Lokalizačný inžinier

Lionbridge (Slovakia) s.r.o.

Miesto práce
Murgašova, Žilina
Termín nástupu
ASAP/dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
900 EUR/mesiacod 900 €, prehodnotenie mzdy po 6 mesiacoch

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zvládneš sa rýchlo naučiť nové aplikácie a procesy?
Dokážeš na dennej báze zdieľať a dokumentovať novozískané vedomosti?
Ovládaš angličtinu/HTML/CSS/XML?
Si tímový hráč?
Nechýba ti zmysel pre detail a analytické myslenie, vďaka ktorým dokážeš prichádzať s nápadmi na zlepšenie každodenných procesov a nástrojov?
Zaujímajú ťa najnovšie technológie?

Potom neváhaj reagovať na túto ponuku, pretože hľadáme kolegu/kolegyňu, ktorí hravo zvládnu:
• technickú prípravu materiálov na preklad,
• testovanie dostupnosti pre všetky zariadenia a platformy,
• prípravu rôznych formátov súborov pomocou automatizovaných nástrojov,
• riešenie problémov a výziev vo fáze lokalizácie,
• spoluprácu s rôznymi tímami (Desktop Publishing, projektový manažment atď.),
• prípravu bezchybného finálneho kódu pre nasadenie na viac ako 200 trhoch.

• Dáme ti super schopnosť zlokalizovať akýkoľvek program, nájsť chybu v kóde, nájsť chybu vo väčšine textov, ktoré sa ti dostanú do ruky (od slovenských používateľských príručiek až po zoznam ingrediencií na sójovej omáčke, ktorá pred tebou leží na stole v reštaurácii a ktorú s profesionálnym záujmom študuješ namiesto konverzácie s priateľmi),
• komplexné informácie o lokalizačnom priemysle (nielen všetky informácie, ktoré potrebuješ pre prácu lokalizačného inžiniera),
• skúsenosti s prácou v globálnom tíme (ráno začíname s Áziou, cez obed máme na príjme Európu a podvečer sa lúčime s americkým kontinentom),
• práca s modernými technológiami v oblasti lokalizácie/prekladateľského priemyslu (napr. machine translation),
• dennodenné používanie angličtiny pri komunikácii s celým svetom,
• príležitostná práca mimo kancelárie (nemusíš čerpať dovolenku, keď ti kuriér privezie chladničku),
• príspevok do III. dôchodkového piliera,
• priateľské prostredie, neformálnu atmosféru a príjemné priestory v centre Žiliny,
• pitný režim,
• možnosti osobného rozvoja (naučíš sa, že ak prekladateľovi či kolegovi informácie nenapíšeš čo najkratšie a najzrozumiteľnejšie, pridáš prácu iba sebe),
• rôznorodé akcie (napr. Športový deň, Novoročná párty, Mikuláš, Team buildingy),
• možnosť pomôcť svojmu okoliu (organizujeme zbierky pre charitu, pomáhame čistiť prírodu či darujeme krv),
• vstupy na plaváreň a do vybraných fitness centier,
• pohľad do úplne nového sveta.

Ďakujeme všetkým uchádzačom za ich záujem o inzerovanú pozíciu. Radi by sme informovali, že z kapacitných dôvodov budeme telefonicky kontaktovať len kandidátov, ktorí po starostlivom posúdení budú spĺňať naše požiadavky a títo budú zaradení do výberového procesu.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1) a Slovenský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
CSS - Pokročilý
XML - Základy
JavaScript - Základy
HTML - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• schopnosť sebaorganizácie (čas a priority)
• komunikatívna znalosť anglického jazyka (slovom i písmom)
• počítačová gramotnosť
• zmysel pre detail
• rozvážnosť a zdravý „sedliacky“ rozum
• rešpektovanie iných kultúr a ľudí
• prirodzená zvedavosť a chuť doťahovať veci do konca

Sme pobočkou americkej spoločnosti Lionbridge, ktorá zákazníkom pomáha najmä s prekladmi ich dokumentov a softvéru. Na naše služby sa spoliehajú najväčší svetoví lídri v oblasti IT, medicíny, telekomunikácií, automobilového priemyslu, cestovného ruchu a marketingu – výsledky našej práce sú všade okolo vás (vo vašom telefóne, počítači, chladničke, aute, na krabičke liekov, či vo vašom vyhľadávači).

V Žiline fungujeme už viac ako 25 rokov.

Náš tím sa skladá z rôznych pozícií a väčšina kolegov sa stará okrem iného o komunikáciu a plánovanie (projektový manažment), kontrolu dokumentov (jazykové oddelenie), prípravu dokumentov pre tlač (grafické tímy), preklady softvérov, web stránok, online marketingových kampaní (inžinieri, developeri, testeri), kreatívnu činnosť (multimediálny tím), či nábor nových prekladateľov (manažment dodávateľov).

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 3987962  Dátum zverejnenia: 4.3.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 900 EUR/mesiac