Referent

LITA, autorská spoločnosť

Miesto práce
Mozartova 9, Bratislava
Termín nástupu
01.04.2019
Mzdové podmienky (brutto)
Základná zložka mzdy: 800 eur (brutto)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

LITA, autorská spoločnosť hľadá zodpovedného, dôkladného a v kultúre rozhľadeného človeka, ktorý má rád umenie a rád by sa mu venoval aj z administratívnej stránky. Budujeme tím s dosahom na dianie v oblasti literatúry, divadla, filmu a výtvarného umenia. Ponúkame možnosť sebarealizácie a práce na zaujímavých témach so zaujímavými ľuďmi.
Hlavnou náplňou práce bude:
- dohodovanie podmienok použitia diel, korešpondencia a komunikácia s klientmi (autori/nositelia práv, používatelia diel – napríklad kultúrne inštitúcie, komerčné subjekty, zahraničné spoločnosti a orgány štátnej správy)
- uzatváranie licenčných zmlúv,
- manažment zmlúv, registrácia faktúr, spolupráca s ekonomickým oddelením,
- sledovanie použití, vyhľadávanie a spracovávanie podkladov,
- vedenie spisovej agendy a s tým súvisiaca administratívna práca,
- vytváranie a správa databáz, zapisovanie a kontrola údajov,
- spolupodieľanie sa na budovaní vzťahov LITA s autormi a s verejnosťou v spolupráci s kolegami zodpovednými za PR a na príprave podujatí súvisiacich s prezentáciou LITA

- Príležitosť učiť sa a rásť
- Práca v zaujímavom odvetví
- Priamy kontakt s autormi, kultúrou a umením
- Priaznivý pracovný čas

Prosíme uchádzačov o zaslanie životopisu spolu s motivačným listom, na ktorého obsah prihliadame.

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Kontaktovať budeme len vybratých uchádzačov.

V súvislosti s ochranou osobných údajov prosíme uchádzačov o zamestnanie v LITA, autorskej spoločnosti, aby v žiadosti o zamestnanie (životopise, motivačnom liste) neuvádzali svoje rodné číslo, údaje o zdravotnom stave a nezasielali svoje fotografie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

administratíva, kultúra

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Microsoft Word - Expert
Microsoft Excel - Expert
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

● Vysokoškolské vzdelanie, zameranie na oblasť kultúry výhodou
● Výborná znalosť anglického jazyka
● Rozhľad v kultúre a aktívny záujem o kultúrne dianie na Slovensku a v zahraničí, predovšetkým vo filme / literatúre / divadle / výtvarnom umení
● Samostatnosť, schopnosť viesť vlastnú agendu, vyhodnocovať situáciu a prijímať rozhodnutia
● Zodpovednosť vo vzťahu k jednotlivým povinnostiam, prípadom a vlastnej agende ako celku
● Precíznosť, presnosť, schopnosť všímať si a neopomínať detaily
● Spoľahlivosť, schopnosť byť oporou pre kolegov
● Proaktívny prístup, iniciatíva, schopnosť vynájsť sa v rôznych situáciách
● Cit pre komunikáciu s rôznymi typmi klientov

LITA, autorská spoločnosť, je občianske združenie autoriek a autorov z oblasti literatúry, divadla, audiovízie a výtvarného umenia. Usiluje sa o zlepšenie postavenia autorov a dosiahnutie spoločenskej zmeny v otázke dodržiavania autorských práv.

Misiou LITA je odbremeniť autorov od administratívnej záťaže spojenej s ich prácou. Zároveň im pomáhať uzatvárať licenčné zmluvy a získavať férové odmeny za ich tvorbu. LITA spolupracuje s divadlami, vydavateľstvami, knižnicami, televíziami a inými organizáciami a aktívne podporuje kultúrne dianie na Slovensku.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3619536  Dátum zverejnenia: 12.3.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Základná zložka mzdy: 800 eur (brutto)