosti (napr. Zľavy u obchodných partnerov)
• Možnosť získať zmluvu na plný úväzok po pár odpracovaných mesiacoch na základe výkonnosti
• Kyvadlovú dopravu medzi Košicami a Viedňou s možnosťou viacerých miest vyzdvihnutia cez Slovensko (severný ťah) zabezpečí zamestnávateľ bezplatne.
• Atraktívna pracovná doba - pracujete iba cez víkendy (sobota a nedeľa) zvyšok týždňa ste doma. Počas pracovných víkendov odpracujete od 20 do 24 hodín

Informácie o výberovom konaní

Náborové konanie: Február/Marec 2024

Náborové konanie pozostáva :
• predselekcie CV na základe podmienok (nemecký jazyk, platné VP skupina B, fyzická zdatnosť)
• jazykové preskúšanie certifikovaným lektorom (videohovor)
• previerka spoľahlivosti podľa rakúskeho leteckého zákona (vykonávajú rakúske úrady)

Bezpečnostná previerka trvá presne 28 dní po dodaní všetkých potrebných dokumentov, a pred jej ukončením nie je možné začatie zamestnaneckého pomeru.

Po úspešnom absolvovaní náboru začína 7 týždňový výcvik (Pondelok - Piatok) a následný presun na víkendový formát práce.

Požiadavky na zamestnanca

základné vzdelanie
stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• Spoľahlivosť
• Tímový duch
• Oddanosť
• Fyzická zdatnosť
• Čistý register trestov
• Občianstvo EÚ
• Skúsenosti s vysokozdvižným vozíkom výhodou

Letecký priemysel je dynamický rastúcim odvetvím a motorom globálnej ekonomiky. Spája mestá, kontinenty a predovšetkým ľudí. Letisko Viedeň je dôležitým dopravným uzlom medzi západnou a východnou Európou a bránou do sveta. Letisko Viedeň bolo v roku 2019 východiskovým, cieľovým bodom alebo časťou vašej cesty pre 31,7 milióna cestujúcich. Letisko Viedeň získalo v posledných rokoch ocenenie „Najlepší personál letísk“ spoločnosti Skytrax. Dobre vyškolení zamestnanci majú zásadný význam pre ďalší rozvoj a zvyšovanie požiadaviek na kvalitu.

Urobte s nami prvý krok k dynamickému a zaujímavému svetu letectva.
ID: 4768787  Dátum zverejnenia: 24.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 13,3 EUR/hod.