Právnik

LITA, autorská spoločnosť

Miesto práce
Mozartova 9, Bratislava
Termín nástupu
Ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
1 200 EUR/mesiac1200 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

LITA, autorská spoločnosť hľadá samostatného a zodpovedného človeka na pozíciu právnika v oblasti autorského práva, kultúry a umenia. Budujeme mladý tím s dosahom na dianie v slovenskej kultúre. Ponúkame možnosť sebarealizácie, práce na zaujímavých úlohách a spoluprácu so zahraničnými partnermi.

Hlavnou náplňou práce bude:
- príprava, posudzovanie, uzatváranie zmlúv vrátane zmlúv so zahraničným prvkom,
- spolupráca so slovenskými aj zahraničnými organizáciami kolektívnej správy,
- negociácia,
- príprava návrhov a podaní,
- právne rešerše,
- vyhľadávanie a spracovávanie podkladov,
- korešpondencia a komunikácia s klientmi (autori, používatelia ich diel, orgány štátnej správy, zahraničné spoločnosti)

- práca v zaujímavom odvetví
- flexibilný pracovný čas
- príspevok na vzdelávanie
- 4 dni voľna ročne navyše

Žiadame uchádzačov, aby posielali svoje životopisy spolu s motivačným listom do 10.6.2019 na emailovú adresu [email protected]. Uchádzačov budeme oslovovať a pozývať na pohovory priebežne. Oslovíme iba vybraných uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý

- Vysokoškolské vzdelanie so zameraním na právo
- Prax výhodou, ale pozícia je vhodná aj pre šikovného absolventa
- Vynikajúce ovládanie slovenského jazyka slovom aj písmom
- Výborná znalosť anglického jazyka
- Samostatnosť
- Zmysel pre detail
- Proaktívny prístup
- Zodpovednosť

LITA, autorská spoločnosť, je občianske združenie autoriek a autorov z oblasti literatúry, divadla, audiovízie a výtvarného umenia. Usiluje sa o zlepšenie postavenia autorov a dosiahnutie spoločenskej zmeny v otázke dodržiavania autorských práv.

Misiou LITA je odbremeniť autorov od administratívnej záťaže spojenej s ich prácou. Zároveň im pomáhať uzatvárať licenčné zmluvy a získavať férové odmeny za ich tvorbu. LITA spolupracuje s divadlami, vydavateľstvami, knižnicami, televíziami a inými organizáciami a aktívne podporuje kultúrne dianie na Slovensku.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3664379  Dátum zverejnenia: 10.5.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 200 EUR/mesiac1200 €