Jazykový koordinátor - rozširujeme náš tím!

Lionbridge (Slovakia) s.r.o.

Miesto práce
Žilina
Termín nástupu
ihneď/dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
850 €, prehodnotenie po 6 mesiacoch

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho týmu hľadáme kolegou so schopnsťou samostatne pracovať, čítať s porozumením a zo záujmom o pridelené úlohy.

Ak ste v predchádzajúcej vete našli štyri chyby, ozvite sa nám.

Čo robí jazykový koordinátor?
- Pomáha s kontrolou textu v jednotlivých fázach projektu (= hľadá chyby v prekladoch),
- pomáha s prípravou a analýzou projektov (= textov na preklad),
- pomáha prekladateľom pochopiť, čo a ako majú preložiť (= vyhodnocuje požiadavky od zákazníka),
- pomáha zodpovedať otázky prekladateľov ohľadne projektu,
- pomáha projektovému manažérovi a tímu vytvoriť finálny produkt pre zákazníka,
- udržiava dokumentáciu o projektoch a procesoch,
- pracuje s prekladateľskými nástrojmi,
- pracuje s jazykmi, o ktorých predtým nepočul (hovorí vám niečo Igbo či Urdu?).

Ponúkame vám:
- Super schopnosť nájsť chybu vo väčšine textov, ktoré sa vám dostanú do ruky (od slovenských používateľských príručiek až po zoznam ingrediencií na sójovej omáčke, ktorá pred vami leží na stole v reštaurácii a ktorú s profesionálnym záujmom študujete namiesto konverzácie s priateľmi),
- komplexné informácie o lokalizačnom priemysle (nielen všetky informácie, ktoré potrebujete pre prácu jazykového koordinátora),
- skúsenosti s prácou v globálnom tíme (ráno začíname s Áziou, cez obed máme na príjme Európu a podvečer sa lúčime s americkým kontinentom),
- možnosť pracovať s modernými technológiami v oblasti lokalizácie/prekladateľského priemyslu (napr. machine translation),
- možnosť dennodenne používať angličtinu pri komunikácii s celým svetom,
- možnosť príležitostne pracovať mimo kancelárie (nemusíte čerpať dovolenku, keď vám kuriér privezie chladničku),
- príspevok do III. dôchodkového piliera,
- priateľské prostredie, neformálnu atmosféru a príjemné priestory v centre Žiliny,
- pitný režim (mesačne si naši zamestnanci urobia cca 2200 káv a vypijú 130 krabičiek čajov),
- vitamínové štvrtky (čerstvé ovocie a zelenina na pracovisku pre všetkých),
- schopnosť správne komunikovať (naučíte sa, že ak prekladateľovi či kolegovi informácie nenapíšete čo najkratšie a najzrozumiteľnejšie, pridáte prácu sami sebe),
- rôznorodé akcie (napr. Športový deň, Novoročná párty, Mikuláš, Team buildingy),
- možnosť pomôcť svojmu okoliu (organizujeme zbierky pre charitu, pomáhame čistiť prírodu či darujeme krv),
- vstupy na plaváreň a do vybraných fitness centier,
- pohľad do úplne nového sveta.

U nás sa dozviete, že:
- Igbo je 51. najpoužívanejší jazyk na svete,
- španielčina nie je zďaleka jeden jazyk,
- v Papui Novej Guinei sa používa 820 jazykov,
- niektorí prekladatelia nie sú dostupní, pretože práve lovia tulene,
- aj preklady môžu zachrániť životy (a my k tomu výrazne prispievame, z čoho máme veľkú radosť),
- na niektoré preklady treba mať trezor,
- gruzínčina vyzerá ako elfské písmo a veľa ďalšieho.

Ďakujeme všetkým uchádzačom za ich záujem o inzerovanú pozíciu. Radi by sme informovali, že budeme telefonicky kontaktovať len kandidátov, ktorí po starostlivom posúdení budú čo najpresnejšie spĺňať naše požiadavky a títo budú zaradení do výberového procesu, ktorého súčasťou je aj test v anglickom jazyku.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - Základy
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- Výborná znalosť anglického jazyka min. na úrovni C1 (slovom i písmom) je podmienkou,
- schopnosť sebaorganizácie (čas a priority),
- počítačová gramotnosť,
- zmysel pre detail,
- rozvážnosť a zdravý „sedliacky“ rozum,
- rešpektovanie iných kultúr a ľudí,
- empatia,
- prirodzená zvedavosť a chuť doťahovať veci do konca.

Sme pobočkou americkej spoločnosti Lionbridge, ktorá zákazníkom pomáha najmä s prekladmi ich dokumentov a softvéru. Na naše služby sa spoliehajú najväčší svetoví lídri v oblasti IT, medicíny, telekomunikácií, automobilového priemyslu, cestovného ruchu a marketingu – výsledky našej práce sú všade okolo vás (vo vašom telefóne, počítači, chladničke, aute, na krabičke liekov, či vo vašom vyhľadávači).

V Žiline fungujeme už viac ako 25 rokov.

Náš tím sa skladá z rôznych pozícií a väčšina kolegov sa stará okrem iného o komunikáciu a plánovanie (projektový manažment), kontrolu dokumentov (jazykové oddelenie), prípravu dokumentov pre tlač (grafické tímy), preklady softvérov, web stránok, online marketingových kampaní (inžinieri, developeri, testeri), kreatívnu činnosť (multimediálny tím), či nábor nových prekladateľov (manažment dodávateľov).

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 3756535  Dátum zverejnenia: 6.9.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 850 €, prehodnotenie po 6 mesiacoch